Je kvalita um opravdu rozdílná?

3.4.21 21:28

Je kvalita um opravdu rozdílná

Ahoj maminky. Mám dotaz nad kterým přemýšlím už hodně dlouho :P je kvalita um rozdílná? Dam příklad : Je Nutrilon/ Beba / Kendamil opravdu lepší než jiné značky jako Hami, Babylove, Sunar atd? Mám roční dvojčata na UM Nutrilon a už to leze hodně do peněz :zed: minule jsem konzultovala s doktorkou a ta mi řekla že by jiné um jež Nutrilon nebo Bebu nedala. Jsou tyhle um opravdu tak výjimečná nebo je to jen sponzor doktorky? Děkuji moc za vaše zkušenosti

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4736
3.4.21 21:31

Nevím jak teď, ale dceři bylo po Nutrilonu špatně. Sunar snášela dobře. Ale je to už dlouho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
139
3.4.21 21:34

Syn byl na UM. Od začátku jsem kupovala sunar premium a nenapadlo me, ze by to melo byt nejaky horsi nebo snad spatny UM nez treba Nutrilon. Ten jsem treba nechtela vubec. Za takovy penize a prijde mi ze ho az moc chvali. V okolí skoro vsichni nutrilon pak museli vysadit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21110
3.4.21 21:39

@Matkanaplnyuvazek u ročních dětí bych to už tak neřešila, a koupila jim klidně jiné UM, myslím, že tak velký rozdíl mezi UM není - prostě tu vysokou cenu dělá značka, ne kvalita - a všechny UM musí splňovat stejné požadavky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
927
3.4.21 21:40

Mně malá po Hami blila, Kendamil jí sednul v pohodě a chuťově i vůní mi přišel nejlepší. Náš doktor doporučuju Nutrilon - nedivim se, neboť má v čekárně pro kojence jejich letáky :lol:
Osobně bych se asi rozhodovala podle toho, co dítěti sedne a pokud nemá problém, tak podle věku. 1 bych koupila asi prostě fakt radši dražší u 2 bych to asi řešila o něco méně a 3 bych vzala na pohodu z těch levnějších.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
61
3.4.21 21:41

Já si myslím, že ve své podstatě ty UM až tak odlišné nejsou (až na cenu) a poté záleží na dítěti. Když by nějakému nesedl Nutrilon, ale třeba Hami nebo Sunar (který bych si třeba já osobně vybrala, kdybych měla miminko a nemohla kojit), tak mu nebudu dávat Nutrilon jen proto, že lekarce vyhovoval. Pokud dítě prospívá a nemá po něm problémy, tak myslím, že není co řešit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1767
3.4.21 21:51

Tak Nutrilon má mocné lobby, často ho používají porodnice nebo jsou pediatry zásobené letáčky. Beba to stejné. 8)
Naše porodnice používá nutroš, takže jsme z porodnice odcházeli s ním. Doma jsem převedla na sunar a je to zlatý stříbrný. Nutroš smrdí rybinou, sunar krásně voní po mlíku.
:nevim:
Já osobně vybírala mlíko, ve kterým nebude palmový tuk. Což z těch současných splňuje sunar a tuším ten kendamil, který je teď nějak těžce v módě; když jsem měla před šesti lety první dítě, ještě tady na trhu snad vůbec nebyl. Jinak je mi to fuk.
Ty můžeš mít samozřejmě zase jiné priority.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3979
3.4.21 21:55

Moje dite ma babylove, stoji par korun a za 8 mesicu zadne boleni bricha, nic. Nemuzu si vynachválit

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
925
3.4.21 22:07

My Nutrilon vysadili asi po 3 týdnech..ani ne.. dávali jsme bebu a bylo mimi spokojený. Teď mu jsou dva roky a někdy má tři měsíce bebu, pak zase koupím Hami na dobrou noc. :) Pije ho jen večer při uspání.
Zkus tu bebu.. z krabice, v akci bývá za 199, dmko ji má asi za 220kc normálně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
63068
3.4.21 22:12

Máme mrne na Sunaru a dr je spokojená.. A mrne taky.. Takze asi tak…

Příspěvek upraven 03.04.21 v 22:14

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5139
3.4.21 22:13

V dtestu asi před dvěmi lety vyhrálo hami mléko a hned druhé místo babylove. Dcera měla od miminka babylove bio a vždy vše v pohodě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
962
3.4.21 22:17

Tak zrovna babylove je jedno z lepších mlék, narozdíl od většiny (i drahého nutrilonu), nemá maltodextrin. Dcera měla bebu, po ní velké zácpy a bolesti bříška, pak babylove a super. Od roku je na Hami, babylove od 1 roku už je spíše mléčný nápoj.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
315
3.4.21 22:29

My měli zprvu hodně velký problém s výběrem mléka, protože dceři po pár lahvích přestalo chutnat (Hipp combiotik, Sunar premium, Hami, Nutrilon profutura, Beba - ta teda příšerně smrdí a chutná ještě hůř, hned letěla do koše) a u každého mi doktorka řekla že je to dobrá volba, ale prostě miminku nemusí chutnat. Takže kvalitou asi budou stejně. Nakonec jsme skončili u Kendamilu a ten pije jak vzteklá :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1463
4.4.21 09:57

Taky jsme meli babylove a super. Pro dalsi dite mam pripraveny kendamil, predtim nebyl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1767
4.4.21 13:41

Co je na tom kendamilu tak super? :think: jsem na něho koukala a přijde mi to jak Sunar v jiném obalu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat