Spánek miminka ve třech měsících

156
1.4.21 19:56

Spánek miminka ve třech měsících

Ahoj,
potřebovala bych radu zkušenějších maminekm. Mám tříměsíčního syna, který je od 8 týdnů plně na UM. Od té doby má režim krmení každý den stejný, krmím ho v 8, 11, 14, 17, 20, 23. Ale chtěla bych se zeptat, když ho krmím v tech 23:00, tak ho na jídlo vyloženě budím a on se sice nají, ale je dost protivnej. Po uložení je do 10 minut tuhej a pak vstává až v 7:30. Hodně lidí z okolí mi říká, že ho budit nemám když spí, ale on je docela pokakanek, takže už v těch 23:00 má toho v plíně dost. A můj dotaz tedy zní.. Budily byste ho v těch 23:00 nebo byste ho nechali spát už v těch 20:00? :nevim: děkuju za rady :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
62853
1.4.21 20:00

Nebudila a nebudim.. Max když má plnou plinu :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
188
1.4.21 20:20

Dcera ve třech měsících - UM v 5:00, 9:00, 12:00, 15:00 a poslední v 18:00. Vydrží spát cca do těch pěti/šesti.
Když ji byly dva a půl měsíce, tak jsem naposledy budila ve 23:00. Co jsem budit přestala, tak to každou noc protahovala až jsme se dostali na to ráno. Když se mezitím vzbudila, tak stačil dudlík. Takže za mne nebudit. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1232
1.4.21 20:24

Obecně se říká, že dítě, které normálně rozpozná pocit hladu, tak se budit nemusí… Pokud máš ale vyzkoušeno, že syn má každý den kolem té půlnoci nakakáno v pleně, tak bych ho v tom celou noc asi nenechala… Nebo ho můžeš zkusit nebudit a uvidíš, v kolik se ti vzbudí (třeba ho ta pokakaná plena probudí dříve). Pokud mu zkusíš vícekrát kolem té půlnoci nedat a začne se ti budit pravidelně třeba kolem druhé rodiny ráno, tak za mě je lepší, když mu dáš kolem té jedenácté (než jdeš spát), než k němu vstávat uprostřed noci…
Vím, že třeba Harvey Karp ve své knize doporučuje (pokud se ti miminko budí během noci), ho nakrmit v polospánku kolem té jedenácté…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5110
1.4.21 20:49

Rozhodně NEBUDIT!!! Já nikdy nebudila a dcera rostla, přibírala. Spala od 20hod. do cca 5 rána. Už od narození v porodnici takto spala a nikdy s tím problém nebyl. Nechej spát a buď ráda za to že ti miminko spí. Ráno mu pak dej větší dávku, bude vyhladovělý z noci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5110
1.4.21 20:50

V té plíně má v noci nakakáno? Nebo jen načuráno?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
156
1.4.21 22:01

@Veru1987 Nakakáno..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5110
1.4.21 23:02
@Letynka16 píše:
@Veru1987 Nakakáno..

tak bych přebalila a nechala spát pokud vysloveně to mléko nechce. Spíše bud ráda že nechce krmit v noci. To co potřebuje si vezme přes den, jak si naučíš na noc… těžko se toho budeš zbavoval.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1.4.21 23:03

Můžeš mu zadělat na problémy s “podvozkem” Určitě ho nenechávej v pokaděné plence. To za tu chviličku přebalení a uspání opravdu nestojí.

Kdyby neměl v pleně, tak bych jej nebudila. Pokud přibírá hezky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
156
1.4.21 23:04

@Veru1987 No ale ve chvíli kdy ho vzbudím a přebaluju, tak už „hledá“, takže hlad asi má, ale sám se kvůli tomu nevzbudí.. :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5110
1.4.21 23:06
@Letynka16 píše:
@Veru1987 No ale ve chvíli kdy ho vzbudím a přebaluju, tak už „hledá“, takže hlad asi má, ale sám se kvůli tomu nevzbudí.. :roll:

to je těžko… jak je pokaděný určitě přebalit, a jak už bude chtít dej mléko… Dcera se mi v noci nikdy nepokadila, takže jsem nechala spát. Doufej že časem v noci kadit nebude :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
156
1.4.21 23:09

@Veru1987 No my už s tím máme problém od porodu, neustále jsem ho musela ráno převlíkat kvůli proteklé plíně skrz naskrz..podle doktorky je to v pohodě, UM prý měnit kvůli tomu nemáme.. Ale nikdy jsem neslyšela, že by se tohle někomu stávalo v podstatě denně :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat