Kojení cizího miminka

98
1.4.21 20:32

Kratkodobé plné kojení cizího miminka

Ahoj, má tu někdo zkušenost s krátkodobým kojením cizího kojence?

Kamarádka jde na plánovanou operaci, nebude moci kojit dva dny. Její miminko má tři měsíce, stejně jako moje. Obě jsou plně kojená. Jak na to, abych mohla kojit a pokud možno nasytit dvě miminka?
Kamarádky miminko chce mléko pouze z prsu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
567
1.4.21 20:35

Byt kamaradkou, tak odstrikam sve materske mleko a davam z lahvicky. Tohle mi vzdycky prislo hrozne zvlastni…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
858
1.4.21 20:35

Ahoj, já kojila své a zároveň od švagrove, taky šla na operaci a malý v pohodě, šlo to, ono to mliko se ti doplní i když pijí dvě děti 🙂

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
98
1.4.21 20:42

@tajnaorient Děkuju za povzbuzení! Odstrikavala jste předem pro zvýšení laktace?
Bylo potřeba se jistit lahvičkou?
A co miminka na to?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33893
1.4.21 20:48
@Mellam píše:
Ahoj, má tu někdo zkušenost s krátkodobým kojením cizího kojence?Kamarádka jde na plánovanou operaci, nebude moci kojit dva dny. Její miminko má tři měsíce, stejně jako moje. Obě jsou plně kojená. Jak na to, abych mohla kojit a pokud možno nasytit dvě miminka?
Kamarádky miminko chce mléko pouze z prsu.

Za mě je to nejlepší řešení, ale hodně bych si rozmýšlela, pro koho bych to udělala, protože kojení cizího dítěte může naplnit skutkovou podstatu trestného činu, pokud by se kamarádka naštvala a chtěla Tě za to obvinit.
Zkušenost mám, před více než deseti lety a hodně jsem to tenkrát řešila i po té právní stránce. A šlo o méně než tři dny.

Kdybych šla na operaci já, byla bych taky vděčná sestře nebo kamarádce, kdyby kojila mé dítě, protože každý kojenec si lahvičku nevezme, je to boj.
Mléka se vytvoří podle potřeby.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3907
1.4.21 20:48

Nemela bych s tim problem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1.4.21 20:52

Pro hodne dobrou kamaradku bych to dva dny udelala…

Zvysila bych nekolik dni predem prijem tekutin, hlavne kojiciho caje, melty, vývaru.. Abych podporila tvorbu mlika na maximum a jinak asi nic, uvidíš jak to pujde a drzim palce :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
858
1.4.21 20:55

@Mellam miminka naštěstí v pohodě, ten její chlapeček zlaté dítě, ona šla nečekaně z hodiny na hodinu na tu operaci takže tam se na to připravit nedalo, ale byla ráda, že pomůžu, malý na flašku vůbec zvyklí nebyl, tak pil krásně s prsa ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1685
1.4.21 21:00

Držím palce! Možná bych si připravila náhradní variantu, kdyby to nefungovalo, pro jistotu. Mít doma láhev a UM.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27983
1.4.21 21:03

To je hezky! Jsi moc hodna, ze to pro ni udelas. Nevidim na tom nic divnyho. Ja si zkusila kojit synovce, jsou s mym synem od sebe o mesic a kousek a pil uplne normalne. Driv byvaly kojne…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
485
1.4.21 21:51

Úplně klidně, přijde mi to jako norma, která se jen nevyužívá, ale u pejsků to třeba funguje běžně, i u jiných zvířat ve smečkách se to děje, fakt mi to přijde v pohodě a mlíko by ti stačit mělo, hodně pij a jez, já jak méně piju a jím, tak je to na mléku hned poznat, naopak když piju hodně (třeba na nějakých oslavách domácí limči, tak mám pak mléka až až, takže myslím, že to obyčejné pití tekutin fakt pomáhá

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
485
1.4.21 21:52

A jak moudře píše paní nademnou, bývaly dřív opravdu kojné, které se kojením cizích dětí živily

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.4.21 23:06

Švagrová mi kojila noc a den syna. Musela jsem akutne do nemocnice a dali mi léky neslučitelné s kojením na 24h. Syn do té doby flašku nevidel a řval hlady jak tur. Rozhodne bych si dopredu ted udelala zasobu do mrazaku a strikackou podala. Pokud chces kojit dve deti najednou, bude lepsi si nejakou dobu predtim odstrikavat, aby se ti zvysila laktace. Aby ti pak hlady neřvaly doma dve deti. Jinak na tom nevidim nic divného. Pokud te o to sama požádala a tobe to nevadí, není co řešit. Lidi jsou fakt postižený a misto toho, aby si lidi uvedomili, k čemu prsa jsou, uz je to pomalu sexualni zneuziti nakojit cizi dite. Ale to je tou spolecností. Hlavne sexy výstřih, umělý kozy a přirozenost a normálnost se jaksi vytrácí.

• Citovat
  • Nahlásit
1.4.21 23:07

Co bych dala za kamarádku, co by mi nakojila dítě, když já nemohla. :srdce:
Nevidím na tom absolutně nic špatného, ale třeba manžel mi říkal, že by to nechtěl. Že pokud nemohu já, tak bude na UM, však dneska už jsou kvalitní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
98
2.4.21 03:02

Moc děkuji všem za povzbuzení a rady!
Mléka mám naštěstí celkem dost a teď už věřím, že to zvládneme.
Miminko kamarádky, vlivem její nemoci je zvyklé na méně mléka než můj jedlík.
Navíc její manžel mi přislíbil dělat servis.
UM bude v záloze, ale věřím, že ho děti ani nechutnají :-)
Ahoj!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat