Mám astma?

5.6.21 11:57

Mám astma?

Ahoj. Už delší dobu mám problémy s dýcháním. Hleny v krku opravdu časté. Několikrát se mi stalo že jsem se nadechla a nemohla jsem jakoby,,dodechnout’’ jako kdyby se mi to zastavilo v krku, ale vždycky jsem to nějak rozdýchala. Jsem kuřák pouze rok a půl a vykouřím 10 cigaret denně. Astma v rodině nemáme nebo alepson o tom nic nevím. Včera se mi stalo opět že jsem nemohla dodechnout, ale tentokrát je jako dřív, že bych to rozdýchala. Začala jsem silně,,hvízdat’’ když jsem se chtěla nadechnout. Začala jsem panikařit a dychala jsem hrozne rychle. Měla jsem hrozny zachvat který trval minimálně 10 minut. Kde jsem se snažila napít rodina mi dávala různé zábaly na záda na hlavu i když mi nebylo na omdlení a snažila se co nejvíc aby to bylo v pořádku. Já jsem se pořád snažila nějakým způsobem jak kdyby dodechnout. Myslite si že je to astma? Nikde jsem na alergiu ani na vyšetření na astma nebyla. Bylo to opravdu nepříjemné. Je mi teprve 15 let. Mamku a rodinu mám pořád v práci k obvoďačce muzu jít sama ale je mi jasné, že mě pošle i jinam a nejsem si jistá jestli mě tam vezmou bez doprovodu rodiče.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5.6.21 12:00
@Tajemna1234 píše:
Ahoj. Už delší dobu mám problémy s dýcháním. Hleny v krku opravdu časté. Několikrát se mi stalo že jsem se nadechla a nemohla jsem jakoby,,dodechnout’’ jako kdyby se mi to zastavilo v krku, ale vždycky jsem to nějak rozdýchala. Jsem kuřák pouze rok a půl a vykouřím 10 cigaret denně. Astma v rodině nemáme nebo alepson o tom nic nevím. Včera se mi stalo opět že jsem nemohla dodechnout, ale tentokrát je jako dřív, že bych to rozdýchala. Začala jsem silně,,hvízdat’’ když jsem se chtěla nadechnout. Začala jsem panikařit a dychala jsem hrozne rychle. Měla jsem hrozny zachvat který trval minimálně 10 minut. Kde jsem se snažila napít rodina mi dávala různé zábaly na záda na hlavu i když mi nebylo na omdlení a snažila se co nejvíc aby to bylo v pořádku. Já jsem se pořád snažila nějakým způsobem jak kdyby dodechnout. Myslite si že je to astma? Nikde jsem na alergiu ani na vyšetření na astma nebyla. Bylo to opravdu nepříjemné. Je mi teprve 15 let. Mamku a rodinu mám pořád v práci k obvoďačce muzu jít sama ale je mi jasné, že mě pošle i jinam a nejsem si jistá jestli mě tam vezmou bez doprovodu rodiče.

Mimo jiné sousedka pod námi má astma a když dostala záchvat vypadalo to defakto totožně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29175
5.6.21 12:03

Vzdyt je to tu porad dokola, decka 14,15 let. Odkdy se to tu zmenilo na detsky web. Rodina kolem tebe litala, ale k doktorovi te nevezmou. Určitě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5454
5.6.21 12:05

Jestli máš astma ti nikdo neřekne. Ale i tak je zásada nepanikařit, nedýchat rychle, dýchat co nejvíc v klidu, nelehat si, nekrčit se, mít co nejvíc volný hrudník (klidně povolit podprdu).A nekouřit. Kouřit v 15 rok a půl 10 cigaret je hrozné, jestli teď ještě nic nemáš, určitě nějakou lahůdku dostaneš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5454
5.6.21 12:06
@vokishka píše:
Vzdyt je to tu porad dokola, decka 14,15 let. Odkdy se to tu zmenilo na detsky web. Rodina kolem tebe litala, ale k doktorovi te nevezmou. Určitě.

A nebo slečna nechce mamince říct, že kouří.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5.6.21 12:07
@vokishka píše:

Mamka si z finančních důvodu nemůže dovolit do práce nejit a taťku už nemám proto se ptám jestli můžu jít sama :)))))

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29175
5.6.21 12:08
@Havlova píše:

To prece nemusí nikomu říkat. Mam astma a nekourim.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5.6.21 12:08
@Havlova píše:

Mamča to ví.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29175
5.6.21 12:09
@Tajemna1234 píše:
@vokishka píše:
Vzdyt je to tu porad dokola, decka 14,15 let. Odkdy se to tu zmenilo na detsky web. Rodina kolem tebe litala, ale k doktorovi te nevezmou. Určitě.Mamka si z finančních důvodu nemůže dovolit do práce nejit a taťku už nemám proto se ptám jestli můžu jít sama :)))))

Jake financni duvody, propustku na dve hodiny snad finančně zvládne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5.6.21 12:10
@vokishka píše:
Jake financni duvody, propustku na dve hodiny snad finančně zvládne.

Vzhledem k tomu že hledala práci půl roku a bude tam teď první týden. Je to trosku jiné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21539
5.6.21 12:25

Každopádně přestaň hulit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
16867
5.6.21 12:32

Kombinace alergie, úzkosti, kouření.

Astma k tomu klidně být může

A tvoji rodiče by se měli začít starat.

Bude to chtít pediatra, alergologii a nejspíš psychoterapii.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5454
5.6.21 12:46
@vokishka píše:
To prece nemusí nikomu říkat. Mam astma a nekourim.

Já taky. Ale doktorovi by to asi říct měla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5454
5.6.21 12:48
@Tajemna1234 píše:
Mamča to ví.

Takže mamča nemá peníze a ty máš na to vyhulit krabičku za 2 dny?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5454
5.6.21 12:49
@Tajemna1234 píše:
Vzhledem k tomu že hledala práci půl roku a bude tam teď první týden. Je to trosku jiné.

Už delší doba je týden?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat