Zkušenost s intolerancí

Anonymní
4.6.21 23:24

Zkušenost s intolerancí

Dobrý večer…
Již několik let mi bývá velmi často špatně (po skoro všech jídlech a hlavně večer), ovšem stále opakovaná věta „máš to psychosomatický“ už mě přestala bavit. Ano, je pravda, že bývám ve stresu, ale v naprosto béžným stresu jako všichni ostatní - zkoušky, práce, rodina… Rozhodla jsem se tedy to řešit, a nenechat se všude odbýt tím, že si to vsugerovávám.
K otázce - je častá nevolnost, plynatost a bolest břicha zapříčiněna jídlem, přesněji nějakou intolerancí, anebo je to opravdu v mé hlavě? K doktorce se již objednávám, a jsem odhodlaná neodejít domu „s psychickými potížemi“ :D
A co domácí samotest, lze z něj získat nějaký adekvátní výsledky?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1159
4.6.21 23:34

Může to být jakákoliv intolerance a ty testy odhalí tak 30 % z nich. Prostě zkus postupně vynechávat složky z jídla a jestli se ti bez něčeho udělá líp, zkus se tomu co nejvíc vyvarovat. Začni, že třeba vynecháš těžké potraviny - smažené, tučné, moc kořeněné. Třeba 2 týdny to nejez. Pak vyzkoušej mléčné výrobky, lepek, vejce, i zelenina může být dráždivá. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
170
5.6.21 07:30

Pro me to je jasna intolerance - jen musis prijit na to, co ti nedela dobre. Coz je detektivni prace. Doporucuju peclive zapisovat, co jsi jedla a zacit se sebetestovanim. Napr. nejprve vyradit na 2 tydny veskere mlecne vyrobky a pak je postupne zavadet a pozorovat reakci. Pak lepek apod…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64239
5.6.21 09:47

Pokud intolerance, vysazuj postupně možné alergeny.. Mleko, mléčné výrobky, lepek atd.. A sleduj

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat