Fiat 500 nebo Fabia?

Anonymní
4.6.21 12:43

Fiat 500 nebo Fabia?

Co je podle vás levnější na provoz? (povinné ručení, náhradní díly, spotřeba…)

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
64453
4.6.21 12:45
@Anonymní píše:
Co je podle vás levnější na provoz? (povinné ručení, náhradní díly, spotřeba…)

Záleží na více faktorech.. Kde jezdíš - město, vesnice, dálnice, jak staré auto, jak dlouho máš řidičák, tedy povinné ručení, obsah motoru?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.6.21 12:46

@martina.se
Hlavně po městě. Řídím dva roky. Auto 2015. Motor 1.2 (v případě Fiatu)

• Citovat
  • Nahlásit
2623
4.6.21 12:51

U výpočtu ceny povinného ručení nezáleží na tom, jak dlouho jsi držitelka řidičského oprávnění, ale jak dlouho jsi měla pojištěné auto předtím, cenu ovlivňují bonusy/malusy za předchozí období. Pak ještě objem motoru, věk a někdy adresa..u havarijního pojištění stáří vozu. No a pak různá připojištění. Takže ti nikdo neodpoví. Škodovky jsou předražené v poměru k výbavě, Fiat nevím. Úspora je alternativní pohon.
Opravy nevím, já u svého starého auta (2004) měním jen olej, brzdy… větší servis nebyl třeba.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.6.21 12:54

@Petula306 hledám autíčko, které utáhnu jako student :pankac:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
4.6.21 13:17
@Anonymní píše:
@Petula306 hledám autíčko, které utáhnu jako student :pankac:

Já mám Fiat Panda 4×4. Ale nejezdím moc.

• Citovat
  • Nahlásit
9133
4.6.21 13:17
@Anonymní píše:
@Petula306 hledám autíčko, které utáhnu jako student :pankac:

Tak fabia je určitě levnější varianta.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7331
4.6.21 13:29

Fiat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.6.21 13:47

@Cenarius na pořízení myslíte nebo provoz?

• Citovat
  • Nahlásit
9133
4.6.21 14:21
@Anonymní píše:
@Cenarius na pořízení myslíte nebo provoz?

Tak bez bližších detailů nejde říct. Ale škodovka má levný díly a opraví to každý mechanik.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1451
4.6.21 17:16

Hlavně pětistovka je jenom stylovka na efekt, absolutně nepraktická, v tom je fabia rozhodně lepší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64453
4.6.21 19:04
@Anonymní píše:
@martina.se
Hlavně po městě. Řídím dva roky. Auto 2W015. Motor 1.2 (v případě Fiatu)

Tak po městě, tak je to celkem fuk.. Na dálnici by tě jakékoliv z těchto aut sezralo.. Fabie asi lepší

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
578
4.6.21 20:55

Ehm, jako student jsme začínala s Ford ká - ten starší, 1999 :mrgreen: a byla to bomba :lol: Řidičák mám od roku 2012. Za mě toto. Fiata nevím, nezná se mi kvalitní motorové, spíš bych Fabii už jen kvůli dílům a servisu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
836
4.6.21 23:34

@martina.se ale hlavně ať to nemá 1,2 HTP :mrgreen:

Ale povinný ručení bych bral jako ten nejmenší výdaj některé pojišťovny berou i čtvrtletně platby tak to není pro studenta taková pálka
Jinak levná cena dílů je sice fajn ale pak je otázka kolik jich potřebuješ :lol:
Ale v tomhle výběru raději tu fóbii než ten Fiat 500. A trochu myslet na budoucnost že časem malé auto může být nevyhovující. Je dobré mít si kam dát alespoň nákup :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64453
5.6.21 09:01
@JiříkMazlík píše:
@martina.se ale hlavně ať to nemá 1,2 HTP :mrgreen:Ale povinný ručení bych bral jako ten nejmenší výdaj některé pojišťovny berou i čtvrtletně platby tak to není pro studenta taková pálka
Jinak levná cena dílů je sice fajn ale pak je otázka kolik jich potřebuješ :lol:
Ale v tomhle výběru raději tu fóbii než ten Fiat 500. A trochu myslet na budoucnost že časem malé auto může být nevyhovující. Je dobré mít si kam dát alespoň nákup :mrgreen:

Tak já třeba fabku mám, na popojizdeni po okolí je to fajn. Na dálnici fakt nee

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat