Mám dát UM? Konec kojení?

Anonymní
17.1.20 15:04

Mám dát UM? Konec kojení?

Ahoj holky, mám skoro pěti týdenní miminko. První dva týdny jsem ji budila cca každé dvě hodiny, pila 10 minut. Zhruba dva týdny ji nebudim, a ji jak se vzbudí.. To je cca po 2.5-3,5 hodinách. Ale je schopna Pít jen 3-7minut max. Třeba po 3 hodinách pije jen 3 minuty… Poslední týden ani moc nepribrala. A poslední 2 dny skoro vůbec. Je to normální? Hlady neplace… Ale já už nevím jak to do ní dostat. Ona když příště nechce, tak už to do ní nedostanu. :(

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

433
17.1.20 15:13

Syn byl taky vždycky za 5 minut hotový, když nepláče hlady, zatím bych to neřešila, UM bych nedala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2287
17.1.20 15:17

Co je skoro nepribrala? Já jelikož bych se u takto malého miminka nechtěla jen tak vzdát mm bych konzultovala s Dr a případně i laktační poradkyní.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
17.1.20 15:34

@monzaj Já kloudne nevím, vážím na kuchyňský s pekáčem, do minulého týdne přibirala těch 200g týdne. Ale teď tak 150 max. A váha mi ukazuje pokazdy jinou hodnotu. Ono jak je na ten pekáč už velká tak to asi úplně nebere, nebo nevím, taky se natom dost hýbe.. Dám jí napit, a pomalu váha snad furt stejná…nevím jestli mi to už blbě ukazuje…

• Nahlásit
  • Citovat
925
17.1.20 15:37

Neřeš, a ještě takovým způsobem :zed: Pokud je spokojená, má počurané pleny (aspoň 6 za den), tak je vše ok a stačí zvážit na kontroli u dětské. Pokud je miminko zdravé a donošené, tak dobrovolně hlady neumře.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2287
17.1.20 15:44
@Anonymní píše:
@monzaj Já kloudne nevím, vážím na kuchyňský s pekáčem, do minulého týdne přibirala těch 200g týdne. Ale teď tak 150 max. A váha mi ukazuje pokazdy jinou hodnotu. Ono jak je na ten pekáč už velká tak to asi úplně nebere, nebo nevím, taky se natom dost hýbe.. Dám jí napit, a pomalu váha snad furt stejná…nevím jestli mi to už blbě ukazuje…

To bych považovala za orientačni a určitě um nenasazovala pokud chceš kojit. Jestli se ti malá nezdá zajdi k Dr která převáží, přeměři a posoudí jak přibrala od poslední kontroly. A když ani nepláče hlady a budí se po 3hodinach. Moje drera taky pije v necelých 4mesicich do 10minut a ještě se u toho rozhlíží.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
543
17.1.20 15:50

Neumím si představit kojit bez vážení :think: takhle vůbec nevíš, kolik vypije? Kojení bych určitě ještě nevzdávala, ale co nejdřív bych si pořídila váhu, porodnice je i půjčují

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3085
17.1.20 15:58

Ty jsi prdlá :lol: přestaň ji vážit, kojené děti přibírají skokově. Jeden týden může přibrat 100g a další 300g :nevim: hlavně že je spokojená a má dost pocuranych plen. Pro UM u tebe není důvod, pokud nechceš přestat kojit :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3085
17.1.20 15:59
@Berry77 píše:
Neumím si představit kojit bez vážení :think: takhle vůbec nevíš, kolik vypije? Kojení bych určitě ještě nevzdávala, ale co nejdřív bych si pořídila váhu, porodnice je i půjčují
:potlesk: a první cenu za vystresování zakladatelky dostává.. :roll:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
543
17.1.20 16:07
@Bídžej píše: :potlesk: a první cenu za vystresování zakladatelky dostává.. :roll:

Nevím jaké vystresování a proč? Že by zakladatelka měla stres z toho, kdyby věděla, kolik malé vypije? Některá miminka vypadají spokojeně, ovšem pijí málo, nepřibírají a nepláčou :roll:
To bys asi měla doporučit všem porodnicím, aby přestaly vážit, ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
543
17.1.20 16:12
@Anonymní píše:
Ahoj holky, mám skoro pěti týdenní miminko. První dva týdny jsem ji budila cca každé dvě hodiny, pila 10 minut. Zhruba dva týdny ji nebudim, a ji jak se vzbudí.. To je cca po 2.5-3,5 hodinách. Ale je schopna Pít jen 3-7minut max. Třeba po 3 hodinách pije jen 3 minuty… Poslední týden ani moc nepribrala. A poslední 2 dny skoro vůbec. Je to normální? Hlady neplace… Ale já už nevím jak to do ní dostat. Ona když příště nechce, tak už to do ní nedostanu. :(

https://www.maminkam.cz/…rskeho-mleka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4856
17.1.20 16:25
@Berry77 píše:
Nevím jaké vystresování a proč? Že by zakladatelka měla stres z toho, kdyby věděla, kolik malé vypije? Některá miminka vypadají spokojeně, ovšem pijí málo, nepřibírají a nepláčou :roll:
To bys asi měla doporučit všem porodnicím, aby přestaly vážit, ne?

Doma nemáš tak kalibrovanou váhu jako v porodnici. A ano, pokud je dítě spokojené, dostatečně čůrá a průběžně, tj. třeba jednou za dva týdny má dostatečný váhový přírůstek, což je i 150 g týdně (a pomalu se to snižuje s věkem), je hovadina vážit před a po kojení, nic to neřekne. Dítě kojené jak se má, tj. na požádání, může jednou vycucnout 10 ml a jindy 150 ml.

NEVÁŽILA jsem ani jednou dítě doma před a po kojení, ani bych na to nepřistoupila u PLDD, jedno vážení totiž řekne naprosto prd.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4856
17.1.20 16:30
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
K92
513
17.1.20 16:30

Tak třeba teď zrovna roste do délky a míň přibírá. Děti to mají skokově. To je lepší se dohodnout jednou týdně s doktorkou a jít tam dítě převážit a pozor, vždycky musíš vážit jen na jedné stejně váze, jinak to nemá význam.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4856
17.1.20 16:31
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie