Mám málo mléka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Terkaaa
Kecalka 296 příspěvků 10.12.09 12:22
mám málo mlíka :-(

ahoj, chtěla bych Vás poprosit o radu..Mám doma skoro šestitýdenního chlapečka, nevim čim to je, ale najednou mám málo mlíka, vzhledem k tomu, že za týden přibral jen sto gramů jsem si koupila váhu a vždy ode mě vypije za dvacet minut tak 70-100, ale víc ani ťuk a to mu samozřejmě nestačí, potom vždy vypije ještě ta 40cítku Beby HA…dost mě to mrzí :cry: ..nechtěla jsem mu dávat umělý, nevim, čim o může být, jim,piju hodně..i gravimilk, ale stále je to stejný..Nemáte někdo podobnou zkušenost nebo radu???Ještě bych Vás chtěla poprosit, který mlíko z těch umělých je nejlepší????dě­kuju!!

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
levi
Závislačka 3317 příspěvků 10.12.09 12:31

první kojící krzi jsme měli v šesti týdnech, pak kolem tří měsíců, vždycky kolem růstového spurtu. Jinak já myslím, že 70-100 na šestitýdenního není málo, ten náš tolik vypil tak ve třech měsících, já byla ráda, když touhle dobou vypil tak 60, te'd je mu půl roku a pije tak 150. Děti přibýrají skokově, přírůstek za jeden týden nic moc neříká, vydrž to, kdyžtak častěji přikládej. U mě trvalo tři dny, než bylo mlíka víc, přikládala jsem tak po hodině a půl, pomohlo mi hodně pít.

čičinka
Echt Kelišová 8297 příspěvků 10.12.09 12:40

Přikládej a přikládej a přikládej. Pokud by to trvalo dýl jak týden, pak teprve dokrmuj. Hodně pij, hodně jez.

levi
Závislačka 3317 příspěvků 10.12.09 12:59

Jinak dítě má vypít 150ml mléka na 1kg váhy za 24 hodin. Nevím, kolik váží a kolikrát kojíš, ale štěpa měl v 6 týdnech 3,9kg a kojila jsem ho tak 10× za den (a noc) takže i když vypil 60ml, tak měl dost.Ale on hodně zvrací, takže jsme taky přibírali pomalu

neczuz
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.12.09 13:13

Já řešila něco podobného před 3mi týdny. Už je to OK. S tím častým přikládáním - samozřejmě ano, le z vlstní zkušenosti - nelámej to přes koleno, jen když dítě chce. Zkoušel jsem přikládat každou hodinu půl. Kluk se mi u toho vzekal, zvlášť když bylo sucho teklo to málo. Zbytečně jsem se tím stresovala. Pak jsem se na to vyprdla, kojila jak on chtěl (po 2,5 hodinách - normálně v průměru po 3, v noci o jedno kojení víc), když se vztekal, zkončili jsme. Řekl jsem si, že na žízeň to stačí (čural dost) hlady se v Čechách neumírá, UM mají na každém rohu a (ať mě laktační liga ukamenuje) v nejhorším bude na umělym. Smozřejmě neni, ale ta jistota, že je UM v záloze mě uvádí do psychické pohody a vlastně mi tak UM pomáhá udržet laktaci.

Terkaaa
Kecalka 296 příspěvků 10.12.09 13:18

díky!honzík má taky 3,9..při narození 3,25…tak to jsem nevěděla..s těma 150ML na 1kg..No ale např před třema hoďkama vypil ode mě 95 a stále brečel,tak vypil ještě 35 beby a byl spokojenej…tak už nevim, taky se mi právě nechce mu tu bebu zbytečně dávat

Terkaaa
Kecalka 296 příspěvků 10.12.09 13:22

čičinka:mě u toho zase usíná a když ho teda spícího dám do postele,zane se vztekat :-(

Jana206
Nadpozemská drbna 26564 příspěvků 10.12.09 13:22

Ahoj.Skutečně může jít o růstový spurt.Jak už psaly holky přede mnou,často přikládej,pokud můžeš,zkus mezi kojením odstříkat,vyzkoušej čaje na zvýšení tvorby mléka.

Já jsem kojila obě děti plně půl roku,pak jsme postupně začali s příkrmy.Adámka jsem kojila celkově 2 roky a 9 měsíců,i v prů­běhu dalšího těhotenství a 3 měsíce spolu s Emičkou.S** každým svým dítětem jsem prodělala několik laktačních krizí,ale trvaly max.pár hodin,jeden den.Pak se tvorba mléka sama od sebe zvýšila.**

Nepotěším Tě,ale napíšu Ti svůj názor.Podle mě je kojení dar,který je buď ženě dán nebo ne.Prostě buď žena muže kojit nebo ne a nic s tím nenadělá.Ty prostředky na zvýšení tvorby mléka mají podle mě jen minimální účinek.Spíš to považuji za histerii laktační ligy.Prostě kojit za každou cenu,i když dítě pláče,je očividně hladové,maminka má evidentně málo mléka a je vystresováná.

Já kojící čaje nepiju,nechutnají mi.V době laktační krize mi nijak zvlášť nepomohly.Pro­to,abych mohla kojit,jsem nedělala vůbec nic.A to ještě sama nejsem zdravotně v pořádku.

Vydržela bych několik dní,ale pokud miminko nepřibývá a pláče,je třeba ho dokrmit.Z UM neporadím,nemám zkušenosti.Možná se někdo rozhořčí,že se mi to mluví,když jsem žádné potíže neměla.

Taky měla.Adámek byl v roce ještě kojený,byl týden na JIP,měl střevní infekci.Kojit jsem nemohla.Týden jsem odsávala a o mléko jsem nepřišla.

Emičce byl týden,museli jsme do nemocnice,vrátila se novorozenecká žloutenka.Musela jsem krmit převařeným odstřikaným MM.Krmila jsem z lahve,časově bych alternativu nezvládla.Tvorba mléka se mi nesnížila,Emička se mi po týdnu k prsu bez problémů vrátila.

Jinak já chodím na stránky www.kojeni.net. Jsou pěkně zpracované,laktační poradna. Ale přesto,všeho s mírou.

Přeji hodně štěstí.A to,co jsem napsala,nemyslím zle.Prostě jen,aby ses zbytečně netrápila.

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34293 příspěvků 10.12.09 13:24

presne jak pise levi rafanek tolik pije az tedka. v sesti tydnech jsem byla stastna za 60. Ale kdyz pribira mene, tak je to pro nej fakt mozna nedostacujici - ikdyz s tim pribiranim- kdyby decky pribirala tech 200 -250, jak se nekde pise, tak maji v pulroce nabrano 5,5 kila - a pritom maji vahu zdvojnasobit. U 3,5 kiloveho ditete mi vychazi jako dostacujici 140g/t aby vahu zdvojnasobilo - ovsem je zase fakt, ze obvykle nejdriv pribiraji vic a pak zpomali

Nebudu ti radit veci jako „pokud neplace, nech byt“, protoze vim, jak jsem vysilovala tou dobou ja - a vlastne vysiluju furt.

ale pokud opravdu chces mit nabouchana tvrda prsa, tak se mi osvedcilo po kazdem kojeni 15 minut odstrikavat (vzdy jen jedno prso) at tece nebo netece, do dvou dnu se prsa nalila. A rafanek mel hnedka koliky z prechlastani..... a taky to byl desny opruz

Rada bych ti napsala „prestala jsem to resit a spravilo se to“, jako me psali jini, ale bohuzel, resim to furt.
Ostatni (melta, caje, mliko, gravimilk, homeopatika…) podle me funguje jen na psychologicke bazi.

Příspěvek upraven 10.12.09 v 13:29

tiffany
Extra třída :D 12213 příspěvků 10.12.09 13:25

Já bych s tím UM byla opatrná. Po zánětu prsa se mi začlo ztrácet mlíko, musela jsem dokrmovat UM, protože jsem nakojila tak 20 ml :-? A pak jsem se UM horko těžko zbavovala tři týdny a byla to fakt dřina. :roll: Tvorba mléka během spurtu by se měla během pár dní upravit, chce to vydržet.

neczuz
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.12.09 13:29

Taky mi řval po kojení, mylsela jsem, že hlady, tak jsem dávala odstříkaný z mrzáku, taky přestal. Pak jsem ale zkusila nedat odstříkný přestal taky křičet, vlastně za stejnou dobu jako když jsem připravovala to ostříkaný. Teď je mlíka hafo, brečí po každém kojení i když už mlíko bleje ( to ho po krkání echávám ještě několikrát docucnout). Prostě mu chvíli trvá, než mu dojde, že hlad už nemá. Po pěti munutách už e zse štastnej spokojenej. Zkusila bych to bez Beby. Já ale měla tu výhodu, že do té laktční krize přibýval na váze jako ďas.

Příspěvek upraven 10.12.09 v 13:44

levi
Závislačka 3317 příspěvků 10.12.09 13:32

Oni to jsou potvůrky, taky se v něm občas nevyznám. Naše dr. říkala, že když mu po kojení nabídnu flašku, tak si z ní vezme vždycky. Dokrmovala jsem asi jednou UM(po zjištění, že za měsíc přibral 300), ale pak malej nechtěl prso. Pak jsem to dělala tak, že když jsem měla hodně mlíka, tak jsem si dělala zásoby do mrazáku a pak při další krizi, když hodně brečel, tak jsem ho stříkačkou dokrmila tím zmraženým. Štěpa byl pak po dokrmení sice hodnej, ale zase se mi vždycky pozvracel.
u nás funguje po jídle dudlík na dodudání, to pak nebrečí.

Paradise
Závislačka 3529 příspěvků 10.12.09 13:44

Tak já ti dám pohled z druhé strany my kojili jen do šestinedělí pak už jen UM,neměla jsem mléko a měla jsem špatnou kvalitu,nepřibývali jsme.Každopádně bych nejprve zkusila to co psali holky a pokud by se nelepšilo nedělala bych si výčitky a dokrmovala.

Co se týče kvality UM,myslím,že v dnešní době jsou kvalitní všechny,ale mě už v porodnici doporučovali Bebu a u té jsme zůstali dodnes a byli s ní vždy spokojení.Jen se chci zeptat vy máte problémy s alergiemi,že dáváš hypoalergení?

neczuz
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.12.09 13:48
levi píše:
u nás funguje po jídle dudlík na dodudání, to pak nebrečí.

taky měním prso hned za dudlík, po pěti minutách ho pak vyplivne a je OK.

Příspěvek upraven 10.12.09 v 14:10

levi
Závislačka 3317 příspěvků 10.12.09 13:57

přesně tak, opravdu mu ta chvilka stačí. On asi bude po mě, taky mi vždycky dojde pozdě, že už jsem vlastně přejedená a je mi pak blbě. :lol:

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Co si uvařit na Vánoce, když se snažíte zhubnout?

Pokud jste pevně rozhodnutá, že letos o Vánocích se ručička váhy nehne směrem... číst dále >

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Články z Expres.cz

Netradiční manželství Moniky Leové: „Bydlíme se spolubydlícími, ceny bytů jsou vysoké!“

„Bydlíme s manželem zatím v podnájmu se spolubydlícími,“ řekla nám modelka a... číst dále >

Slávek Boura píše o magii: Zažil jsem poltergeista a našel recept na výrobu zlata!

Slávka Bouru (54) si pamatujeme jako potrhlého moderátora pořadu Rande, který... číst dále >

Články z Ona Dnes

Na plastiku jsem šla kvůli šikaně, říká kdysi obézní žena

Annie McManisová (25) z Nového Zélandu od mala zažívala kvůli obezitě šikanu.... číst dále >

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >