zelená stolice

muffka
7.12.09 18:59

zelená stolice

Ahoj maminky, prosím nezažila jste některá zelenou stolici trvající skoro 14 dní u 6týdenního miminka? Kojíme jen z jednoho prsu, nic zeleného nejím..tak nevím. Říkám si, jestli to není ten 6týdenní spurt, ale většinou měly maminky zkušenost se zelenou stolicí pár dní, ale my ji máme už docela dlouho (i když občas jde do žluta, ale za chvíli se zase zelení :cry: ) Díky za pomoc. :-)

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

15466
7.12.09 19:09

My ji měli skoro 3 týdny. Brali jsme pak i enterol, protože mi to bylo divné a tak jsem trvala na výtěru a našli se tam nějaké bakterie. Ale pravdou je, že jsme k tomu měli i průjem. Pak jsme měli ještě jednou zelenou stoličku, ale to už byl asi jen týden a navíc bez průjmu, takže jsem neřešila. Dr mi na to řekla, že zelená stolička rozhodně není hladová jak se všude píše, že jen došlo k přechodné změně trávení, která sama odezní. Pokud tedy mímo přibírá a je jinak spokojené, tak bych byla klidná. Pokud ovšem budeš nervozní, tak si popros mudru, ať udělá výtěr. Nic tě to nestojí a máš jistotu. Ale myslím si, že to nic nebude :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
muffka
7.12.09 19:14

Děkuju za odpověd. Průjem asi nepoznám, ale je fakt, že kaká hrozně často a stolice je hodně řídka, že se kolikrát vsakuje do pleny. A taky tam je hodně cucků, tak nevím :nevim: No k doktorce určitě zajdu, ať mám klid. Kdyžtak zkusím i příkrm, jestli se to nezlepší…

• Nahlásit
  • Citovat
15466
7.12.09 19:18

nejdřív doktorku a pak až příkrm :palec: Byla by škoda se hned vrhat na příkrmy, třeba to bude jen prkotinka. A přibírá pořád dobře? Pokud totiž přibírá, tak bych určitě příkrmy nedávala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9868
7.12.09 19:19

ahojky, příkrmy (resp. dokrmy UM - umělým mlékem) určitě nezkoušej jen tak bez porady s lékařkou… navíc po UM bude stolička zelená skoro 100%, takže co do barvy, to si nepomůžeš. naopak, pokud vám UM hned nesedne, můžete si zažít i zácpu jako my. Vojta měl zprvu Bebu HA a bobky, zlepšilo se to po Bebě sensitive.
Ale nejlepší pro mimi trávení je prostě MM (mateřské mléko)!
navíc pokud kojíš jen z 1 prsa, pozor, aby si mimi na UM nezvyklo…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1001
7.12.09 19:59

Zelena stolice není zase tak strasna vec, nas prckem ji mel taky hodne casto, pribiral a pribira moc pekne, tak se tim nejak neznervoznuji, nemusi byt vzdy uplne zluta. Pokud budes mit nejaky problem tak se podivej na www.kojeni.net, najdes tam spoustu rad a pani Jirinka ti hned na mejl odpovi, o stolicce je tam hodne napsane, tak tam mrkni:) UM rozhoidne nedavej, vydrz kojit co nejdele, pro prcka je to nejlepsi a UM muzes kdykoliv..tak nespechej. Mej se:-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2786
7.12.09 21:15

ahojky,my měli zelenou stoličku víc jak měsíc a mudra mi to vysvětlila tak že,mimi eště nedokáže vstřebat železo a vylučuje se zeleně,je pravda,že my byly plně na UM a malá má zeleno v plíně i ted po borůvkách,tak snad to nic nebude,ale fakt nevím,jestli to nemůže být i něčím jiným :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1299
7.12.09 22:22

Je to tak, prostě zelená stolice u čerstvě narozených miminek je běžná a rozhodně nějakou dobu trvá, u každého je to jinak… časem se to srovná. I tak bych se raději zeptala doktorky, jak dlouho je to v normě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9094
7.12.09 23:08

Ahoj
Zelená stolička může znamenat i to, že mimi pije jen přední mlíčko.Můžeš před kojením zkusit trochu odstříkat a pak teprve kojit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
muffka
8.12.09 09:16

O tom předním mlíku jsem četla, tak se snažím odstříkávat, ale pořád se zelená…navíc má takovou divnou konzistenci. Někdy je to pěna, někdy jak lepidlo a dneska ráno, když jsem měřila teplotu, tak vykakala i 2 jemné nitky krve :-( ..uff, zítra jdu sice k doktorce, ale i tak jsou to nervy. Ale trochu jste mě uklidnily. Díky moc :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
muffka
14.12.09 09:31

Tak vyter udelali a vse vporadku :dance: Ale stolicka je porad zelena..a to odstrikavam a taky bereme probiotika a nic. Porad zelena a prujem. Doktorka uz mi taky doporucila prikrm, ale ja se porad snazim kojit bez a cekam az se to spravi…ale fakt by me zajimalo, cim to je :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
32
14.12.09 16:48

Ahoj, u mojí dcerky se zelenou stolicí projevila alergie na bílkovinu kravského mléka. Co jsem tak načetla, tak ty nitky krve ve stolici jsou mimochodem taky jeden z příznaků téhle alergie. Zkus vysadit ze svojí stravy veškerý mlíčný výrobky a uvidíš, jestli se to nezlepší.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.7.14 19:12

Ahoj, prosím nevíte, zda může být zelená stolice po UM Beba? :zed: díky :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
verulicek
27.7.14 19:17

@bond.pce nevim jak po UM, naše malá měla v cca 6ti týdnech 10 dní stolici zelenou (nejdřív brčál, pak až špenátově), dělali rozbor, nic jí nebylo. přešlo to samo. mléko měla normálně moje :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama