jak začínáte se zeleninovým příkrmy?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Kakika
Extra třída :D 14982 příspěvků 06.12.09 19:26
jak začínáte se zeleninovým příkrmy?

Do teď jsem měla tak nějak jasno, ale byli jsme na půlročce, vyfasovala jsem hromadu letáků na téma první příkrmy a v každém něco jiného, tak teď babo raď. Původně jsem měla v plánu začínat s jednosložkovým příkrmem (nejdřív asi bramboru, pak do toho mrkev atd.), ale v několika letácích jsem se dočetla, že se začíná s třísložkovým příkrmem. Jak jste začínali vy?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

PETRUCHA
Extra třída :D 12300 příspěvků 06.12.09 19:32

Mě všichni říkali že se má začít s jednosložkovým, že je to dobré pro rozpoznání případné alergie. Tak jsme začali s bramborou, po třech dnech jsme zkusili brokolici tuším a takhle jsme pokračovali až jsem vypozorovala co mu chutná a co ne. A pak jsem to začala kombinovat dohromady a nakonec přidávat maso.
PS: brokolice lítala po celý kuchyni, tu fakt neměl rád :lol:

petra79
Echt Kelišová 9906 příspěvků 06.12.09 19:34

My jsme začali bramborou ale neměla jsem úspěch .Takže mrkev po týdnu k tomu brambora.A pak zase jinou zeleninu další týden a pak postupně jsem dávala maso.Kvůli alergii jsme do toho šli pomalu jinak můžeš po 3,4 dnech.Právě že oni toho všude napíšou,ale když si přečteš diskuze co píšou holky tak většinou začínají mrkví a pak přidávájí to ostatní.Selský rozum k tomu stačí :-)

petra79
Echt Kelišová 9906 příspěvků 06.12.09 19:35

jediný co nejí tak je brokolice,to se ani nedivím protože to je fakt h…z těch skleniček teda :-D

Lizbeth
Extra třída :D 12980 příspěvků 06.12.09 19:39

Tak 1.12. ( byl jí půl rok) byla brambora - chutnala :-P takže dobré. Včera byla poprvé mrkev - velice nechutnala! :cry: Takže dnes zase brambora. Nebudu jí prudit tou mrkví a zítra na trhu vyberu něco jiného- květák, borkolice?? Budu zkoušet vše jednodruhově a postupně se dopracujeme k nějakým zeleninovým polévkám s masem a podobně.
Přeji dobré chutnání a bez povídání … u nás prskání. :jazyk: :lol:

Kakika
Extra třída :D 14982 příspěvků 06.12.09 19:41

selský rozum my taky radil po jednom, ale já se nechám vždycky tak pitomě zvyklat :mrgreen:

Skleničky zatím zkoušet nebudeme, třeba začnu vařit i ráda, i když pochybuju, když do teď je to jen z povinnosti :zed: :lol:

čičinka
Echt Kelišová 8297 příspěvků 06.12.09 19:42

Tak ja zacala mrkvi, 4 dny, pac mi tak akorat vysla ta mala sklenicka na 2×, pak mrkev s bramborem, taky 4 dny, dalsi tyden jsem se snazila odspuntovat totalne ucpane dite - mrkev stavi :-?

V ramci odspuntovani dostal kvetak, z ovoce jablko. Nemyslim, ze je potreba zacinat jednoslozkovymi prikrmy, staci ten prvni jednoslozkovy, pak pridas bramboru, pak zase bramboru a neco, nekdy das jednoslozkovy…

Jen me teda mudra rekla davat hned maso, to jsem davala pozdeji, preci jen je to tezsi na straveni. Ani ted nedodzujeme kazdy den maso, je jeste kojeny, ji jogurty, tak mi to prijde zbytecne tezke na traveni.

MadGirlNancy
Ukecaná baba ;) 1677 příspěvků 06.12.09 19:43

Malinko se ti to popletlo, neni to trislozkove HNED, ale postupne. Postupuje se napr: brokolice, pak k tomu brambor a k tomu pote maso. To jsou ty tri slozky. Pak pridavas dalsi. Napriklad mrkev, jiz vyzkouseny brambor a jiz vyzkousene maso…Pote zkousis treba jiz vyzkousenou brokolici, brambor a jine maso…a tak dale.
Na tento system se mi nejvic osvedcilo udelat si hrnec brokolice, rozmixovat, hrnec mrkve, rozmixovat, maso - napriklad my zacinali krutim, opet rozmixovat a nandat do tvoritek na led. Pak jsem sahla do mrazaku a kombinovala napriklad kosticka mrkve, dve kosticky brokolice atd…ale to az kdyz toho bylo hodne druhu. To same s ovocem.
Uplne na zacatku jsem kupovala prvni lzicka Hami - obsahuji spolecne s Alnaturou sklenickami z DM nejmene prisad. Alnatura je nejlepsi (pro nas). Tudiz postup byl takovyto (u sklenicek) - nejdrive mrkev Alnatura, pak sklenicka mrkev + doma uvarene brambory, a dale sklenicka mrke + brambory + maso :-)
Tyto zakladni sklenicky kupuji porad a leji je male napriklad na testoviny jako omacku :-) Tak preji dobrou chut miminku.

Lizbeth
Extra třída :D 12980 příspěvků 06.12.09 19:48

S tím ucpáváním.. chudinka od první brambory tak nehezky až dospělácky tlačí, heká a rudne, že mám chut jí úplně povzbuzovat: Do toho, do toho.. :dance: A také ten jiný zápach a konzistence :think: . No omlouvám se za popis - to jen tak co můžeme ještě čekat při zavedení příkrmů :mavam:

Kakika
Extra třída :D 14982 příspěvků 06.12.09 20:07

nápad s tvořítkami na led je fakt úžasný. To určiě budu taky praktikovat. Kde se dá koupit ta první lžička od Hami? Byla jsem v Albertu a v Tescu a nikde jsem to tam neviděla. Ale je fakt, že to bylo v supermarketech s celkem malým výběrem. V hyper bych možná uspěla, ale tam se zase s malým skoro nedostanu.

petra79
Echt Kelišová 9906 příspěvků 06.12.09 21:18

dá se koupit v DM nebo myslím i v Globusu jí mají taky.

Panuška
Neúnavná pisatelka 17045 příspěvků 06.12.09 21:45

Tak my jsme začínaly taky jednosložkovým doma vařeným, ale moje dítě s prominutím snad sežere vše :-) jInak Hami kupuju v rossmanovi, myslím že i dm má. No a hodně dobré informace jsou na www.kojeni.net :wink:

Pipet
Generální žvanilka 24135 příspěvků 06.12.09 21:56

Vše bylo napsáno, akorát fakt bacha na ucpání tou mrkví…

haky
Povídálka 22 příspěvků 06.12.09 23:21

Aby neměli zácpu musí hodně pít,my zapíjíme zeleninový příkrm ovocnou šťávičkou…
A jinak jsme začínali s mrkví,ale moc to nechtěl,po 4 dnech jsme přidali bramboru a taky nic moc,až když jsem přidala brokolici,tak mu to zachutnalo…

tiffany
Extra třída :D 12213 příspěvků 06.12.09 23:51

Já hlavně vařím a dávám trošinku oleje. Jednak se pak lépe vstřebávají vitaminy a jednak to pomůže na kakání :wink:

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Konec ftalátům i salmonele. Co přináší Evropa vašemu miminku?

Slýcháte kolem sebe občas lamentování, že přivést děti do dnešního světa je... číst dále >

Články z Expres.cz

Introvert Vetchý ukázal manželku. Sexbomba s odzbrojujícím úsměvem!

Ondřej Vetchý bezesporu patří k nejlepším českým hercům, také ale k těm... číst dále >

Její dceři hrozí děcák, narkomanka Katka ale zůstává věrná drogám

Je smutnou pravdou, že si za 26 let aktivní feťácké kariéry Katka Bradáčová... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sezonní afektivní porucha: 3 věci, které byste o ní měli vědět

Úbytek slunečního svitu a chladné počasí může u některých lidí vyvolat... číst dále >

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >