Mám nárok na OČR?

mellow
29.2.16 11:54

Mám nárok na OČR ??

Mám takový dotaz… Dcera měla 15.2. druhé narozeniny, od 16.2. chodí do MŠ. Já ještě nemám vyčerpanou celou částku RP (chybí asi dva měsíce), jde mi to, že zítra mám nastoupit do nového zaměstnání a dcera je momentálně nemocná. Manžel bude s malou doma, ale pokud to nevyleží, já nárok na dovolenou po týdnu mít asi nebudu, budu s ní moci zůstat doma na OČR? Někdo mi tvrdí, že pokud nemám vyčerpaný rodičák, tak na ošetřování nemám nárok.. můžete mi někdo prosím poradit? Děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

71451
29.2.16 11:56

@mellow Ty nárok na OČR máš, ale manžel ne… resp. doma zůstat může, ale zadarmo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
mellow
29.2.16 11:58
@j.a.n.i1 píše:
@mellow Ty nárok na OČR máš, ale manžel ne… resp. doma zůstat může, ale zadarmo.

ok, díky… mu by to bylo zaplaceno kdyby ošetřoval mě, že?

• Nahlásit
  • Citovat
71451
29.2.16 12:01

@mellow Ano, případně pokud se staral o dítě, protože ty jsi třeba nemocná.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
mellow
29.2.16 12:03

@j.a.n.i1 tak díky moc za objasnění :)

• Nahlásit
  • Citovat
mellow
11.5.16 21:12

@j.a.n.i1 tak teď teda nevím, ale proplaceno mi nebylo, s popiskem bez nároku… Mas s tím prosím osobní zkušenost??

• Nahlásit
  • Citovat
71451
11.5.16 21:15

@mellow Záleží jak přesně to bylo vypsáno, bylo to fakt vypsáno na tebe, tedy že ty jsi nemocná?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3414
11.5.16 21:19

@mellow a na druhé straně papíru na OČR jak je tam ta věta nějak takto: že na dítě nikdo jiný nepobírá RP jsi zaškrtla co? /bud je tam ano nebo ne/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
mellow
11.5.16 21:19

@j.a.n.i1 měla jsem to já na dceru…tak to bude asi ono.. V práci neví, na ossz si mě přehazují jak horký brambor :D

• Nahlásit
  • Citovat
3414
11.5.16 21:23

Já s tím osobní zkušenost mám a to dost často. Pokud je na OČR jméno dítěte, které potřebuje ošetřování z důvodu nemoci a na druhé straně zaškrtneš, že nikdo jiný nepobírá RP na uvedené dítě na přední straně (tzn zaškrtneš ne), tak máš normálně na OČR nárok, ještě tedy jestli jsi nastoupila do práce ze kterého je odváděno jak zdravotní a sociální (klasická smlouva na HPP)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
mellow
11.5.16 21:24

@Vermun tak teď nevím, ale tuším že ano, ve smyslu - ano, nikdo jiný nepobírá..

• Nahlásit
  • Citovat
3414
11.5.16 21:25

@mellow hmm a to je ta chyba, má se tam zaškrtnout ne…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
mellow
11.5.16 21:27

@Vermun jako hpp to mám na zkrácený úvazek, ale odvádím jak zdrav. tak sociální… Tak si holt zítra zavolám znova, já to tam možná blbě poskrtala, nebo nevím.. Díky moc

• Nahlásit
  • Citovat
mellow
11.5.16 21:28

@Vermun třikrát jsem si to četla a přemýšlela co správně zaškrtnout… Nevíš či se s tím da něco dělat?

• Nahlásit
  • Citovat
3414
11.5.16 21:30

@mellow to nevím, logicky RP může pobírat jen jedna osoba, takže kdybys jim dodala AKTUÁLNÍ potvrzení, že v době té nemoci jsi pobírala RP ty, tak by s tím snad šlo něco udělat, optej se na OSSZ.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama