Mám odejít nebo zůstat?

Anonymní
8.4.21 18:22

Mám odejít nebo zůstat?

Co jste potřeboval byste udělaly vy, odejít nebo zůstat?
jsme s partnerem 5 let, máme malé dítě, už delší dobu to mezi námi skřípe a nejsme moc schopní komunikovat jako partneři. Partner podniká, chodí ráno do práce a vrací se kolem 21-22 hodin, kdy děti samozřejmě spí a já skoro taky. v týdnu má volno jeden den, kdy s námi jde na procházku ale jinak se věnuje převážně sem koníčkům. doma ani s dítětem nepomůže (je v práci). Jemu to vyhovuje, je to workoholik a práce je pro něj na 1. místě, děti a rodina až někde potom. Je starší než já, asi už se nezmění, má dítě z předchozího vztahu, se kterým se nevídá. Mám odejít? Už si říkám že by mě samotě s dítětem bylo líp. Nemusela bych nikomu vařit a prát fusekle a on by si tam chodil jen přespat jak na hotel a ještě měl připomínky.. při rd si přivydělávám, takže finančně bychom si asi pohoršili, ale uživit nás bych uživila i sama snad…

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9971
8.4.21 18:29

Tak máte dítě, nebo děti?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3957
8.4.21 18:50

No, mám kamarádku, která si vzala workoholika a kariéristu, se kterým se ex rozvedla primárně proto, že na rodinu kašlal. Počítala, že s ní se změní v rodinný typ, kupodivu se to nestalo, stále buduje kariéru a na rodinu kromě vydělávání peněz kašle. Jiný to bude těžko :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.4.21 18:57

@Julča001 to je mi jasny ze jiny nebude.. ja nevim jestli to mam skoncit, nebo je to jen „malichernost“ a Pali me dobee bydlo jak se rika.. když se rozejdeme, budou na všechno uplyne sama (to jsem ted z 90% talky), ale ještě s min penězi a přecejen aspoň nejaky lidsky kontakt :)…na druhou stranu žijeme jen vedle sebe, často se i hadame, a nedovedu si představit vedle toho člověka zůstat do důchodu… mame každý svůj život, své priority, své aktivity..

• Citovat
  • Nahlásit
3957
8.4.21 19:00
@Anonymní píše:
@Julča001 to je mi jasny ze jiny nebude.. ja nevim jestli to mam skoncit, nebo je to jen „malichernost“ a Pali me dobee bydlo jak se rika.. když se rozejdeme, budou na všechno uplyne sama (to jsem ted z 90% talky), ale ještě s min penězi a přecejen aspoň nejaky lidsky kontakt :)…na druhou stranu žijeme jen vedle sebe, často se i hadame, a nedovedu si představit vedle toho člověka zůstat do důchodu… mame každý svůj život, své priority, své aktivity..

Zásadní věta je vytučněná. To si bohužel musíš ujasnit pro a proti. Nebo v krajním případě počkat, jestli se objeví někdo jiný :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
809
8.4.21 19:04

Tak už to, že se s dítětem z minulého vztahu nevídá. To tě netrklo?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
788
8.4.21 19:11
@Anonymní píše:

Ještě to nech uzrát. Zbytečně si neztěžuj život tím, že bys musela shánět jiné bydlení, pak třeba (byť na 14 dní) onemocníš, peněz budeš mít málo, dítě Ti bude brát za jinou ženskou, kterou si přivede, ta Ti bude dítě ovlivňovat… Pokud je „jen“ workholik, udělej si i Ty čas na sebe. Snad to vymyslíš. Rozvést se můžeš vždycky. Pravda je, že on se nezmění, ale Ty můžeš využít nějakého času i pro sebe, až dít odroste, bude to volnější. Držím Ti palce.

Příspěvek upraven 08.04.21 v 19:13

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
788
8.4.21 19:12
@Julča001 píše:
Zásadní věta je vytučněná. To si bohužel musíš ujasnit pro a proti. Nebo v krajním případě počkat, jestli se objeví někdo jiný :nevim:

Akorát že na tom jiném se taky najdou chyby. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3957
8.4.21 19:20
@Cimada píše:
Akorát že na tom jiném se taky najdou chyby. :nevim:

Jistě, ale pro každého je priorita něco jiného :nevim: Mně by workoholik nevadil, zabavím se sama a měla bych pokoj :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
788
8.4.21 19:28
@Julča001 píše:
Jistě, ale pro každého je priorita něco jiného :nevim: Mně by workoholik nevadil, zabavím se sama a měla bych pokoj :lol:

Já jsem na tom stejně. :D Alkoholika bych nesnesla, neschopu bych nesnesla, ale práci beru jako ušlechtilý cíl. Ostatně, jsem též částečný workholik. Akorát musím zmáknout ještě tu domácnost, ale aspoň si můžu říct, že jsem prostě lepší :D. Ale já už jsem obstarožní, neřeším péči o děti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.4.21 19:29

@Julča001 to ja se taky zabavil sama, ale vadi mi, ze ty deti ho temer neznaji a nemama spolecne zazitky jako rodina…

• Citovat
  • Nahlásit
788
8.4.21 19:40
@Anonymní píše:
@Julča001 to ja se taky zabavil sama, ale vadi mi, ze ty deti ho temer neznaji a nemama spolecne zazitky jako rodina…

Chápu Tě, tu situaci dobře znám. Jde o to, že on má nějaké návyky (možná z původní rodiny), nebo holt posunuté uvažování. Nechci přímo mluvit o poruše osobnosti (absence citů k blízkým osobám, sobectví, vlažný vztah k dětem, které nepotřebuje vidět…). To sice nezměníš, ale asi bys mohla zkusit mu sem tam něco vysvětlit. Záleží, jak inteligentní je. Nejdřív si ale trochu připrav argumenty (že svým nezájmem ovlivňuje dítě, že Ty taky občas potřebuješ pomoc…).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.4.21 21:16

@Cimada mé argumenty nejsou vyslyšeny, resp. schovává to za „přese pracuju abyste vy měli peníze“ (že „jen“ peníze nejsou všechno a chceme i jeho přítomnost neslyší), případně to úplně otočí, že si nevážím co jste potřeboval pro nás dělá… a že dítě je malý a ze zážitků si stejně nic nepamatuje a nic z toho nemá (3,5 roku)… prostě hučím do něj delší dobu a bez výsledku, i proto zvažuju odchod.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
8.4.21 21:17

@Cimada inteligentní je, má dvě VŠ… spíše než IQ mu chybí EQ, emoční inteligence a intlg. ve vztazích

• Citovat
  • Nahlásit
788
8.4.21 21:32
@Anonymní píše:
@Cimada mé argumenty nejsou vyslyšeny, resp. schovává to za „přese pracuju abyste vy měli peníze“ (že „jen“ peníze nejsou všechno a chceme i jeho přítomnost neslyší), případně to úplně otočí, že si nevážím co jste potřeboval pro nás dělá… a že dítě je malý a ze zážitků si stejně nic nepamatuje a nic z toho nemá (3,5 roku)… prostě hučím do něj delší dobu a bez výsledku, i proto zvažuju odchod.

To je mi fakt líto :-(. Chápu Tě, znám to zblízka. Má to tak nastavené a nejspíš se nezmění, ale u nás třeba vidím, že když mu řeknu názor, že o něm aspoň přemýšlí a drobný posun tam je.
Vidím, že jsi informovaná o EQ… Jen Tě musím varovat, že si budeš muset dát pozor na to, abys nespadla podruhé do silně nevyhovujícího vztahu. Zkus poznat co nejvíc sebe, co potřebuješ, co očekáváš… Moc Ti držím palce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat