Mám opravdu strach

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní  07.03.18 17:20
Mám opravdu strach

Ahoj všem, píši ohledně dost citlivého tématu, proto anonym.
Před cca rokem jsem podstoupila interrupci, měla jsem k tomu vážné důvody. Nicméně, teď je situace trochu jiná a já bych třeba za dva roky ráda měla dítě. Jenže mám strach, aby bylo vše v pořádku - přeci jen, jednou jsem takto zklamala a teď se prostě bojím. Moc bych si přála zdravé miminko… Měl to někdo podobné?
prosím, nenadávejte mi, ničemu se tím nepomůže.
Děkuji…

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

radkka
Neúnavná pisatelka 19398 příspěvků 07.03.18 17:24

Nic s tím neuděláš, tak proč se stresovat… Znám spoustu žen, které po interrupci děti normálně mají, problém s otěhotněním ani těhotenstvím neměly. Jak to bude s tebou zjistíš časem sama :nevim:

Božislava
Zasloužilá kecalka 644 příspěvků 07.03.18 17:25

Důvody k interrupci můžou být závažné, nemusíš se omlouvat. Třeba znásilnění, nemocná matka, která potřebuje 100% péči od dcery atd.

Uživatel je onlineRusset
Kelišová 6817 příspěvků 07.03.18 17:29

Znám jednu, co po interrupci měla dokonce dvojčata. Už se stalo. Až přijde ten čas (a dva roky je dost dlouho), strach převáží touha po dítěti. A skoro po třech letech by mělo být už vše v pořádku a dítě zdravé.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 61018 příspěvků 3 inzeráty 07.03.18 17:30

Asi takhle, nechám stranou názory na interrupci jako takovou, ty sem nepatří a psychickou stránku věci také. Nicméně nechápu proč všichni plaší po interrupci, že už nebudou moct mít děti nebo že budou nějaké problémy, ale v případě revize nic takového neřeší… přitom z toho čistě technického hlediska pro tělo matky je to úplně to samý. Ano, najde se určité procento, kterým jedno či druhé způsobí problémy, ale statisticky to k počtu provedených zákroků (zejména těch revizí) nebude nijak zásadní počet, takže se tím není potřeba předem stresovat.

terinka4444
Hvězda diskuse 64279 příspěvků 07.03.18 17:32
@j.a.n.i1 píše:
Asi takhle, nechám stranou názory na interrupci jako takovou, ty sem nepatří a psychickou stránku věci také. Nicméně nechápu proč všichni plaší po interrupci, že už nebudou moct mít děti nebo že budou nějaké problémy, ale v případě revize nic takového neřeší… přitom z toho čistě technického hlediska pro tělo matky je to úplně to samý. Ano, najde se určité procento, kterým jedno či druhé způsobí problémy, ale statisticky to k počtu provedených zákroků (zejména těch revizí) nebude nijak zásadní počet, takže se tím není potřeba předem stresovat.

naprosto přesně, souhlasím

Yoy
Zasloužilá kecalka 658 příspěvků 07.03.18 17:37

Ahoj, ja som podstupila interupciu (potrat), mám 2 holky a asi 2mes. po interupcii na kontrole mi sam doktor povedal, že ovulujem a že sa mi už vytvorili vajicka, takže som bola v poriadku, to by sa musela stat nieco vazne, aby si mala problemy otehotniet, pokial si zdrava, nebude žiaden problem :srdce:

l-sou12
Zasloužilá kecalka 567 příspěvků 07.03.18 17:47

Každá žena si přeje zdravé dítě, jenže to neovlivníš, stát se může vše.

Kimiska1
Kecalka 141 příspěvků 07.03.18 18:13
@Anonymní píše:
Před cca rokem jsem podstoupila interrupci, měla jsem k tomu vážné důvody. Nicméně, teď je situace trochu jiná a já bych třeba za dva roky ráda měla dítě. Jenže mám strach, aby bylo vše v pořádku - přeci jen, jednou jsem takto zklamala a teď se prostě bojím. Moc bych si přála zdravé miminko… Měl to někdo podobné?
Děkuji…

Neboj se dopredu :hug: Taky myslim, ze po revizi je to stejne. Mam kamaradku, po interupci ma 3 deti. Vzdycky nejake riziko byt muze jako s kazdou operaci, ale spise bych rekla, ze to je dusledek doby minule kdy byla gynekologicka pece jinde. Kazdy asi zna pripad kdy mu mamka rikala o nejake pani v okoli, ze nema deti, protoze si „jedno nechala vzit“…

Anonymní  07.03.18 18:28

Pokud funguje menstruacni cyklus a ovulace tak by nemel byt problem. Klidne bych si nechala udelat preventivni nejake krevni a jine testy. Bude to asi stejne jako revize a po to s bezne otehotneni. Spis zalezi na celkovem zdravi a veku, nejen tvem.

Giselleine
Stálice 57 příspěvků 07.03.18 19:08

Ja bych neřekla, že si zklamala…proč? Prostě k tomu někdy důvod je…
Ja jsem prodělala samovolnej potrat, ale neodešlo to všechno, takže jsem asi za tyden musela stejně na revizi kvůli zánětu(šílený bolesti) a po další menstruaci jsem normálně otehotnela a ted mám měsíc před porodem a vše je v naprostém pořádku… ;)

rena621
Zasloužilá kecalka 900 příspěvků 07.03.18 19:09
@Anonymní píše:
Děkuji…

Jsi blba kdyby si si dite nechala mohla si mit uz rocneho prcka! Ty si dite nezaslouzis!

Čičorečka
Zasloužilá kecalka 641 příspěvků 07.03.18 19:11
@Anonymní píše:
Děkuji…

No nadávat ti nebudu… i když, viď? Z pohledu ženský, která nemůže otěhotnět… no nic. Na potrat jsi šla před rokem a dítě chceš za dva roky, protože se situace změnila. To není tak dlouhý časový úsek. Víš co? Pusť to teď z hlavy. Nikdy nevíš. Třeba za ty dva roky otěhotníš, ale situace se zase změní a ty půjdeš na druhou interrupci. Nač se předem stresovat.

rena621
Zasloužilá kecalka 900 příspěvků 07.03.18 19:13
@Božislava píše:
Důvody k interrupci můžou být závažné, nemusíš se omlouvat. Třeba znásilnění, nemocná matka, která potřebuje 100% péči od dcery atd.

Jediny vazny duvod je ze dite by bylo vazne nemocne!!!…
I kdyby jsem byla znasilnena chuda a jeste nevim co tak na potrat nejdu! Dala bych mu sanci na zivot! Dala bych ho na adopci ale urcite ne potrat!

Pucalkovic Amina
Kecalka 409 příspěvků 07.03.18 19:21

A máš nějaký důvod, proč si myslíš, že by to příště nemělo klapnout? Samozřejmě pokud jsi měla interrupci ze zdravotních důvodů dítěte, tak tam obavy chápu, ale interrupce z vlastní vůle nijak neovlivní to, jestli příště se ti podaří počít zdravé dítě. Já jsem byla na interrupci v 18 letech, a o pár let později jsem porodila úžasného zdravého chlapečka, přičemž jsem po konizaci čípku, a vidíš, že nic z toho vliv na zdraví a donošenost dítěte nemělo.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Počítání peněz, samota i blýskání na lepší časy. Jak se žije maminkám samoživitelkám z eMimina?

Byla to láska jako trám, ale po svatbě se z něj stal jiný člověk. Nezměnil se... číst dále >

Jak si sbalit tašku do porodnice a nezbláznit se

Jmenuju se Laura a čekám druhé dítě. A možná to znáte taky – to si takhle... číst dále >

Články z Expres.cz

Rozhovor s Františkem Strakou: Nemít rodinu, dopadl jsem jako Pergl

František Straka (59) je bezpochyby jednou z nejzajímavějších postav českého... číst dále >

Příběh Čerešňákové a Ditmara: Chtěla být jako Maláčová, ale chyběl jí Bakala

Za dva roky v čele České Miss se jim podařilo něco, co se zdálo být nemožné.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Čtyři účesy, které vás udělají mladší, než ve skutečnosti jste

Jako mladé holky si můžeme dovolit experimentovat nejen s oblečením, ale také... číst dále >

Vychytávky ekožen: veganské kondomy, kartáček z větve i pratelný tampon

Napadlo vás někdy, jak obyčejné hygienické potřeby zatěžují planetu? A přitom... číst dále >

Reklama