Mám problémy s přítelem

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
zanka310
Nováček 4 příspěvky 30.10.14 20:46
mam problemy s pritelem...

Ahoj holky…jsem tu nova…chtela bych par dobrych rad… :( mam problemy s pritelem mame spolu dve deti kluka 5 a holku 3…jsme spolu 6 let…pritel je flegmatik…jemu 37a me 26…vubec nebere vazne co po nem chci..trpim depresi taky se lecim..twprv par mesicu uz jimi trpim od 14 let ale teprv ted jsen se odhodlala se lecit…bydlime v plzni kde nemam vubec nikoho…on tu ma praci rodinu…kamarady proste se tu narodil.. no ja ne…me se tu nelíby…jsem tu vystresovana mam porad depky i kdyz se lečím..tak semi to porad vrací…doktor mi řekl že mam udelat zmenu ve svím životě..tak sem si promluvila s pritelem a chci se odstehovat do brna mam tam milujici rodinu mamku..segry a td…mela bych konečně hlídaní..coz zde nemam jeho rodiče jsou už starsi a moc velky zajem o ne nějak nemaji…nemame cas si nekam zajít..nic…proste to tu nejde věčně sedim doma sama..deti mi vyrustaji sami…vadi mi to nevim co delat..on proste nechce jiiit ani za nic..a ja sek stoho nestastna… :zed: :zed: omlouvam se za chybi ale pisu s mobylu a koc na to nevydim… :roll:

Reakce:
RoseK
Ukecaná baba ;) 1243 příspěvků 30.10.14 20:50

Ahoj, chapu, ze to pro tebe musi byt tezke obdobi, viz ta lecba deprese, ale osobne si myslim, ze by pro tebe utek do Brna nebyl resenim. Prece nebudes brat detem tatu, jen proto, ze nemas hlidani a ze sedis doma sama. Zkus si najit nejake konicky, jazykovy kurz, tanec… neco co te chytne a bude bavit.

zanka310
Nováček 4 příspěvky 30.10.14 20:54

Jasny…ale ja jim toho tatu nechci brat..chci aby sel snama..chci zmenit nas život…chci aby jsme meli vic času i pro sebe…ale tady to nejde…on to vi ale proste nechce jit…tak proc ja keyz mi to prostredi nedela dobre se mam prizpusobovat..kdyz ín je jako skala

omites
Extra třída :D 12799 příspěvků 30.10.14 20:54

A přítel by v Brně v pohodě sehnal práci?

zanka310
Nováček 4 příspěvky 30.10.14 21:02

Je tam velka nabidka prace…samozrejme bez prace to nejde… :,(

omites
Extra třída :D 12799 příspěvků 30.10.14 21:04

@zanka310 a co odstěhovat třeba jen kousek od Plzně, do toho jiného prostředí?

zanka310
Nováček 4 příspěvky 30.10.14 21:09

Me jde vylozene o to abych mela u sebe lidi co me znaji pochopi…pomohou­…mivam zachvaty uzkosti a nemam kam ty deti dat…aby nekoukaly na to jak vypadam…proto potrebuji lidi kteri mi pomohou a ne byt porad sama… :,(

terinka4444
Hvězda diskuse 69359 příspěvků 30.10.14 21:09

Dobrovolně jsi se za ním přistěhovala, svobodně, porodila jsi dvě děti Plzeňáky a nyní se chceš stěhovat. Nedivím se přítelovi, že nechce. Bohužel. Poslouchat tě může a určitě i poslouchá, to nicméně nemění nic na tom, že se nechce stěhovat a je to celkem pochopitelný.

jdukolem
Hvězda diskuse 49252 příspěvků 30.10.14 21:13
@zanka310 píše:
Jasny…ale ja jim toho tatu nechci brat..chci aby sel snama..chci zmenit nas život…chci aby jsme meli vic času i pro sebe…ale tady to nejde…on to vi ale proste nechce jit…tak proc ja keyz mi to prostredi nedela dobre se mam prizpusobovat..kdyz ín je jako skala

když nezměníš sebe tak můžeš letět třeba na mars a nebude to dobrý..ta změna o které dr mluvil musí přijít zevnitř.. od tebe.. přestěhováním nevyřešíš nic..max se připravíš o přítele a děti o tátu

marrlinka
Závislačka 2997 příspěvků 30.10.14 21:24

Ja se mu nedivim, ze se mu nechce z rodne hroudy pres celou republiku pryc. Ja se taky nechci stehovat tam, kde vyrustal muj muz, pro me je to cizi mesto. Samotne ti vafi, ze v Plzni nikoho nemas, zadne pratele, nikoho neznas, ale po priteli bys chtela to same? No, nevim…
Jinak v dobe internetu snad neni tak tezke se seznamit, ne? Tos za pet let nenasla kamaradku? Pres tady pres emimino to jde. Taky jsem si nasla kamaradku s podobne starym ditetem. Coveku to pomuze, kdyz jednou tydne vypadne s kamoskou ven s kocarem, do herny, na hriste…

marrlinka
Závislačka 2997 příspěvků 30.10.14 21:27
@zanka310 píše:
Jasny…ale ja jim toho tatu nechci brat..chci aby sel snama..chci zmenit nas život…chci aby jsme meli vic času i pro sebe…ale tady to nejde…on to vi ale proste nechce jit…tak proc ja keyz mi to prostredi nedela dobre se mam prizpusobovat..kdyz ín je jako skala

Partnerstvi snad neni o tom, kdo ustoupi, ne? Pokud mu das nuz na krk a reknes bud ja nebo Plzen, pak je to blbe. A tisickrat si muzes rict, ze to delas pro rodinu. Moc se s tvym uvazovanim neztotoznuju.

Garza
Ukecaná baba ;) 1062 příspěvků 30.10.14 21:32

Měla by sis najít nové přátelé, koníčky, prostě udělat něco nového pro sebe. Útěk z Plzně nic nevyřeší, není to změna, ale útěk.

ospalámyš
Kelišová 5436 příspěvků 30.10.14 21:33

Ty jsi se stěhovala za ním a šla do neznámého a cizího, te´d by se zas on mohl přestěhovat za tebou. Já v tom až takový problém nevidím. děti jsou malé a ještě přizpůsobivé.
Je flegmatik, tak by si třeba zvyknul a za rodinou a kamarády může dojet a nové přátele si taky udělá. Pokud jsi nemocná a nemáš hlídání, jsi tam nešťastná, tak by se překonat mohl. Pokud si najde v Brně práci, nějaké bydlení, tak co by ne.

Stěhovat se nechce moc nikdo, je to těžký, v tomhle se prostě kompromis udělat nedá, tak jedině ho nějak přesvědčit.

inkakřivák
Neúnavná pisatelka 17179 příspěvků 31.10.14 10:53

Nikde nepíšeš, jak dlouho se léčíš. Ale léčba deprese je běh na velmi dlouhou trať, někdy může být pacient na lécích celý život. A jak píší ostatní, útěk nic nevyřeší.
Nechápu jedno, jasně bydlíte v Plzni už pár let. Proč nemají děti žádné přátele? Proč třeba nemůžete zajít do cvičení, kroužků, mateřských center a podobně, kde se scházejí další matky s dětmi? Měli byste přátele všichni - Ty i Tvoje děti.
Spoléhat se na to, že odejdu jinam a bude mi líp, se moc nedá. Deprese je nemoc duše, a jako taková se změnou prostředí nezlepší. Je těžké při ní myslet pozitivně, ale jediné, co pomůže, je vydržet, až zaberou léky a pak se třeba vracet ke koníčkům, k věcem, které Tě baví a těší, a rozvíjet i vztah s manželem, dětmi i jeho rodiči. Zkus tohle probrat s manželem, jistě Tě pochopí, a bude Ti pomáhat. Deprese je velmi zlá nemoc.

Kobliha51
Neúnavná pisatelka 17672 příspěvků 31.10.14 11:05

@zanka310

Máš problémy se sebou a ne s přítelem. Máš udělat změnu, tak co třeba začít chodit do práce? Třeba na pár hodin, abys přišla mezi lidi. Myslíš, že bys to zvládla? Děti půjdou do školky a přijdou taky mezi děti. Udělá to všem dobře. Takhle sama doma s dětmi si připadá každá druhá, že je v depresi a ani se jim nedivím. Brno přece není na konci světa.
Vždyť tam můžeš zajet alespoň jeden víkend v měsíci a tvému srdci se uleví. Přítel ti řekl, že se neodstěhuje v žádném případě, tak se s tím prostě smiř a přestaň na odstěhování myslet, ať máš kapacitu vymýšlet něco jiného. Třeba přijdeš na jinou změnu ve svém životě. Přeju ti hodně sil.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Babička utýraného Marka (†3) hrozí mstou: Simonu bych zašlapala do země!

Tím, kdo smrtí sotva tříletého Marečka z Loun nejvíce trpí, je nepochybně... číst dále >

Jak moc záleží na detailu: Vilhelmová vytřela zrak růžové divě Českých lvů

Nikdo ji tady v Česku nezná, a přesto byla jednou z nejfotografovanějších žen... číst dále >