Mám se bát spalniček?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Fassatka
Zasloužilá kecalka 620 příspěvků 05.04.18 10:31
Mám se bát spalniček?

Ahoj holky, potřebuji povzbudit: Včera jsem byla u své obvodní lékařky, mám zánět průdušek, nevzala jsem si neschopenku. V noci mě bylo blbě tak, že jsem se rozhodla, že si neschopenku tedy vezmu. Mezi dveřma mě sestřička informuje, že v noci odvezla sanitka doktorku se spalničkama na Bulovku. Mám se bát? Jsem očkovaná někdy v 70letech. Prý to očkování dávno nefunguje? Potřebuju asi uklidnit???Dcera 8 let je naštěstí očkovaná. Dík za případnou útěchu.

Reklama

Reakce:

mgdln
Závislačka 4036 příspěvků 05.04.18 10:58

@Fassatka Tak to je mazec! To by měly spadnout všichni nepřeočkovaní pacienti do karantény, včetně sestry, ne?

Záleží to na tobě. Klidně tě nakazit mohla. Když se budeš nervovat, ještě víc se oslabíš a nemoc se lépe uplatní. Ale být nepřeočkovanou sestrou, tak se vůči okolí chovám jako nakažená.

Fassatka
Zasloužilá kecalka 620 příspěvků 05.04.18 11:01

Díky a sestra je úplně v poho, ještě se tomu směje. Já jsem navíc kardiologický pacient po 3 srdečních operacích.

Dobbyna
Kecalka 161 příspěvků 05.04.18 15:43

@Fassatka No velká legrace to úplně není, měli jsme teď spalničky u dospělého v rodině a ten nakazil své roční dítě, oba na tom byli dost špatně a byli v nemocnici :,( sestra tě měla rovnou poučit, že si máš nechat odebrat krev na přítomnost protilátek, kdybys je neměla tak honem priorix, měl by tě ochránit když se to stihne snad do tří dnů. Zavolej si na hygienickou stanici, nás tenkrát kontaktovali sami a kdyžtak posílali na krev nebo očkování.

Fassatka
Zasloužilá kecalka 620 příspěvků 05.04.18 18:47

Jenomže já mám teď velký zánět průdušek. S tím mě nikdo nepřeočkuje.

xkoup21
Zasloužilá kecalka 818 příspěvků 44 inzerátů 05.04.18 20:12

Moje kolegyne ockovana 2× v 80 letech je chytla a pak byla pulka firmy v karantene, vcetne me :(

Fassatka
Zasloužilá kecalka 620 příspěvků 05.04.18 20:50

Těď jsem našla svůj očkovací kalendář jsem ročník 76 a byla jsem očkována jen jednou dávkou v roce 78. Volala jsem na imunologii do Motola a oni byli úplně v poho. Mám být úplně v klidu. Prý by doktorka na mě musela prsknout a nebo mě sahat do úší nosu krku. Mě se do krku naštěstí nedívala :D No co můžu jenom čekat a optimismus snad pomůže,

Fassatka
Zasloužilá kecalka 620 příspěvků 07.04.18 06:48

Tak jsem se byla zeptat u doktora v motole, jestli můžu nějak minimalizovat nákazu, že se docela těch spalniček bojím. Do zprávy mě bylo napsáno: Bojí se, že onemocněla spalničkami. Diagnoza: úzkostná porucha. :D

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Jak si sbalit tašku do porodnice a nezbláznit se

Jmenuju se Laura a čekám druhé dítě. A možná to znáte taky – to si takhle... číst dále >

Manuál na cesty: Co zabalit do lékárničky a kam s dětmi nejezdit

Blíží se léto a s ním čas dovolených. Většina z nás přemýšlí nad cestou k... číst dále >

Články z Expres.cz

Proč chyběla Petra Němcová na královské svatbě? Vadila slavnějšímu milenci?

Ačkoliv se mělo za to, že na královskou svatbu nebyl pozvaný nikdo z Čechů,... číst dále >

Královská svatba: Proč byli mezi hosty Clooney, Beckhamovi nebo Serena?

O víkendu si královské ano řekli Američanka Meghan Markle (36) a princ Harry... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Marty: Manžel kolegyně není tak skvělý, jak si ona myslí

Mám v práci kolegyni, která neustále mluví o svém naprosto úžasném manželovi.... číst dále >

Čtyři účesy, které vás udělají mladší, než ve skutečnosti jste

Jako mladé holky si můžeme dovolit experimentovat nejen s oblečením, ale také... číst dále >

Reklama