Mám stále strach

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Mondaaa
Nováček 6 příspěvků 15.08.18 12:59
Mám stále strach

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda má někdo stejně problémy jako já. Za měsíc mi bude 19, mám přítele, doma všechno v pořádku, škola mi jde, půjdu teď na VŠ. Jsem velice spokojená, ale hrozně ustrašená. Před maturitou jsem půl roku zažívá hrozně stavy, chodila jsem na psychoterapii. Paní doktorka mě viděla naposledy teď mesciem s tím, že jsem hodně přecitlivělá, vnímavá a moc si vše beru a nad vším moc přemýšlím. Většinu volna jsem strávila v práci, s přítelem a kamarádkou. Teď mám po dovolené ještě týden volno a najednou se zase necítím dobře. Jsem doma, nevím co bych dělala. Navíc mám skoro týden střevní potíže a očekávám menstruaci. Ale zdál se mi takový divný sen, ten mě rozhodil, bála jelsem se že je to halucinace, začla jsem pátrat po internetu, strach ze schizofrenie, předtím ze smrti, z dalších nemoci. Když slyším že se někde někomu něco stalo, bojím se že se mi to stane taky atd… Občas teďka večer bojím různých paranormálních jevů, když jdu vecer spát. Nevíte, co to může být? Znáte něco podobného a jak to můžu sama řešit? Chystám se taky volat paní doktorce. :nevim:

Reakce:
lilith1
Ukecaná baba ;) 1524 příspěvků 15.08.18 13:07
@Mondaaa píše:
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda má někdo stejně problémy jako já. Za měsíc mi bude 19, mám přítele, doma všechno v pořádku, škola mi jde, půjdu teď na VŠ. Jsem velice spokojená, ale hrozně ustrašená. Před maturitou jsem půl roku zažívá hrozně stavy, chodila jsem na psychoterapii. Paní doktorka mě viděla naposledy teď mesciem s tím, že jsem hodně přecitlivělá, vnímavá a moc si vše beru a nad vším moc přemýšlím. Většinu volna jsem strávila v práci, s přítelem a kamarádkou. Teď mám po dovolené ještě týden volno a najednou se zase necítím dobře. Jsem doma, nevím co bych dělala. Navíc mám skoro týden střevní potíže a očekávám menstruaci. Ale zdál se mi takový divný sen, ten mě rozhodil, bála jelsem se že je to halucinace, začla jsem pátrat po internetu, strach ze schizofrenie, předtím ze smrti, z dalších nemoci. Když slyším že se někde někomu něco stalo, bojím se že se mi to stane taky atd… Občas teďka večer bojím různých paranormálních jevů, když jdu vecer spát. Nevíte, co to může být? Znáte něco podobného a jak to můžu sama řešit? Chystám se taky volat paní doktorce. :nevim:

Mohlo by jít o nějakou úzkostnou poruchu, šla bych k psychologovi­..možná i psychiatr pro medikaci.

Risanka
Kecalka 139 příspěvků 15.08.18 13:11

Znam to taky a často jsem tim trpěla právě před MS.Všechno se zdálo před MS kolem nepřátelský,de­presivní a člověka pohlcujou strachy.Trpíš určitě úzkostí.Já když něco takovýho mam tak mam po ruce rivotril a beru ho pár dní a pak to samo přejde.Vždycky před MS to bylo opravdu nejhorší.Taky jsem brala gynex na srovnání MS a dost mi překvapilo,že to zafungovalo i na psychiku a tyhle stavy co popisuješ se při těch bylinkách neobjevili.Tak taky přemýšlim jestli zase Gynex na podzim brát právě aby se zase nějaký tyhle stavy neobjevili.

Uživatel je onlinetininas
Ukecaná baba ;) 1419 příspěvků 15.08.18 13:18
@Mondaaa píše:
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda má někdo stejně problémy jako já. Za měsíc mi bude 19, mám přítele, doma všechno v pořádku, škola mi jde, půjdu teď na VŠ. Jsem velice spokojená, ale hrozně ustrašená. Před maturitou jsem půl roku zažívá hrozně stavy, chodila jsem na psychoterapii. Paní doktorka mě viděla naposledy teď mesciem s tím, že jsem hodně přecitlivělá, vnímavá a moc si vše beru a nad vším moc přemýšlím. Většinu volna jsem strávila v práci, s přítelem a kamarádkou. Teď mám po dovolené ještě týden volno a najednou se zase necítím dobře. Jsem doma, nevím co bych dělala. Navíc mám skoro týden střevní potíže a očekávám menstruaci. Ale zdál se mi takový divný sen, ten mě rozhodil, bála jelsem se že je to halucinace, začla jsem pátrat po internetu, strach ze schizofrenie, předtím ze smrti, z dalších nemoci. Když slyším že se někde někomu něco stalo, bojím se že se mi to stane taky atd… Občas teďka večer bojím různých paranormálních jevů, když jdu vecer spát. Nevíte, co to může být? Znáte něco podobného a jak to můžu sama řešit? Chystám se taky volat paní doktorce. :nevim:

Tak tomu se říká synchronicita. Zrovna před týdnem jsem se svou bývalou spolužačkou vzpomínala na jinou spolužačku a měla to velmi podobně jako ty: 18 let, samé jedničky celý gympl, premiantka třídy, pohodový přítel, dostala se na medinu na UK, naprosto ukázkové rodinné zázemí.

Oběsila se ve skříni.

No šok pro všechny a pořád to šok je, protože dodnes nikdo nepochopil, co se v ní vlastně dělo. Je to už skoro 20 let. Psychická pohoda je nevyzpytatelná.

Takže za mě rada - vyhledat hodně dobrého odborníka co nejdřív. Tohle sama už nedáš.

Mondaaa
Nováček 6 příspěvků 15.08.18 13:21

@tininas noo tak tohle mě opravdu neuklidnilo. Tak moc se tohohle bojím, mám to načtené, kdo tohle dělá atd a smaa jsme se bála aby mě něco takového nenapadlo!!!!

Mondaaa
Nováček 6 příspěvků 15.08.18 13:22

@Risanka joo, jsem ráda že to nemám jediná:) děkuji

Uživatel je onlinetininas
Ukecaná baba ;) 1419 příspěvků 15.08.18 13:36
@Mondaaa píše:
@tininas noo tak tohle mě opravdu neuklidnilo. Tak moc se tohohle bojím, mám to načtené, kdo tohle dělá atd a smaa jsme se bála aby mě něco takového nenapadlo!!!!

Ale já jsem Tě nechtěla uklidnit, spíš jsem Tě chtěla vyburcovat k nějaké akci. Tyto stavy opravdu nemusí končit dobře.

Svěř se někomu blízkému. A vykašli se na e-mimino.

Mondaaa
Nováček 6 příspěvků 15.08.18 13:45

@tininas tady o tom zase všichni my blízcí ví, říkám jim, čeho se zrovna bojím, přítel to ví, mamka, snaží se mě vždy uklidnit a pomáhá mi to. Ale teď me překvapilo že se to objevilo,

JájinkazLB
Nováček 7 příspěvků 15.08.18 14:05

@Mondaaa Mám taky ze všeho obavy, strach. Řekla bych, že to je „normální“ úzkost. Přemýšlím nad Bachovými esencemi, např. http://www.bachovyesence.cz/…achy-a-obavy

Mondaaa
Nováček 6 příspěvků 15.08.18 14:10

@JájinkazLB já v to doufám, má to spousta lidí,dá se s tím žít, ale je to prostě otrava a nic si pořádně neuziju. Také jsem na ně koukala:) navíc to říkala má doktorka, že jsem hodně citlivá tak s mě vše dost dotýká… Ale chtěla bych nějaké další rady, jak to přemoct

AnnaLejchova
Stálice 88 příspěvků 15.08.18 14:43

Strach rozhodně není normální. Je to výchovou. Vychovávali nás strachem. Jedině terapie to dokážou z nás vyhnat.

JájinkazLB
Nováček 7 příspěvků 15.08.18 15:17

@AnnaLejchova mě se to zhoršilo posledních pár let, po úrazu nohy, kdy jsem musela na operaci a nějakou dobu jsem měla berle a tak nějak jsem nezvládala se o sebe 100% postarat sama. Někdy je to lepší, někdy je to zase horší. Když se tomu nepoddávám, je to lepší, ale jak začnu o všem hodně přemýšlet, tak je to hrůza. Prostě mám ze všeho strach, z řízení auta (přitom řídím dobře), nejdu si ani koupit oběd v práci, protože mám strach jít mezi lidi, že se třeba něco stane. Nerada chodím večer ven, mám strach, aby mě někdo nepřepadl. Ale doma a v prostředí, kde to znám, se cítím dobře.

Mondaaa
Nováček 6 příspěvků 15.08.18 15:28

@JájinkazLB chápu, ja kdyz mam hodně času ,tak právě přemýšlím co by kdyby atd, možná proto to te přišlo, když jsem doma a v podstatě se jen stresuju u mobilu

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Dvě ženy za jeden večer: Jak Onder zvládl polibky na ruku i dámské lodičky

Po velkém finále StarDance následovala samozřejmě afterparty, na které se... číst dále >

Stane se ještě větším miláčkem? Předseda Senátu Kubera přednese novoroční projev!

Čerstvě zvolený předseda Senátu Jaroslav Kubera se toho ani trochu nebojí!... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Život se s nimi nemazlil, teď jsou z nich nové ženy

Magda a Hanka jsou kamarádky a spolubydlící, které se poznaly na ubytovně.... číst dále >

Polohy pro zdravý spánek: nejlepší je na zádech, na klubíčko zapomeňte

Člověk stráví v posteli až dvě pětiny svého života. I proto je podle... číst dále >