Reklama

Dovolená - jak řešíte pitný režim?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

tzipora
Zasloužilá kecalka 572 příspěvků 10.08.18 16:52
Dovolená-jak řešíte pitný režim

Zvažuji dovolenou v Itálii (Sardinie, Kalábrie). Chci all inclusive. V Řecku neni problém, vodu si čepuji z kohoutku nebo koupím balenou. Ale četla jsem, ze na jihu Itálie se pití z kohoutku nedoporučuje. Jak to ostatní praktikují? Ne vždy je poblíž nějaký obchod.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Alušáček
Závislačka 3127 příspěvků 10.08.18 16:55

@tzipora Tak když chceš allinclusive máš pití celý den kdy dispozici v hotelu i na pláži,nemusíš pít vodu z vodovodu.

tzipora
Zasloužilá kecalka 572 příspěvků 10.08.18 16:58

@Alušáček Ale v te Italii nabízí často zajezdy s soft all inclusive a to je jinak řečeno plna penze. Tak proto se ptam. Jak to resi ostatni. Protože na ty zájezdy někdo musi jezdit a jak to ostatní vyřeší by me zajimalo.

PupuP
Kecalka 497 příspěvků 10.08.18 17:00

obchod s pitnou vodou je všude, na každém rohu, i v zapadlé vesničce. protože pokud není pitná voda z kohoutku, někde to musí kupovat místní i ostatní. pokud je hotel extra odlehlý, tak bývá i nějaký obchůdek s vodou v rámci hotelového komplexu. nebo přinejhorším si budete vodu kupovat v hotelové restauraci, jako to je třeba na Maledivách, kde fakt nic jiného není. ale v Itálii obchod určitě bude

Hadumi
Extra třída :D 13394 příspěvků 10.08.18 17:01

V It. v AI jsme vždy měli k dispozici vodu v petkách (různých velikostí).

tzipora
Zasloužilá kecalka 572 příspěvků 10.08.18 17:06

@Hadumi Aha. Ale to jste nemeli soft all inclusive, ze? V Recku jsme meli all inclusive, ale na pláži ne. Jen u baru a ja v létě vypiju čtyři l vody za den. Proto jsme si kupovali balenou.

tzipora
Zasloužilá kecalka 572 příspěvků 10.08.18 17:06

@PupuP Díky za tip. Snad za vodu neutratíme majlant. :D Myslím třeba dva tisíce pro dvě osoby.

debra.morgan
Závislačka 3507 příspěvků 10.08.18 17:08

v italii jsme normalne pili kohoutkovou.

Russet
Extra třída :D 10885 příspěvků 10.08.18 17:09
@tzipora píše:
Zvažuji dovolenou v Itálii (Sardinie, Kalábrie). Chci all inclusive. V Řecku neni problém, vodu si čepuji z kohoutku nebo koupím balenou. Ale četla jsem, ze na jihu Itálie se pití z kohoutku nedoporučuje. Jak to ostatní praktikují? Ne vždy je poblíž nějaký obchod.

V Itálii jsem pila kohoutí vodu vždy a žádne následky.

Uživatel je onlineterinka4444
Hvězda diskuse 67101 příspěvků 10.08.18 17:12

My byli na Sicílii a fakt široko daleko žádný obchod. A voda v hotelu samozřejmě napálená jako blázen, a to je slabý výraz, jako třeba 5EUR a to byl tuším litr. Takže já to vyřešila tak, že jsem si vodu vezla s sebou, měli jsme limit 20kilo na osobu, byli jsme 4, takže 40 kilo, co nám zbyl váhový limit jsme táhla v petkách v kufrech :mrgreen: A jiní lidé si hned třetí den objednali výlet do městečka a autobusem z výletu táhli vodu po kartonech. A k jídlu byla voda ve džbánu, to jsme měli hodně, tak co zbylo, to jsem lila do flašek. Jinak by to pití vyšlo na hodně.

Příspěvek upraven 10.08.18 v 17:14

tzipora
Zasloužilá kecalka 572 příspěvků 10.08.18 17:14

@debra.morgan @Russet Ale kde jste byli? Nějaký turista psal, ze v Kalabrii jim místní kohoutkovou pit nedoporucovali, ptz.voda tece z nádrže, ktera je po zime zanesena. Vsak mi pani v cestovce rikala, ze oni pokazene veci neresi. V Rime je pitna voda na ulici na kazdem kroku. Maji pitka. Ale to je zas neco jineho.

tzipora
Zasloužilá kecalka 572 příspěvků 10.08.18 17:15

@terinka4444 Konečně nějaký pořádný příspěvek. :D S temi petkami v kufru me to taky napadlo. Asi to tak vyřeším. :mrgreen:

Russet
Extra třída :D 10885 příspěvků 10.08.18 17:21

Projeli jsme ji celou až na Sicílii. A nikdy all in nebo podobné vychytávky. Zeptala bych se až tam místních.

Jana525
Závislačka 4817 příspěvků 10.08.18 17:56

V Italii se bat kohoutkove vody? To by me nenapadlo. Jinak tahat ve vedrech v kufrech balenou vodu v plastu, to musi byt pekny hnus. Nerikam 1-2 lahve a mit to s chladici patronou v chladici tasce nebo boxu. Ale voda se jinak snad da koupit vsude. Navic si myslim, ze v kazde restauraci ci kavarne, dostane clovek lahev vychlazene vody u stolu gratis.

AnastazieB
Echt Kelišová 8320 příspěvků 10.08.18 18:13

Byli jsme v Řecku, kde delegát nedoporučoval pít vodu z kohoutku (ale pili jsme jí a nic nám nebylo) a tam byl normálně barel s vodou a mohli jsme si napustit. Natáčeli jsme si jí do lahví anebo jsme převařovali a chladili vodu na pokoji.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Viewegh o rozkolu s Reinerem i Me Too: Jsou to hysterická a účelová obvinění!

Zotavil se z vážných zdravotních problémů a působí čile. Mluví spatra,... číst dále >

Dojímáte se, že Meghan vzdala hold lady Dianě? Dojímáte se úplně zbytečně

Od té doby, co Kensingtonský palác oficiálně potvrdil těhotenství vévodkyně... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >

Trhám si vlasy a ochlupení, protože mi to dělá dobře, říká nemocná žena

Osmadvacetiletá Sara Meucii z Itálie trpí poruchou zvanou trichotilománie.... číst dále >