Řazení u auta u tupce na řazení

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.08.18 23:42
řazení u auta u tupce na razeni

Prosim o nazory ty mene nadane na manualni razeni, dik

Manuál, automatiku nebo sekvenční razeni?

Jde o to, ze kdyz jsem se jakz takz horkonaucila s manualem, nechce se mi do automatiky. manzel me do ni skoro nuti.

byvaly autoskolak rekl, ze kdyz jde nekomu razeni v manualu blbe jako me, pak bude mit automat, tak v pripade potreby uz nezvladne znova manual.

jeste musim dodat, ze jezdit planuju pravidelne v praze v sirsim. centru, takze cas bez manualu.bych.vy­uzila na dopravni rychhle se menici situace nebo mimo prahu na blby zatacky, nemusela bych pred nima podrazovat…

Taky teda nevim, jestli by mi diky tezce vydrenymu manualnimu razeni nechybela radici.paka a spojka.

Ad automat, jak se pracuje s temi padly pod volantem?

Jo a jeste ted nekdy mivam potrebu s manualem na tu paku zirat.

A sekvencni razeni, to je automat, ne?

Pardon za anonym, stydim se

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

pajinka256
Kecalka 150 příspěvků 05.08.18 23:54

Automat, to je nejlepší řešení, necouvá to pri rozjezdu do kopce atd… Sekvence to si cvakáš jen o stupeň výš,níž… Manuál nemusí být u dnešních aut problém, různý asistenti rozjezdu, nápověda kdy řadit atd… Osahat a vyzkoušet vse, to je asi rada prostá ;)

Danulinka16
Ukecaná baba ;) 2405 příspěvků 05.08.18 23:58

Ahoj, já řídila 8 let manuál,starší auto,některý rychlosti tam šly blbě a to mě stresovalo,ale řadit jsem uměla.Ted mám rok automat a nedám na něj dopustit,už bych neměnila,je to paráda.Clovek si hrozně rychle zvykne,o starost míň :) .Ty páky pod volantem jsou na podrazeni nebo „nadřazení“ když zmáčknu na právo plusovou,tak si jakoby přidám na řazení,když mi přijde,že to řve a trvá to dlouho,než si auto samo přeřadí a na levou mám minusovou na podrazeni,tu ale nepoužívám vůbec.

M_Vladim
Echt Kelišová 7562 příspěvků 06.08.18 00:06

Po Praze 1-2-3-R. Víc jen vyjímečně. A díky zácpám je to repete při každé jízdě mnohokrát, takže to člověk za chvíli umí ve spánku a poslepu.
Sekvenční řazení není v principu automat.
Sekvenční řazení řadí strojně na váš povel nahoru-dolů (obvykle páky pod volantem) a to výrazně rychleji než člověk zvládne ručně.
Ano, povel může být vydán počítačem na základě vyhodnocení rychlosti, krouticím momentu, otáček motoru a jeho charakteristik a navoleném režimu (např. úspora, ticho, plynulost, sport, omezovač, ESD, tempomat …). ;)

jege
Ukecaná baba ;) 1458 příspěvků 06.08.18 01:14

Ber automat a vůbec se nestresuj. Manželka celkem slušně udělala řidičák na manuálu, ale hned jsem ji koupil automat a velice rychle si zvykla jezdit i po velkoměstě. Pak jsme koupili i rodinné auto s automatem a žádný problém. Manuál bych už nechtěl ani já. Na svém autě mám i pádla, to je takové poloautomatické řazení, když se mi zdá, že se to moc líně rozjíždí, tak to přidržením jedné z těch pák přepnu na manuál a řadím stejnými páčkami nahoru a dolu. Přidržením opačné páčky přepnu na automat a řadí to samo.

Edit: Jinak stručně a jasně - při manuálu řadíš rychlosti sama, při sekvenčním řazení tam „řadíš“ jenom nahoru a dolu bez spojky, u manuálu jenom mačkáš brzdu a plyn jako u pouťového autíčka. Já mám automat a trval jsem na tom, aby měl i sekvenční režim, a to jak pádly, tak i na páce, ale pak jsem to prakticky několik let skoro nepoužíval a občas to použiji až teď při rychlejším předjíždění.

Tady je automat (páka nalevo) s možností sekvence (páka napravo u + a -)
 http://www.automobilove-systemy.wz.cz/img/sekv_58.jpg

alisekR
Kelišová 5156 příspěvků 06.08.18 03:10

Za mě ne. Nejsem tedy tupec, kterého hledáš :mrgreen: jezdím a řadim od autoškoly brilantně už 18 let. Ale moje teta si nechala před lety koupit automat od syna, pak druhého… bohužel už neumí jezdit manuálem. A tím vzniká problém, když má odvézt vnoučata dcery/ syna autem. Není toho schopná. Naštěstí šla do důchodu, nehrozí tedy ježdění autem v práci. Moje mamka automat chtěla tím pádem taky, taťka to zatrhl, že by pak neuměla. Diky Bohu, protože tak zvládne v nouzi jet i mojí velkou krávou, taťkovo, manželovo apod. Možná je pro Prahu a popojíždění u lidí, co to moc neumí výhoda. To já posoudit pravda neumím, ziju v okresním městě a jezdím povícero jen do Krajského ????. Že zkušenosti vím, že kdo se toto učit těžce, má problemy i s přechodem benzín a nafta. Když je střídá denně. My máme auta dvě, já naftu, manžel benzín. Obě auta chtějí řazení v jiných otáčkách, mě problém nedělá během dne jet dvakrát naftu, dvakrát benzín. Ale třeba sousedka má u nich s tímto problém a je slyšet trápení auta celou ulicí. :mrgreen:

P4ja
Kelišová 6264 příspěvků 06.08.18 03:29

Já po autoškole měla stejný problém. Naštěstí se to vyřešilo poděděným automatem. Neměla jsem padla ale klasicky dva pedály.. brzda plyn jako na pouti. Naučila jsem se číst provoz, osahala města, větší křižovatky, parkování. Problém byl předjíždění

Potom mě manžel začal cpát do manuálu. Já spocená jak myš, ale postupně to šlo. Nakonec jsem si vzala kondiční jízdy a tím, že jsem provoz zvládala, jsem se fakt jen soustředila na to řazení. Do práce už dávno mám starší Fabii v manuálu. A teď nemám problém s jakýmkoliv autem, co mně sem přistaví.

Tím jenom chci říct, že to, že si teď poridis automat, nutně neznamená, že už do manuálu nesednes. Jen je potřeba to pak zkoušet.

Zabatko
Závislačka 4261 příspěvků 06.08.18 06:02

Porid si automat a neřeš to. Máme automaty 2 a nikdy jsem manuál nepotrebovala. Manuál je zastaralá technologie, jen Češi se k drží zuby nehty. automatů jezdí čím dál víc.

pajinka256
Kecalka 150 příspěvků 06.08.18 07:43

Já jsem v tomto případě asi divná, ale je mi úplně jedno, jestli jedu s automatem, nebo manualem, benzínem, nebo naftou… Ja můžu přeskakovat z jednoho do druhého jak během dne, tak i klidně můžu jezdit rok automatem a presednu do manuálu bez problému. A znám lidi, co si kupují automaty, protože se jim to líbí a určitě to není o tom, že neumí řadit. A radši bych se kochala s automatem, než hledala kvalty u manuálu ????

P4ja
Kelišová 6264 příspěvků 06.08.18 07:54

@pajinka256 Nejsi divná jen máš možnost jezdit s víc auty a máš na ně cit. Podle mě je to stejné jako s tancem. Naučí se valná většina, když chce. Ale někdo z něj má strach i po letech a nevěří si, někdo zase neslyší hudbu, jinej se v něm vyžívá, někdo ho zvládne hned, jiný potřebuje víc tréninku. Prostě každý jsme jiný.

vertunka
Závislačka 4634 příspěvků 06.08.18 08:15

Ja jsem vylozene spatna ridicka - nojo, kazdej mame vlohy na neco jinyho. A razeni je nocni mura. Ale mame normalne manual a cim vic clovek ridi, tak je to samozrejme lepsi. Ted jsme si pozizovali nove auto a prvnich par tydnu mi to chcipalo a rvalo jak krava 8o. Ale ted uz dobry.

LaEllaX
Kecalka 364 příspěvků 06.08.18 08:34
@alisekR píše:
Za mě ne. Nejsem tedy tupec, kterého hledáš :mrgreen: jezdím a řadim od autoškoly brilantně už 18 let. Ale moje teta si nechala před lety koupit automat od syna, pak druhého… bohužel už neumí jezdit manuálem. A tím vzniká problém, když má odvézt vnoučata dcery/ syna autem. Není toho schopná. Naštěstí šla do důchodu, nehrozí tedy ježdění autem v práci. Moje mamka automat chtěla tím pádem taky, taťka to zatrhl, že by pak neuměla. Diky Bohu, protože tak zvládne v nouzi jet i mojí velkou krávou, taťkovo, manželovo apod. Možná je pro Prahu a popojíždění u lidí, co to moc neumí výhoda. To já posoudit pravda neumím, ziju v okresním městě a jezdím povícero jen do Krajského ????. Že zkušenosti vím, že kdo se toto učit těžce, má problemy i s přechodem benzín a nafta. Když je střídá denně. My máme auta dvě, já naftu, manžel benzín. Obě auta chtějí řazení v jiných otáčkách, mě problém nedělá během dne jet dvakrát naftu, dvakrát benzín. Ale třeba sousedka má u nich s tímto problém a je slyšet trápení auta celou ulicí. :mrgreen:

Tak já jsem nějaký rozdíl mezi benzíňákem a dieslem nepostřehla. Možná u starších aut. Ale dnes už to snad ani nepoznáte, co máte v nádrži.

M_Vladim
Echt Kelišová 7562 příspěvků 06.08.18 08:42
@Zabatko píše:
Porid si automat a neřeš to. Máme automaty 2 a nikdy jsem manuál nepotrebovala. Manuál je zastaralá technologie, jen Češi se k drží zuby nehty. automatů jezdí čím dál víc.

Zastaralá technologie? 8o :lol: Ať automat, nebo sekvenční, obojí je nadstavba stejné technologie - ozubeného převodu.
Osobně nic proti automatu, ale podřadit třeba neumí. :lol:
Jedině, když zmíníte elektromobil, nebo aspoň hydrodynamický převov, tak mluvíte o jiné technologii. Ale to není předmětem vlákna. ;)

M_Vladim
Echt Kelišová 7562 příspěvků 06.08.18 08:45

Pod čarou:
Jezdíte na kole ? :think:
A co přesmykač a přehazovačka ? :mrgreen:

Salorka
Závislačka 4220 příspěvků 4 inzeráty 06.08.18 11:47

@Zabatko Zastaralá technologie? No nazdar…to je zas někdo chytrý… :roll:

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rebečina křídla: Příběh Rebeky, která trpí nemocí motýlích křídel

O nemoci motýlích křídel v poslední době slýcháme stále častěji. V čem... číst dále >

Jak bojovat proti vzniku potravinové alergie u dětí – pomůže hypoalergenní mléko?

Stále častěji se setkáváme s nešvarem zvaným alergie u dětí. Riziko jejího... číst dále >

Články z Expres.cz

Češky se potí na Fed Cupu... A Slovenky? Takhle se vystavuje jejich hvězda Cibulková!

Ve světě tenisu je nyní tématem číslo jedna Fed Cup. Češky na něm zdolaly... číst dále >

Největší pocta Velké válce: Režisér Pána prstenů 4 roky upravoval 100 let staré záběry

„Dechberoucí... Materiál, který nemá obdoby a měl by být okamžitě zařazen do... číst dále >

Články z Ona Dnes

Život Livie Klausové ovlivnil pobyt v dětském domově i smrt otce

Zatímco Václav Klaus byl jako prezident jedněmi obdivován a druhými... číst dále >

Deset let jsem tajila lupénku, protože jsem se styděla, říká moderátorka

Britská moderátorka a fashion blogerka Louise Roe (36) veřejně přiznala, že... číst dále >