Mám to za trest? 2,5letému chybí autorita

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.11.14 23:01
mam to za trest?

Holky, omlouvam se za anonym, ale uz takhle se stydim…Cim zacit? od tehotenstvi jsem s prckem sama a nekolikrat jsempochopila, ze jeden z duvodu jeho chovani je, ze mu chybi muzsky element-ta muzska autorita :-) nicmene byl od narozeni strasne sikovne miminko a ja ani nevedela, ze ho mam…vubec neplakal a ve vsem byl opravdu jednicka-prichodem zubu se sam naucil od mlicka a dudliku…i kdybych lezla po ctyrech unavou nepujcila nedala bych ho z rukou natoz se byt nachvilku odloucit…ted mu je 2,5 roku a ja se tesim, kdyz jde v patek k babice nebo vecer spat :-D jsem uplne vysata, vycucla, napokraji svych sil…nerikejte mi hlavne, ze jsem nekde udelala chybu-TO vim bohuzel sama…ac nemluvi je strasne chapavy a mysli mu to vic jak nekterym dospelym :-) doma je celkem hodny-az na to, ze me uplne ignoruje a mysli si, ze on je doma pan a budu poslouchat ja jeho…oc mi, ale jde-venu mame silene hysteraky…je schopny si lehnout na zem a rvata me je v tuto chvilu vzdy uplnee uzko a nevim co v tu chvilku delat…vsichni na nas koukaji a on si jede tu svou…prohne se a nelze zvednout…neradte dat na zadek pac to nezabira-zacne se smat, vyhrozovani vareckou-nezabira, cerit-nezabirji, vyhruzka ze ho tam necham nezabira…proste nic…ja tam vzdy stojim a chce se mi brecet a citim se jako neschopna matka…doufam, ze nejsem jedina kdo ma doma extremniho vzteklouna a poradi mi…pritom ho vse ucim, vysvetluju, jsem durazna a nepovolim…s nikym jinym si to needovoli…diky predem za kazdou radu…

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
belik
Ukecaná baba ;) 1034 příspěvků 14.11.14 23:11

Musíš ho nechat ležet, křičet a jít dál měla jsem to samé, když uvidí, že skutečně odcházíš tak si to rychle rozmyslí ;)

Caitlyn
Kelišová 5816 příspěvků 14.11.14 23:12

Normální období vzdoru, na toto téma je tu diskuzí mraky.
Zkus počítání.

Michelangelo
Hvězda diskuse 54024 příspěvků 14.11.14 23:13

Řešila jsem tyto situace tak, že jsem si jich nevšímala a koukala jsem jinam. Za chvíli je to přešlo, když neměly odezvu. Opakovalo se to několikrát a pak je to přestalo bavit. Jenom jednou mi jedna starší paní začala domlouvat, tak jsem jí řekla, ať si toho nevšímá, že vím, co dělám. Třeba ti to zabere taky :kytka: Na zadek jsem nedávala a když se malej začne smát, tak bych řekla, že je to fakt jeho hra s tebou. Potfůrka :srdce: :mrgreen:

barca93
Ukecaná baba ;) 2355 příspěvků 14.11.14 23:13

Já bych nevyhrožovala, že odejdu, ale opravdu bych šla a třeba kdyby to viděl, tak by přestal a radši by utíkal za tebou.

ejhle
Závislačka 2851 příspěvků 14.11.14 23:14

Chapu, doma mam stejneho vzteklouna-v ruzovem vydani. Prosla jsem si obdobim ignorace, vzteku, chute ji prastit, prosila jsem, vyhrozovala…cokoliv te napadne. Pak jsem si myslela, ze jsem na ni vyzrala, zabiralo jakoby ignorovat vztek a nasledne pomoc s uklidnenim(utrit slz a nudle). Jenomze pak se to zacalo stupnovat, zurila i doma, treba i 8 x za den. Nakonec jsem se dostala ke knizce od naomi aldort. Snatim se jit dle toho jejiho programu S. A.L. V.E. a ono to svete div se funguje-zatim. Zatim to neni stoprocentni…ale pokroky po dvou tydnech jsou videt. Pokud selze naomi, tak si hodim opratku :)

ejhle
Závislačka 2851 příspěvků 14.11.14 23:17

@barca93 taky to na malou fungovalo. Pak na ro vyzrala zacala sebou mrskat na zem tam, kde jsem ji nemohla nechat (na prechodu pro chodce, na chodniku vedle silnice…)

randr
Ukecaná baba ;) 1674 příspěvků 14.11.14 23:18

Musíš si hlavně víc věřit. Cítí z tebe nejistotu a to ho na jednu stranu ponouká zkoušet, kam až může zajít a na druhou stranu ho to znervoznuje a frustruje, že jediný jeho záchytný bot na světe - matka- není pevný. O mužský element nejde, můj manžel například (ač drsný a nekompromisní podnikatel) je z dcery totálně potentovaný a nehorázně jí rozmazluje, takže dcera v jeho přítomnosti dělá přesně to, co tvuj syn. Se mnou je uplně v klidu. Alespon nemusís resit problém, že mají být rodiče ve výchově za jedno, což my řešíme v jednom kuse :roll: zkus kouknout na www.nevychova.cz ;)

mabis
Kelišová 5086 příspěvků 14.11.14 23:19

Naprosto normální období vzdoru ;) (počkej na pubertu) - mám to samé doma a to i s mužským vzorem… jo a buď ráda, že nemluví - malej je kecka, takže 100× denně slyším - NECHCI, NEVÍM, NEBUDU, NENÍ, NEJDE TO…

ejhle
Závislačka 2851 příspěvků 14.11.14 23:21

@Michelangelo jo, to miluju, mala uz je malem klidna a v tom pristupuje vetsinou postarsi pani s fialovym prelivem a hlasi, ja si Te vezmu sebou…na to mala reaguje tak: aha divak, takze znovu a vice

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.11.14 23:29

Musim jeste dodat, ze toto neni proto, ze mu neco nekoupim…kdyz neco chce vysvetlim, ze nemame korunky, ze uz jsme koupily jinoou hracku a pochopi polozi a jdem…vetsinoou toto nastava v obchodech s frontama…neumi stat minutu na miste…beha okolo, svou nemotornosti nrazi kosikem do lidi a prave kdyz se ho snazim zkrotit a pritahnout a chtit po nem, aby chvilku stal-nastava toto peklo…nemuzu vetsinou odebihat stale z fronty nebo ho honit po obchode…zkousela jsem nevsimani a lidi na me koukaji, ze stojim a je mi to fuk? a odejit? vetsinou bezi zamnou s hysterakem, ze sem zmizela…jenze nemuzu odejit 3× z fronty kde stojim 20 minut…jak jste ve svych ratolesti vzbudily autoritu? kazdeho poslechne a slysim jak je milionovej, ale me proste ignoruje…zjistila jsem ijeho naschval-u babicky funguje vikend bez plin a sam se dojde vycurat a doma se ho cely den ptam jestli nechce curat on NE a pak sedi pod nim louze a tlaci do gati-pri otazce kam se to chodi delat ukaze na nocnik!

randr
Ukecaná baba ;) 1674 příspěvků 14.11.14 23:43
@Anonymní píše:
Musim jeste dodat, ze toto neni proto, ze mu neco nekoupim…kdyz neco chce vysvetlim, ze nemame korunky, ze uz jsme koupily jinoou hracku a pochopi polozi a jdem…vetsinoou toto nastava v obchodech s frontama…neumi stat minutu na miste…beha okolo, svou nemotornosti nrazi kosikem do lidi a prave kdyz se ho snazim zkrotit a pritahnout a chtit po nem, aby chvilku stal-nastava toto peklo…nemuzu vetsinou odebihat stale z fronty nebo ho honit po obchode…zkousela jsem nevsimani a lidi na me koukaji, ze stojim a je mi to fuk? a odejit? vetsinou bezi zamnou s hysterakem, ze sem zmizela…jenze nemuzu odejit 3× z fronty kde stojim 20 minut…jak jste ve svych ratolesti vzbudily autoritu? kazdeho poslechne a slysim jak je milionovej, ale me proste ignoruje…zjistila jsem ijeho naschval-u babicky funguje vikend bez plin a sam se dojde vycurat a doma se ho cely den ptam jestli nechce curat on NE a pak sedi pod nim louze a tlaci do gati-pri otazce kam se to chodi delat ukaze na nocnik!

ja si hodně zakládám na absolutní důslednosti. Dceru nemlátim, ani na ní nekřičim. Nemám zbytečný požadavky, většinou má volnost, ale když je něco potřeba - jako třeba vydržet ve frontě, řeknu jí, že ted opravdu potřebuju její spolupráci a ona většinou pochopí. Snažím se vždy vytušit, co zrovna chce dělat a nabídnu jí k tomu přijatelnou alternativu. například: jdeme ven a ona se nechce oblíkat a zdrhne mi do kuchyně pod stul. Odtusim, že se chce schovavat (jeji aktualne nejoblibenejsi hra), tak se jí zeptam, jestli se chce schovavat a ona, že jo. Tak jí navrhnu, že by se mohla schovat do výklenku u vchodových dveří. Dcera souhlasí, běží tam a já jí tam oblíknu :) dobrý je, když si tu alternativu vymyslí samo dítě, ale dcera má 22 měsíců, ještě mi moc konstruktivní návrhy nedává, takže to snad přijde pozdějc. Jinak s tou důsledností - například mlátí lžící do stolu, řeknu jí, že stůl se může rozbít a jestli chce mlátit může mlátit do gymbalu. Souhlasí, mlátí chvíli do gymbalu, pak bouchne do stolu - lžíci zabavim.

Michelangelo
Hvězda diskuse 54024 příspěvků 14.11.14 23:49
@ejhle píše:
@Michelangelo jo, to miluju, mala uz je malem klidna a v tom pristupuje vetsinou postarsi pani s fialovym prelivem a hlasi, ja si Te vezmu sebou…na to mala reaguje tak: aha divak, takze znovu a vice

přesně :mrgreen:, ale taky se mi stalo, že malé někdo říkal, že si ji vezme a už upalovala za mnou :srdce: :hug:

elen-ka
Extra třída :D 13145 příspěvků 16 inzerátů 14.11.14 23:51

Zakladatelko, v prvé řadě ti poradím, kašli na lidi. Ti budou koukat vždy. Já třeba když vidím, že se jiné dítě vzteká, tak se usmívám a říkám si, že jsem ráda, že se vzteká jiné dítě než to moje.

Ale k problému, dcerka taky byla hodně vzteklá a dost často se „válela“ po zemi. Pokud to šlo, tak jsem ji nechala, pokud to nešlo, tak jsem ji hodila do kočáru, připoutala a šly jsme dál a ona se vztekala v kočáře (toto období jsem měla od 1,5 roku do 2 let, kdy jsem čekala syna, takže pro mě bez kočáru nemělo smysl vůbec vyrážet ven). Když s sebou sekla na zem, tak naoko nezájem, když jsem měla časopis či knihu, vytáhla jsem ji a dělala jsem, že si čtu (ale po očku jsem ji sledovala, zda je v pořádku). Po chvíli ji to divadlo přestalo bavit a přišla. Pokud na ni v době uklidňování někdo promluvil, tyjátr znovu a znovu doba na uklidnění.

Jinak já jsem se snažila chodit na nákupy v době, kdy není v obchodě tolik lidí a nejsou tam tak velké fronty.

slavuska1
Vesmírná mluvilka 31692 příspěvků 14.11.14 23:51

Mám podobnýho vzteklouna..akorát teda rada mu zamávat a jít, to na něj absolutně neplatí, mu řeknu pápá, já jdu, a jemu to je naprosto šumák :zed: když ještě není ve fázi úplného běsu, tak mi dokonce i odpoví papa afoj, a zamává mi :pocitac: i když skutečně odejdu z jeho dohledu, tak ani po 5 minutách m hledat nejde, jemu je to prostě fuk, ví že ho tam nenechám :pocitac:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Jak moc záleží na detailu: Vilhelmová vytřela zrak růžové divě Českých lvů

Nikdo ji tady v Česku nezná, a přesto byla jednou z nejfotografovanějších žen... číst dále >

Odvážná Jitka Schneiderová: Na Lvy přišla bez podprsenky, odkryla pevná ňadra

Krásná herečka Jitka Schneiderová (46) jako vždy na červeném koberci... číst dále >