Mám vztek na partnera, který nic nedělá

Anonymní
14.9.19 13:23

Mam vztek na partnera

Holky, já to potřebuju někomu říct, ale potrebuju být anonymní.
Já mám takovej vztek na svýho chlapa, doma nám padá všechno na hlavu a on s tim nic nedělá, nechce se mu, nazajímá ho to. Vždycky rekne, ze je to dobrý nebo že lidi zijou jeste huř.
Tak napr. máme oškrabany jeden pokoj, to jeste zvladnul, ale už se nemá k tomu ho nahodit a hlavně to neumí. Rodiče ho k nicemu nevedli. Rekla jsem, že pozveme remeslníka a zaplatime mu. Z toho byla hadka, že nebude platit šilený prachy nekomu. Ale že prohulí krabku denně, to je v pohodě.
3 měsíce problém s odpadem, denně mu říkám, jestli by s tím nemohl neco udelat. Jemu nevadilo, ze mám v umyvadle vodu plbou humáču, co neodtýká. Nakonec jsem poprosila domovnika, tan to rozebral a vycistil, otazka 10min, co by zvladl i chlap muj. Dala jsem mu potají 200 za ochotu. A chlap na to nic, ani mu nešel poděkovat. Automaticky pocitá s tím, že to lidi pro nas udelají dobrovolne a zadarmo. Strašný. Když mu to doma řeknu, tak hádka, že akorát mrhám penězi.
A spousta dalších vecí, než přivrtá policku cekám 3 týdny.
Tohle trvá poslední půl rok, nehne ani brvou. Umí jen kecat pusou, ale na všechno musim cekat, hádat se, doprosovat.
Připadá mi to jako kdyby najednou,,zfotrovatel",je mu 38,ale je děsně unavený, porad ho neco bolí. Pritom já taky chodím do práce, deti, domacnost. On o vikendu vstane v 10 a rekne at mu dame pokoj, ze si chce vypít aspon kafe, ja vzhuru od 6,abych vsechno stihla. Ale on je unavený.
A když už nemá argumenty, tak začne, ze vyvolávám hadky, ze je vsechno moje vina a bla, bla…Ach jo. Nezlobte se, ale pptrebovala jsem se vypsat.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

14.9.19 13:27

No odtok si umím vyčistit sama a poličku přivrtat taky.. :lol: :lol:… se seber a jdi třeba na čas k mámě nebo kamarádce. Buď mu to dojde nebo ne :palec: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1497
14.9.19 13:31

Tak pokud vyrostl jako opecovavany mamanek, co nikdy nic delat nemusel bo to udelali vzdy rodice za nej. Tak to uz asi nezmenite.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22320
14.9.19 13:32

Na to nahození bych si někoho najala ať se vzteká jak chce, na co čekat když to neumí? Jinak já tohle neznám, manžel sice není kutil, ale navrtat něco umí i složit, co neumí si normálně někoho pozve, protože sám uzná že to neumí a lepší než se s tím vztekat dva dny je zaplatit někoho kdo to má hned a dobře :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1095
14.9.19 13:36

Tohle je hrozny a ja bych to nedavala. Byla bych imrvere nasr.ana a to by me fakt nebavilo a okoli taky ne. Asi bych se s nim snazila promluvit a vysvetlit mu, ze takhle to dal fungovat nebude. Ze se nehodlas hadat a ze s nim a timhle jeho pristupem nebudes. Tak at se zamysli a jestli mu stojite za to, tak at se sebou neco udela a pokud nestojite, tak se seber a vypadni. Jinak budes porad jen nasr.ana…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
9379
14.9.19 13:36

Pokud potřebuješ něco, co on umí a ty ne, tak ho popros, domluvte se na termínu a pokud se to do té doby „nestihne“, tak prostě najmi někoho, kdo to udělá.

To že dva lidi mají odlišný pohled na to co je nebo není potřeba udělat není zas až tak výjimečné a ten co holt chce zvelebovat víc a má vyšší level toho co chce měnit a upravovat holt do toho potřebuje narvat víc energie, než někdo, komu je to buřt.

Dost pomůže se odpoutat od toho, že to přeci musí dělat on a když to nedělá, tak je špatný, ale chce to hledat věcná řešení věcných problémů.

Jinak na tu základní domluvu je ideální nenásilní komunikace

tady je shrnutí řešené právě na to jak formulovat podobná témata

https://koucinkpromaminky.cz/…komunikacie/

ale lepší je projít celou knihu a pochopit to jako princip, ne jako komunikační trik.

knížka je ke stažení zde
https://uloz.to/…kace-ocr-pdf

A ještě jeden docela vtipný přístup na proměni zaseknuté komunikace

https://uloz.to/…zel-jiny-zip

(ignoruj slovo křeštanské v popisku, s tím to nijak nepracuje)

Základní výhodou je, že když ty začneš věty, kterému říkáš formulovat jinak, tedy když začneš komunikovat jinými vzorci, on nebude najednou moc reagovat stejně, jako v dosavadních nikam nevedoucích výměnách.

Což vám může usnadnit to k čemu se potřebujete dostat, totiž že se vzájemně neslyšíte - že se každý tomu druhému něco snažíte něco předat, něco o tom, že jste z něčeho jak vám rodina funguje frustrovaní, ale ten druhý to neslyší a bere to jako útok.

Až se dostanete k tomu, že vlastně se cítíte podobně naprd a že to není tak, že za to může ten druhý, ale spíš že jste příliš dlouho jeli po vlastní linii, ne jako partneři, tak se snáze mění ony zaběhané uličky a vrací se k tomu, abyste fungovali společně k spokojenosti obou.

Příspěvek upraven 14.09.19 v 13:40

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20628
14.9.19 13:39

To, že on prohulí krabičku denně, to jsi mu samozřejmě jako argument do očí neřekla. Mám pravdu?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5826
14.9.19 13:42

Odpad si doma čistím zásadně sama, ale hydroxidem, protože do něj neházím nic, co by ho mohlo ucpat. Používám sítka. Ale asi se takhle těžko změnil za posledních půl roku, když píšeš, že ho rodiče k ničemu nevedli. Spíš to to začalo až teď pořádně vadit. Těžká rada, můj manžel je kutil, ale raději bych, kdyby některé věci přenechal odborníkům. Můj bývalý byl taky takový, než se ho doprosovat, raději jsem si spoustu věcí udělala sama. Neuznávám dělení na mužské a ženské práce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.9.19 13:44

Promin ale tak nejak jsi asi vedela ze kouri a jak moc je manualne zrucny / nezrucny kdyz jste se poznavali. Tohle se nemeni ze dne na den. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.9.19 13:46

Můj exmanzel byl taky strašný lempl na věci v domácnosti, on to teda neuměl, tak jsem se naštvala a pozvala si hodinového manžela, ježíš to byla paráda, ten udělal všechno, já jen ukazovala co. Ta dvě hodky měl hotovo, super to bylo… vyprdla bych se na nějaké doprosovani a hádky, proste bych si to zařídila… třeba mu bude aspoň trapne

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1548
14.9.19 13:50

Tady je každá rada drahá. Já bych s takovým člověkem žít nemohla. Ale to taky znamená, že bych si ho nikdy nevzala a neměla s ním děti. Ty sis ho vybrala, tak snad víš, proč.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1389
14.9.19 13:51

Hele nic ve zlém, ale ty tu řešíš co přesně? Vylejváš si vztek? To fakt není produktivní řešení :nevim:
Ergo pokud jsi takhle frustrovaná a chlap takhle beznadějnej, tak ho buď kopni do zadku a najdi si jinýho, nebo se to nauč sama a neobtěžuj ho, nebo to plať řemeslníkům / sousedům a nauč se toho svýho odpálkovat, že on to neudělá, tak ať drží pysk.
Nebo se modli, aby někde vzal motivaci a ochotu se to naučit sám a makat. :roll:
Ale jakkoliv jedovatě to zní, tak my ti ho nepřevychováme, tohle si musíš vyřešit sama, jen a jen ty… a tady to nevyřešíš :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10565
14.9.19 13:53

A proč s ním jsi? Proč jsi si s něčím takovým pořizovala děti? Já tohle vyrazila z baráku a našla si pravý opak. A ty mu samozřejmě poskytuješ kompletní servis, co? Holka prober se! Flákač se nezmění. Radši bych byla sama než si kazila náladu nefachčenkem…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
14.9.19 13:59

Ty vogo, to mám jit jako na kurz nahrazování? To taky neumím, ze jo! :nevim:
Pak nějaká borka bude mít problém a bude psát na emimino. Naštěstí nekourim, tak budu dávat stranou na zednika.

• Nahlásit
  • Citovat
12630
14.9.19 14:01

Ex byl to sami. Co sem si neudělala, to sem neměla. Ale mě díky bohu rodiče vedli k tomu, abych si uměla poradit, takže vymalovat zed, navrtat poličku nebo vyčistit odpad si zvládnu sama :D můj současný chlap mě nic z toho dělat nenechá, na ty chlapske práce doma pomalu nesmím sáhnout a mě to přitom bavi víc než lítat s hadrem :mrgreen: každopádně takového chlapa bych kopla do zadku, to není partner, ale spíš koule na noze.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama