Máma, dcera

Anonymní
21.4.21 23:05

Máma, dcera

Ahoj budem písať anonymne. Je to dosť citlivá téma, ale zaujíma ma váš názor.

Aby som to moc nerozpisovala, nápišem to v skratke.
Môj priateľ je polovičný róm - jeho oco rom je Čech, mama Slovenka nebola romka. Čo k tomu? Moja mama od začiatku nesúhlasila so vzťahom a robila všetko preto.. a stým súvisí i môj príbeh.

Chodila som do školy do Čech a aj tu už bývam 5 rokov. Keď som chodila do školy malu strážila mama a ja chodila domov na SK za ňou.
Našla som si priateľa, prácu.. priateľa máma doteraz neprijala s tým, že raz povedala, že ju nebude vychovávať róm. Šlo do takých šialeností, že malu mi nechcela pustiť do Čiech ani ja som si ju nemohla vziať.. malá má priatela rada on ju tiež.
Všetko trvá 4 roky. Bol čas kedy bolo všetko ok, ale zase je všetko zle.
Dá sa povedať, že moje máma si malou privlastnila strašně moc. A nechce ani aby ju strážil priateľov otec.
Robila mi strašne naschvály.

• keď vedela, že som sním tak mi zavolala že mala je strašné chorá a mám prísť domov ja som bežala a malej nič neboloy do toho mi vzala môj pás a občanku a já som nemohla odcestovat.
  • potom povedala, že malu priateľ začaruje a preda do nemecka na biele mäso.. ( lebo je cikán)
  • k tomu, aby som sa neopovazila mať s ním dieťa a vydať sa za neho :)

Nejak tak bojujeme strašne dlho. Fungujeme tak, že malá je 2tyzdne na SK a 2 tu v ČR. ( Len kvôli máme)
Nebaví ma to a hlavne ni je žiadny dôvod aby ostávala u babky a deda..

A teraz aby som sa dostala k súčasnej nevyriešitelnej situácii.
Mama přišla, že si berie malu na SK. Povedala som jej, že už nie že príde potom na prázdniny. Tak sa urazila a odišla..
Keď prišla domov tak mi povedala že ak do 2 týždňov malou neprinesiem k nim tak že si po ňu príde sama. ( Nema to logiku)
Ešte aby som to nejak objasnila - nechce mi dát žiadne doklady malej, teda mala som ich pri sebe urobila kópie a mama mi vzala všetky originály..)

Momentálne riešim škôlku v ČR - bez rodného listu a pásu ktorý je po splatnosti asi nič nevyriešim a ona mi odmieta dát doklady.)
S priateľom máme v prenájmu dom so záhradou, obidvaja pracujeme snazime sa všetko zvládať. Do toho sme triedili malej oblečenie a nechala mi tu veci na dva týždne, ešte povedala, že to stačí pokiaľ prídeme späť na SK, a malej povedala, že tu je na prázdninách a že príde späť domov, že si ma spraviť kalendár a škrtať dní. ja proste asi nedokážem ísť proti rodičom.. neviem ako ďalej, prosím poraďte mi, čo by ste robili vy..
Dúfam, že nikto z Vás na nedostal ani nedostane do takej situácie je to neunosne.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2779
21.4.21 23:12

Ona ji má nějak soudně v péči? Pokud ne tak nahlas že jsou doklady odcizené nechej udělat nové a s matkou přeruš styk. Matka vypadá jako dobrej tyran, jestli ti opravdu schovala doklady… pokud se ji nezvládnes postavit sama zkus i bílý kruh bezpečí kontaktovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53464
21.4.21 23:20

Takže ve zkratce, jo? :lol: :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26
21.4.21 23:20

@BlaZenkaB no lenže ja to nedokážem proste neviem čo to vo mne je ísť pro ti nej. Nemá žiadne právo mať malú len tak ani som jej nič nedávala aby ju mala v peci. Doklady nemám mám len pás ktorý už neplatí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2508
21.4.21 23:31
@Mag1996 píše:
@BlaZenkaB no lenže ja to nedokážem proste neviem čo to vo mne je ísť pro ti nej. Nemá žiadne právo mať malú len tak ani som jej nič nedávala aby ju mala v peci. Doklady nemám mám len pás ktorý už neplatí.

Svoje doklady snad máš ne? Tak si zajdi na úřad nechat znovu vystavit její rodný list.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
968
21.4.21 23:33

Obrať se na Bílý kruh bezpečí. Pomohou ti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19767
22.4.21 07:54
@Anonymní píše:

Môj priateľ je polovičný róm - jeho oco rom je Čech, mama Slovenka nebola romka. Čo k tomu? Moja mama od začiatku nesúhlasila so vzťahom a robila všetko preto.. a stým súvisí i môj príbeh.

Chodila som do školy do Čech a aj tu už bývam 5 rokov. Keď som chodila do školy malu strážila mama a ja chodila domov na SK za ňou.
Našla som si priateľa, prácu.. priateľa máma doteraz neprijala s tým, že raz povedala, že ju nebude vychovávať róm. Šlo do takých šialeností, že malu mi nechcela pustiť do Čiech ani ja som si ju nemohla vziať.. malá má priatela rada on ju tiež.
Dá sa povedať, že moje máma si malou privlastnila strašně moc. A nechce ani aby ju strážil priateľov otec.

• keď vedela, že som sním tak mi zavolala že mala je strašné chorá a mám prísť domov ja som bežala a malej nič neboloy do toho mi vzala môj pás a občanku a já som nemohla odcestovat.
  • potom povedala, že malu priateľ začaruje a preda do nemecka na biele mäso.. ( lebo je cikán)

Nejak tak bojujeme strašne dlho. Fungujeme tak, že malá je 2tyzdne na SK a 2 tu v ČR. ( Len kvôli máme)

Mama přišla, že si berie malu na SK. Povedala som jej, že už nie že príde potom na prázdniny. Tak sa urazila a odišla..
Keď prišla domov tak mi povedala že ak do 2 týždňov malou neprinesiem k nim tak že si po ňu príde sama. ( Nema to logiku)
Ešte aby som to nejak objasnila - nechce mi dát žiadne doklady malej, teda mala som ich pri sebe urobila kópie a mama mi vzala všetky originály..)

Momentálne riešim škôlku v ČR - bez rodného listu a pásu ktorý je po splatnosti asi nič nevyriešim a ona mi odmieta dát doklady.)
S priateľom máme v prenájmu dom so záhradou, obidvaja pracujeme snazime sa všetko zvládať. Do toho sme triedili malej oblečenie a nechala mi tu veci na dva týždne, ešte povedala, že to stačí pokiaľ prídeme späť na SK, a malej povedala, že tu je na prázdninách a že príde späť domov, že si ma spraviť kalendár a škrtať dní. ja proste asi nedokážem ísť proti rodičom.. neviem ako ďalej, prosím poraďte mi, čo by ste robili vy..
Dúfam, že nikto z Vás na nedostal ani nedostane do takej situácie je to neunosne.

takže malá má slovenský rodný list a je nahlášená bytem u matky? za mě jsi to dost podcenila, nechala jsi dítko matce na krku a teď se divíš, že matka nechce ustoupit :think:
Chybí tam pár podstatných informací, záměrně? ty jsi ji měla jako nezletilá? dítě bylo umístěno k matce? proč jsi si dítko nevzala sebou, když jsi šla studovat?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31743
22.4.21 08:01
@Anonymní píše:

Jak jsi dlouho s tím přítelem?

Kolik Ti bylo, když se malá narodila a proč jsi ji nechala mamince na starost?

Ono nediv se, jestli jsi nebyla schopna se o ni postarat a starala se maminka, tak ji má za svoje dítě a ted šílí, že ji neuvidí, má strach, co to je za chlapa, jestli tam malé bude dobře.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
668
22.4.21 14:54

Upletes si dite, nechas ho mame na Slovensku, odjedes studovat do Cech, 5 let takhle pendlujes a do toho si zacnes s cikanem. A divis se, ze te matka hlida, neduveruje ti a nechce abys mela dalsi dite? Ja se nedivim a chapu ji. Jsi nevdecna, ted mas barak v pronajmu, chlapa a chces si hrat na stastnou rodinu. Tvoje dcera mozna vnima spis tvoji matku jako matku, ne tebe a jeji domov jako domov, vsak tam vyrostla. Pro vysvetleni:
Ja Romy nemusim, jako malou me skupinka zbila, byla jsem sama jedina a jich pět. Tak jsem asi zaujata. Muzou byt vyjimky, ale ja jim neverim a preju si, aby se tolik nemnozili… Kdyz jsem v Ostrave, je mi normalne špatně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
904
22.4.21 15:19

No, je na čase začít se chovat jako dospělá, pak že máma možná jako dospělou začne vnímat a respektovat. Z celého tvého popisu čiší jakási bezmoc a „za vše můžou ostatní“. Jsi zákonný zástupce své dcery, tedy se seber a jdi vyřídit všechny doklady, které potřebuješ, když nejsi schopna nahlásit jejich krádež. Pak si vem dceru a začni se o ni starat jako matka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
596
24.4.21 22:09

To je hrozné, je mi to líto. Tvoje máma určitě nemá právo s Tebou tak zacházet a plést hlavu i Tvé dcerce. Jako jedinou možnost ale máš se tvrdě postavit proti takovému zacházení. Tohle po dobrém opravdu nepůjde. Takže seber všechny síly a zachovej se jako dospělá žena a zodpovědná matka. Nechápu, teda tu část, že jsi s dcerou nebyla, to nebylo dobrý…nicméně je to minulost. Teď chceš úplnou rodinu, ať jste v klidu a v pohodě a budeš prostě muset pro to něco udělat, samo se to nevyřeší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
254
24.4.21 22:28

Přijde mi to dost ujetý na to, aby to byla pravda, každopádně máma by asi potřebovala odbornou pomoc, není úplně normální krást doklady svý vnučky a nařizovat ti, kdy a kde má vnučka být. Ty by sis zase měla uvědomit že ty jsi její máma a trochu si dupnout jak to s tou malou bude. Že máma ukradla doklady není důvod k rezignaci, všechno jde řešit, ale musí se s tím začít, né spoléhat na „ono se to…“ Uvědomujete si vůbec, jakou paseku to nadělá v hlavě tý malý?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat