Máma reaguje zvláštně na těhotenství

Anonymní
17.4.21 20:37

Máma reaguje zvláštně na těhotenstvi

Dobry vecer,

prosim o Anonym - citlive udaje.

Koncim 12tt a oznamili jsme me mame, ze cekame mimco. Dnes vecer jsem s ni mluvila, rekla, ze “ho stejne uvidi 2× do roka pri formalni navsteve.” My jsme kousicek u Prahy, ona bydli ve Velkych Karlovicich. Moc jsem tu reakci nepochopila, rekla jsem ji, ze muze jezdit jak casto bude chtit, klidne kazdy mesic.

Bohuzel ma doma v byte 2+1 4 kocky a hygienicke podminky jsou silne nevyhovujici. Myslim, ze netreba osvetlovat, proc nechci, aby dite bylo na hlidani u ni.

Rekla mi, ze ve VK to zna, a vedela by, co ma delat, kdyby se neco stalo. Ze vi, kde maji dobry chleba a kde je nejblizsi nemocnice. Pry by jela s ditetem do nemocnice, a az potom mi zavolala, ze tam byli, abych se nestresovala, tohle by u nas udajne nezvladla. - Tento postup je pro me absolutne neakceptovatelny, neexistuje, aby jezdila s ditetem do nemocnice bez meho vedomi (nejde-li o zivot), jak se ji zlibi, o tom musi rodic vzdycky vedet. Pry jsem “uzkostliva” matka.

Docela jsme se chytly, rekla mi jasne, ze mi do Prahy hlidat jezdit nebude, pry si mame rict druhe babicce nebo si najit chuvu.

Prijde mi, ze z jeji strany je to truc, ze tam dite davat nebudeme. Nechci mu upirat babicku, ale kdybyste ten byt videli, tak byste to pochopili… proste humpl.

Nevim, rikala jsem ji, ze neni jeji povinnost vidat vnouce a nikdo ji k tomu nenuti. Asi 50× (neprehanim) mi uz rekla, ze se ji ani nelibi jmeno pro holcicku a rikat ji tak nebude.

Jsem z toho vseho zklamana, chtela jsem to sdilet se svou mamou a z pristupu je mi na blitku.

Reaguju prehnane? Ty hormony jsou ted celkem tóčo, ale tohle mi prijde celkem pres caru.

  • Citovat
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1392
17.4.21 20:43

Jej VK jsou kousek od nás :P, jinak myslím, že reaguješ v pohodě, ty jsi matka a rozhodujes o dítěti a když budeš chtít dovezes ho babiccce, když ti bude dělat takové scény vyprdla bych se na to ;)

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
6119
17.4.21 20:44

Ano, myslím si, že reaguješ přehnaně. Situace, že by tvoje máma musela s vnoučetem do nemocnice, nejspíš při vzdálenosti a z ní vyplývající četnosti hlídání vůbec nenastane.

K hygienickým podmínkám: tvoje máma podobně vychovala tebe a zdárně jsi vyrostla. Čtyři kočky tvoje dítě spíše uchvátí, než by ho ohrozily na životě a zdraví. Dítěti rozhodně ublíží více, když nebude moct jezdit za babičkou na samostatnou návštěvu, což je velké vzrůšo a takhle daleko i velký svátek, než nějaké „nedostatečné hygienické podmínky“.

Z reakcí tvé mámy je cítit spíše rozmrzelost nad tím, jaký k tomu máš postoj, a nad tím, že vnouče opravdu nebude vídat tak často, jak by ráda.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
74217
17.4.21 20:48

Začátek těhotenství a místo radosti se řeší žabomyší blbosti. Nechápu.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
1540
17.4.21 20:49

Vychladněte a uklidněte se obě dvě ;)
Jsi ve 12 tt a už řešíte případný úraz a hlídaní dítěte? To je maličko předčasný, nemyslíš?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
2033
17.4.21 20:50

Jaká matka, taká Katka…

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
56505
17.4.21 20:50

Ona po kočkách neuklizí?
Mám doma kočky a mám čisto.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
27265
17.4.21 20:51

Já čekala kdo ví jaký drama a ty si akorát hysterka, ale to jsou hormony, to se časem srovná. Já když mojí matce oznámila, že čekáme druhý kluka, tak mi na to řekla,,ale já teď chtěla holčičku,, div si nedupla nohou. Nakonec se nezajímá ani o jednoho z kluků…Teda ona by se zajímala, ale já děti alkoholičce nesvěřím. Naposledy, když měla na starosti staršího syna, tak se narvala práškama, zapila to pivem a šla spát. Synovi pak řekla, že to bude jejich malé tajemství.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
56505
17.4.21 20:52

Dítě ještě není na světě a už řešíte hlouposti. :zed:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
2932
17.4.21 20:54

Myslím, že reaguješ přehnaně. Řešit samostatné hlídání nebo návštěvu nemocnice u nenarozeneho ditetr je blbost. Zbytečně se to mezi vámi vyhrotilo. Mámu nejspíš mrzí fakt, že své vnouče zkrátka skoro neuvidí. Tak to je. Nech uklidnit emoce a pak začnete od začátku. Ale jen reálné situace. Těhotenství, porod, šestinedělí. Jinak u vás by měla alespoň vlastní pokoj? Nebo by jezdila na otočku? Třeba ji taky něco nebude příjemné.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
21548
17.4.21 20:55
@SlečnaDahlia píše:
Ano, myslím si, že reaguješ přehnaně. Situace, že by tvoje máma musela s vnoučetem do nemocnice, nejspíš při vzdálenosti a z ní vyplývající četnosti hlídání vůbec nenastane.

K hygienickým podmínkám: tvoje máma podobně vychovala tebe a zdárně jsi vyrostla. Čtyři kočky tvoje dítě spíše uchvátí, než by ho ohrozily na životě a zdraví. Dítěti rozhodně ublíží více, když nebude moct jezdit za babičkou na samostatnou návštěvu, což je velké vzrůšo a takhle daleko i velký svátek, než nějaké „nedostatečné hygienické podmínky“.

Z reakcí tvé mámy je cítit spíše rozmrzelost nad tím, jaký k tomu máš postoj, a nad tím, že vnouče opravdu nebude vídat tak často, jak by ráda.

Tak o nemocnici zacala jeji matka, ne ona. A 4 kocky ke kojenci fakt nejsou vhodne. Uchvati ho max. az pozdeji.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
1392
17.4.21 20:55
@lleennttiillkkaa píše:
Já čekala kdo ví jaký drama a ty si akorát hysterka, ale to jsou hormony, to se časem srovná. Já když mojí matce oznámila, že čekáme druhý kluka, tak mi na to řekla,,ale já teď chtěla holčičku,, div si nedupla nohou. Nakonec se nezajímá ani o jednoho z kluků…Teda ona by se zajímala, ale já děti alkoholičce nesvěřím. Naposledy, když měla na starosti staršího syna, tak se narvala práškama, zapila to pivem a šla spát. Synovi pak řekla, že to bude jejich malé tajemství.

Tak to máte do dobrou babku :lol: :mrgreen: že malé tajemství :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
21548
17.4.21 20:56

Podle me je mati nastvana, ze bude muset jezdit 4h cesty, aby videla vnouce.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
27265
17.4.21 20:56

@Mayaa007 mno každopádně to bylo jejich první a poslední tajemství :-D

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
6119
17.4.21 20:57
@PaníBovaryová píše:
Tak o nemocnici zacala jeji matka, ne ona. A 4 kocky ke kojenci fakt nejsou vhodne. Uchvati ho max. az pozdeji.

Tak já tak nějak nepředpokládám, že se bavíme o samostatném hlídání kojence, že jo.

Zakladatelka se ptala svojí mámy, co by dělala, kdyby se něco stalo. Vymýšlet katastrofy ve 12tt nezačala máma.

A jestli jsou kočky ke kojenci vhodné či nevhodné je k jiné diskusi. Já kočky ke kojenci měla a kupodivu z toho dítě vyvázlo živé a zdravé.

Příspěvek upraven 17.04.21 v 21:00

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Psychologická poradna pro snažící se, těhotné i maminky

Ikona - Lucie Machová

Mgr. Lucie Machová