Od kolika si dítě může zvolit ke komu půjde po rozvodu?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Radka Svatka
Nováček 10 příspěvků 01.05.18 21:44
Máma x táta??

Mate nekdo zkušenost od kolika let si dite muze říct, ke kterému z rodičů půjde po rozvodu??
Nyni máme stridavou péči. Exmanzel hází klacky pod nohy a deti „bulikuje“ blbostma o máme, aby k ni nechtěli jit. :,(

Reklama

Reakce:

Hannah345
Zasloužilá kecalka 750 příspěvků 01.05.18 21:57

Myslím, že je to 12 let :think:

Lama Lama
Hvězda diskuse 46910 příspěvků 1 inzerát 01.05.18 22:05
@Radka Svatka píše:
Mate nekdo zkušenost od kolika let si dite muze říct, ke kterému z rodičů půjde po rozvodu??
Nyni máme stridavou péči. Exmanzel hází klacky pod nohy a deti „bulikuje“ blbostma o máme, aby k ni nechtěli jit. :,(

a není problém v tom, že hážeš vidle do střídavky tím že se chceš odstěhovat za přítelem a děti získat do své péče? :think:

Knihomyš
Extra třída :D 10458 příspěvků 01.05.18 22:13

Mělo by to být individuální podle situace a zralosti dítěte, obecně se snad bere, že nad 12 let se rozhodnutí dítěte respektuje (pokud to není nějaký naprostý extrém).

Černá vdova
Kelišová 7153 příspěvků 02.05.18 07:04
@Lama Lama píše:
a není problém v tom, že hážeš vidle do střídavky tím že se chceš odstěhovatza přítelem a děti získat do své péče? :think:

No jo, to bude ten problém :palec:.

Černá vdova
Kelišová 7153 příspěvků 02.05.18 07:10
@Radka Svatka píše:
Nyni máme stridavou péči. Exmanzel hází klacky pod nohy a deti „bulikuje“ blbostma o máme, aby k ni nechtěli jit. :,(

Moje děti byly u soudu, bylo jim 9,5 roku. Náš soudce si ale bral děti na výslech od 5ti let, co jsem tak slyšela.
U nás to dopadlo podle dětí, ale styk byl navržen v souladu se sociálkou podle přání dětí. Šla jsem proti SP, ale z důvodu, že ex chtěl pro děti dvě školy. Bydlíme od sebe přes 40 km, do školy dětí to má přibližně stejně daleko, jako k nám domů. Děti nechodí do školy v místě bydliště.

Ty si uvědom, že je otec masíruje, protože se snaží zabránit tomu, aby se mu děti odstěhovaly daleko. Pokud si dobře pamatuju, tak jsi ještě nikomu neodpověděla na otázku, jak daleko se chceš odstěhovat. :nevim:

Chápu i to, že se chceš pomstít ex (neznám okolnosti vašeho rozchodu), ale fakt bys měla myslet hlavně na ty děti.

A postavit děti před otázku: chceš být se mnou nebo s tátou… to těm dětem snad neuděláš, ne?

martina.se
Hvězda diskuse 56898 příspěvků 02.05.18 10:04

@Radka Svatka o hranici rozhoduje soud.. ofiko je to po 12tém roce, ale může se vyjádřit i mladší

Radka Svatka
Nováček 10 příspěvků 02.05.18 10:16
@Černá vdova píše:
Moje děti byly u soudu, bylo jim 9,5 roku. Náš soudce si ale bral děti na výslech od 5ti let, co jsem tak slyšela.
U nás to dopadlo podle dětí, ale styk byl navržen v souladu se sociálkou podle přání dětí. Šla jsem proti SP, ale z důvodu, že ex chtěl pro děti dvě školy. Bydlíme od sebe přes 40 km, do školy dětí to má přibližně stejně daleko, jako k nám domů. Děti nechodí do školy v místě bydliště.

Ty si uvědom, že je otec masíruje, protože se snaží zabránit tomu, aby se mu děti odstěhovaly daleko. Pokud si dobře pamatuju, tak jsi ještě nikomu neodpověděla na otázku, jak daleko se chceš odstěhovat. :nevim:

Chápu i to, že se chceš pomstít ex (neznám okolnosti vašeho rozchodu), ale fakt bys měla myslet hlavně na ty děti.

A postavit děti před otázku: chceš být se mnou nebo s tátou… to těm dětem snad neuděláš, ne?

Ja ne, ale on uz to bohužel udelal.

Radka Svatka
Nováček 10 příspěvků 02.05.18 10:21
@Lama Lama píše:
a není problém v tom, že hážeš vidle do střídavky tím že se chceš odstěhovat za přítelem a děti získat do své péče? :think:

Ja nehazim vidle do stridavky, nechci deti ziskat jen do své péče. A zatim se nikam nestehuju. A nikdo o mých myšlenkách nevi, ani děti, ze bych sla k příteli.
Jen jsem se na to zeptala, protoze stridavka nefunguje. Jak by se to popripade dalo řešit dal…
Jenze tady nema vubec cenu se snečím sverovat.

Lama Lama
Hvězda diskuse 46910 příspěvků 1 inzerát 02.05.18 10:23
@Radka Svatka píše:
Ja nehazim vidle do stridavky, nechci deti ziskat jen do své péče. A zatim se nikam nestehuju. A nikdo o mých myšlenkách nevi, ani děti, ze bych sla k příteli.
Jen jsem se na to zeptala, protoze stridavka nefunguje. Jak by se to popripade dalo řešit dal…
Jenze tady nema vubec cenu se snečím sverovat.

všechny jsme blbé, jen ty jsi letadlo… :nevim:

Kobliha51
Neúnavná pisatelka 15865 příspěvků 02.05.18 10:25
@Radka Svatka píše:
Ja ne, ale on uz to bohužel udelal.

Neovlivníš to, co udělá někdo druhý, když u toho nejsi. Jestli ti jde o děti a ty se k tomu umějí vyjádřit a chtějí k otci, tak je nech jít. Děti jsou hodně prodejné, zvláště v určitém věku a ta období mohou být různá až do doby, než opravdu dospějí. Můžeš je i vysoudit, ale to neznamená, že ti několikrát neutečou, když si budou myslet, že jim někde lépe. Zrovna tak, když je vysoudí otec. Nikdy nevíš, jak to dopadne. Děti pujdou cestou nejmenšího odporu a tam, kde po nich nikdo nic nechce a všechno jim koupí. Zvlášť, jestli se vyskytuje tvůj nový partner. Když si taťka najde někoho, to jim tolik nevadí, jako když si někoho najde mamka. Ta musí být přece jen pro ně. To jsem vypozorovala z okolí.

Radka Svatka
Nováček 10 příspěvků 02.05.18 22:21
@Kobliha51 píše:
Neovlivníš to, co udělá někdo druhý, když u toho nejsi. Jestli ti jde o děti a ty se k tomu umějí vyjádřit a chtějí k otci, tak je nech jít. Děti jsou hodně prodejné, zvláště v určitém věku a ta období mohou být různá až do doby, než opravdu dospějí. Můžeš je i vysoudit, ale to neznamená, že ti několikrát neutečou, když si budou myslet, že jim někde lépe. Zrovna tak, když je vysoudí otec. Nikdy nevíš, jak to dopadne. Děti pujdou cestou nejmenšího odporu a tam, kde po nich nikdo nic nechce a všechno jim koupí. Zvlášť, jestli se vyskytuje tvůj nový partner. Když si taťka najde někoho, to jim tolik nevadí, jako když si někoho najde mamka. Ta musí být přece jen pro ně. To jsem vypozorovala z okolí.

Hezké vyjádření. DÍKY..

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na... číst dále >

Nákup na AliExpressu: Jak ho zvládnout krok po kroku?

Dámské, pánské i dětské oblečení, hračky, dekorace, nábytek, šperky… zkrátka... číst dále >

Články z Expres.cz

Britské šílenství: Fotbal narušuje svatby i divadelní představení!

Anglie je kolébkou fotbalu, nabízí tu nejlepší ligovou soutěž na světě, jenže... číst dále >

Dostal radu nad zlato? Pattinson změnil své chování a věnoval se fanouškům

Když dorazil, zdálo se, že z něj bude druhá Uma Thurman, která si tady loni... číst dále >

Články z Ona Dnes

Velká fotosoutěž na téma Léto v plavkách

Plavky jsou pro nás nepostradatelnou součástí léta. Na pláži u moře, u... číst dále >

Když hrála, radši jsem uklízela, vzpomíná maminka tenistky Novotné

Je to přesně dvacet let od chvíle, kdy klekla na wimbledonský trávník a... číst dále >

Reklama