Mamavit

Jankaa
25.3.05 10:46

Mamavit

Ahoj holky,
chtěla jsem se zeptat, zda některá berete místo Calibrum Baby plan GS Mamavit. Včera jsem totiž byla na genetickém vyšetření (výsledky budu vědět až za 4t). Před 3 týdny jsem potratila a mám sestru s vrozenou srdeční vadou, tak jsem se rozhodla, že si nechám udělat genetické testy ještě před dalším snaženíčkem.
S paní doktorkou jsme si dlouze povídaly a po skončení mi doporučila, že bych měla brát nějaké vitamíny, ale ne Baby plan, že prý má pro mě málo vitamínů B.
Napíšete mi prosím Vaše zkušenosti s tímto přípravkem? Nebo i s nějakým jiným, který má více těhu vitamínků, prosím :)
Díky moc za odpověď a hezké velikonoce! :) :) :)
Jankaa

• Nahlásit
  • Citovat

Máte zkušenost s Green Swan GS Mamavit?

Přidejte zkušenost s Green Swan GS Mam...
Napsat příspěvek

Reakce:

65
25.3.05 10:59

Ahojky,
podle mě bys mohla brát Baby plan + kyselinu listovou, ale to by Ti měla doporučit právě ta doktorka z genetiky nebo gynekolog.
Pa Štěpík

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
25.3.05 13:54

ahoj,
já jsem v podstatě celé těhotenství užívala Mamavit a teď také, jelikož kojím. Byla jsem s ním spokojená.
Jana

• Nahlásit
  • Citovat
256
25.3.05 14:00

Janko,
ja si myslim,ze by jsi mela uzivat to co ti rekla dr.Urcite podle testu vidi ktere vitaminy potrebujes nejvic a pokud toho vit.B je vice v mamavitu je lepsi brat mamavit.Osobne stim zkusenosti nemam.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
486
25.3.05 14:37

Ahoj Jankoo,
jsem těhotná a zároveň jsem ještě kojila (i když se mi momentálně dcerka odstavuje) a beru GS Mamavit. Myslím, že jeho složení je velmi vyvážené a je to preparát, který doporučuje Ústav pro péči o matku a dítě. V prvním trimestru jsem brala 1 tbl. denně, teď už 1 tbl. obden (jsem v 16.týdnu), jsem spokojená. Při minulém těhotenství jsem brala Duovit, ale ten neobsahuje jod (na ten se často zapomíná, ale je taky dost důležitý pro vývoj CNS), takže jsem ho jedla zvlášť a taky jsem přidávala k.listovou. Ale brát 1 tbl. je pohodlnější :D
Mamavit určitě doporučuji.
Jen

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Jankaa
25.3.05 15:01

Děkuji všem za odpovědi :wink:
Ještě jsem si v excelu udělala tabulku, která porovnává složení Mamavitu, Baby Plan a ještě Femibion (který mi doporučili jako další alternativu místo Mamavitu). Z tohoto porovnání mi vyšlo, že Mamavit je asi nejkomplexnější. I když Femibion zas má víc listovky :roll: . Asi jsem se tedy rozhodla pro Mamavit a jdu si pro něj po prci do lékárny :) . Když mi pak z výsledků vyjde, že mám zvýšit listovku, tak jí budu zobat ještě zvlášť :wink:
Díky za pomoc při vybírání a všem přeji krásné velikonoce!!! :wink: Jankaa

• Nahlásit
  • Citovat
29
25.3.05 19:01

Mamavit

Ahojte,
taky jsem snažilka a delší dobu jsem se rozmýšlela, který potravní doplněk mám jíst, zda Calibrum baby plan, GS Mamavit nebo Maternu. Přečetla jsem na internu nespočet diskusí o tomto tématu a došla jsem k závěru, že nejlepším se jeví GS Mamavit. Přï výběru mne zajímalo hlavně jedno hledisko, a to, jak se rodí velká miminka po daných preparátech. Největší stížností z řad maminek byl na Maternu, děti se po ní rodí skutečně větší… :? Kdežto při konzumaci preparátu GS Mamavit se děti rodí v optimální porodní váze. Je to údajně způsobeno tím, že Materna obsahuje více určitého (nevím přesně kterého) vitamínu řady B. No a Calibrum baby plan obsahuje nejméně vitamínů, to jsem úplně zavrhla…
Já jsem konzumaci potravinového doplňku vyřešila tak, že střídavě jím jeden den GS Mamavit a druhý den kyselinu listovou 400ug…
Mějte se krásně, snažilkám, těhulkám a maminkám přeji zdravá krásná miminka!!!! Ahojte Justýna

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5
25.3.05 20:21

Ahoj,
nedá mi to a musím reagovat. Celé těhotenství jsem brala Mamavit a syn se narodil s váhou 4,2 kg. Lékař při šití na mě uhodil, jestli jsem nejedla Maternu, odpověděla jsem, že Mamavit a on se na mě obořil, že je to přece stejné a kvůli tomu byl syn tak velký. Když jsem ho upozornila, že to jejich ústav doporučuje (rodila jsem v Podolí), ušklíbl se, že s tím nemá nic společného…
M.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1790
25.3.05 20:45

Ahoj,

já jsem brala celé těhotenství Mamavit a syn měl porodní váhu 3,5 kg. Určitě bych dala na radu dr.

Miroušek

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
25.3.05 21:06

Ahoj

ja jsem taky cely tehotenstvi brala mamavit a Kuba mel prodni vahu 3100g

pa Maty + Kuba 9m

• Nahlásit
  • Citovat
510
2.4.05 10:22

Čau holky,
taky na mě hučeli doktoři ze všech stran, že Mamavit a Maternu ne, že se pak rodí děti s nepřirozeně vysokou porodní váhou............. Kamarátka měla taky 5kg cvalíka s Maternou. :?
Sama jsem brala a beru znovu Gravital a jsme v pohodě (Barunka měla 3,65kg) a jsem znovu těhu.
Po nějakých jiných vitamínech (nevzpomínám si na naázev) mi bylo špatně, tak jsem přesedlala právě na Gravital.

Zatím Veronika

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12466
2.4.05 10:33

Ahoj holky ,
pridavam se k Veronice- Mamavit ma opravdu hodne vitaminu B. Ja jsem ho uzivala prvnich 7 mesicu tehotenstvi, pak jsem prave ze strachu, abych nemela 5kg obrika presla na Femibion. Nicmene mel syn stejne 4kg ackoliv ja nejsem zadnej obr a manzel take ne. Jinak ale moje gynekolozka Mamavit doporucovala z duvodu, ze je pry „nejprirodnejsi“ tj. ze neobsahuje zadna barviva (za to Femibion je hezci, kdyz je tak kraasne ruzovy :), ani zadne dalsi pridane latky. V kazdem pripade si myslim, ze jist vitaminy je opravdu treba, protoze nikdo neni schopen behem tehotentsvi dostat do sebe vse potrebne jenom stravou, tyka se to zejmena jodu, kys. listove. Pohodove tehotentsvi preje Jana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
2.4.05 21:04

ahojky maminy..tak já jsem taky celé těhotenství brala MAMAVIT a malej měl 5 kg..!!!!!! :lol: …někdo říká, že je to těmi vitamíny, někdo zase , že ne.. :?: :D .....Lenka + Mytýsek t.č.10.měsíců a 11,60 kg :lol: :lol: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
3.4.05 10:13

Ahojda holky,těhotná zatím nejsme,ale chtěla bych brzo začít brát Calibrum baby plan a ještě listovku,myslíte,že po Baby planu se také rodí velké děti?Já i manžel nejsme žádný velikáni.Já měřím 162 a manža tak 175.A když jsem se narodila já měla jsem 2,8 kg.Zkuste taky napsat nějaké zkušenosti s Baby planem,prosím? Martina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3
2.6.05 19:10

Mamavit

Ahoj holky, já jsem při těhotenství taky brala mamavit. Když jsem ho kupovala v lékárně, lékárnice mi dala doporučení, že při normální denní dávce ovoce a zeleniny mi stačí půlka tablety. I gynekoložka mi to potvrdila. Dcera se narodila s váhou 3,63 kg. Pavla

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama