Máme neštovice

Anonymní
25.11.15 16:13

máme neštovice

Ahoj, dcera má neštovice, je jí přes 3 roky, dneska jsem našla pupínky, doma mám dítě malé 2 měsíční, dceru si odvezla babička, ale vím, že infekční je doba předtím, a to byla s miminkem v kontaktu, když á pupínky u na tělíčku kolik dní je to ještě infekční? abych věděla, kdy s ji můžu zase odvést domů? díky

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

6036
25.11.15 16:15

Do zaschnutí posledního puchýřku. Ale jak jsi sama napsala, nejvíce infekční byla dcera před výsevem. Navíc takhle malé miminko neštovice pravděpodobně nechytí, pokud ty sama jsi neštovice prodělala. Zbytečně izoluješ nemocné dítě od sebe.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
214
25.11.15 16:23

Byla jsem v osmém týdnu celý den prozvracela a dcera pět a druhá dva roky najednou neštovice..ale nenapadlo by mě je dát k mamče, jako bylo to dost drsný, ta mladší pořád plakala a představa, že je beze mě, to mě ani nenapadlo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
brko
25.11.15 16:29

A jses si jista, ze to jsou nestovice? mala ted mela taky vysev puchyrku, ale byla to reakce na virozu.

• Nahlásit
  • Citovat
9418
25.11.15 16:32

Spíš bych se bála, že z toho bude mít babička pásových opar :nevim:.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9418
25.11.15 16:33
@mmanolka píše:
Byla jsem v osmém týdnu celý den prozvracela a dcera pět a druhá dva roky najednou neštovice..ale nenapadlo by mě je dát k mamče, jako bylo to dost drsný, ta mladší pořád plakala a představa, že je beze mě, to mě ani nenapadlo.

Ani mě by to nenapadlo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24915
25.11.15 16:34

Jestli má být mimino nakažené, tak už asi je.
Ale taky bych dítě s neštovkama nedala babičce, malá poplakávala celý de, chtěla mě mít u sebe.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
69
25.11.15 17:01

Tak my na nestovice porad cekame

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31691
25.11.15 17:06

Nejvíc nakažlivá je před výsevem, tohle už moc cenu nemá, ji dávat pryč. těžko říct, jestli to mimino chytne..naštěstí už to není novorozenec, tak by to případně zvládnout mělo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13047
26.11.15 15:34

Starší dceři se objevily první pupínky v době, kdy nejmladší bylo 2,5 měsíce. První pupínek jsem objevila přesně v jejích 3 měsících, přestože já jsem neštovice v dětství prodělala, tak už chráněná nebyla. Ale průběh měla zřejmě vlivem protilátek velmi slabý, určitě do 50 pupínků, takže i kdyby to miminko chytlo tak to nemusí být žádná hrůza. U nás to mnohem hůř odnesl 2 leťák.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
26.11.15 15:45

@Mufina a jak to snášel ten 2 leták? nejhorší je to ty první 3 dny nebo ne? i po těch 3 dnech může dostat teploty?

• Nahlásit
  • Citovat
13047
26.11.15 16:14

On měl horečku 4 dny, první den to vypadalo, že to bude OK, ale 2. den začal hicovat a nejvíc se osypal až 3. den. Probděli jsme 2 noci, pupínků měl chudák snad 1000. Nové pupínky se mu přestaly dělat asi 6. den, suché měl všechny až po více než 14 dnech - měl mezi prsty u nohou a tam se hojily špatně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
26.11.15 17:18

@Mufina ježiši, tak to muselo být hrozný, snad to malá takto mít nebude, a doufám, že mladší to nechytne vůbec.

• Nahlásit
  • Citovat
13047
26.11.15 18:40

On to měl trochu extrémní, dcera, které byly v té době 4 roky byla v pohodě, neměla ani teplotu, pupenů tak do 150 a vysévat se přestaly 4. den. Přeju ať to má tvoje dcera lepší a miminko ať to nechytne vůbec :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama