Vitamíny pro miminko

KW
279
24.11.15 08:06

Vitamíny pro miminko

Ahoj, jelikož nám začíná zimní období plné nemocí, nepříjemné pro nás, natož pro naše mimča.
Ještě nejsme očkované, chci se zeptat jestli existují nějaké vitamíny pro miminka? Malá je na UM. Vím, že se říká, že to jakési vitamíny obsahuje, ale stačí to?
Kdyby byla kojená, tak bych o tom asi ani nepřemýšlela, ale takhle. Přijde mi, že začíná trošku kašlat, mám doma Prospan.
Ale spíš mě zajímají nějaké komplexnější vitamíny, ale aby ji to spíš neuškodilo.
Dokáže mi někdo poradit? Děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

11133
24.11.15 08:12

Miminu nic nedavej. Um skutecne vitaminy obsahuje, je tak delane, ze v tom je vse, co potrebuje. dokonce se zarukou na rozdil od MM, kde kdyz matka neco neji, tak to v mliku neni.
predpokladam, ze mas mimino tak male, ze jeste neji prikrmy (jinak ovoce a vitamniny ma v prikrmech), takze tam bych nad zadnyma umelyma vitaminama neuvazovala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28889
24.11.15 08:20

Většina vitaminových přípravků je až od jednoho roku. K vůli UM se netrap, já kojím a malá je věčně na hromádce(má deset měsíců, má sice starší sourozence, kteří chodí do školy, ale oni nemocní nejsou).

Do jednoho roku jsou jen vitaminové kapky, které obsahují vit. D,A, C(napadá mě Multitabs),ale ty se nesmí užívat společně s Vigantolem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
57020
24.11.15 08:22
@KW píše:
Ahoj, jelikož nám začíná zimní období plné nemocí, nepříjemné pro nás, natož pro naše mimča.
Ještě nejsme očkované, chci se zeptat jestli existují nějaké vitamíny pro miminka? Malá je na UM. Vím, že se říká, že to jakési vitamíny obsahuje, ale stačí to?
Kdyby byla kojená, tak bych o tom asi ani nepřemýšlela, ale takhle. Přijde mi, že začíná trošku kašlat, mám doma Prospan.
Ale spíš mě zajímají nějaké komplexnější vitamíny, ale aby ji to spíš neuškodilo.
Dokáže mi někdo poradit? Děkuji

nedávej, víc mu ublížíš, jak cokoliv podpoříš. Starší dítka ovoce, zelenina, mimina prostě nic :nevim: mmchdm, u mělé vitamíny jsou stejně naprd..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
KW
279
24.11.15 08:25

@martina.se děkuji, já si myslela no. Nebudu ji nic dávat, ale byla bych ráda, aby byla zdravá nás očkování a nevím moc, jak to zařídit :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
KW
279
24.11.15 08:26

@Ali-Ali nemáme ještě ani tři měsíce, takže příkrmy zatím nic. Tak si ji tu zabalím doma a nebudeme chodit nikam mezi lidi, třeba to aspoň nebude horší :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
KW
279
24.11.15 08:27

@Jana206 tak vitamíny, které se nemůžou užívat společně s vigantolem, k čemu teda jsou? :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
57020
24.11.15 08:30
@KW píše:
@martina.se děkuji, já si myslela no. Nebudu ji nic dávat, ale byla bych ráda, aby byla zdravá nás očkování a nevím moc, jak to zařídit :)

doufej.. nic moc víc neuděláš.. pokud doma nemáš další dítko, tak je to celkem v klidu.. náš starší dotáhne kdecos, takže to je potom taková sázka do loterie - chytne či nechytne :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
KW
279
24.11.15 08:36

@martina.se zatím jenom jedno, takže v pohodě :) tak budu doufat, díky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
754
24.11.15 08:41

Obecne se „multivitaminy“ nedoporucuji do tri let… urcite bych minimalne v prvnim roce nedavala vubec nic (vzhledem k obsahu ruznych sladidel, konzervantu atd.)… a ani pred tretim rokem, pote mozna max. podzim az jaro… ale stejne dle mne je nejlepsi futrovat pak prcka (kdyz je tedy uz sezona a je to opravdu zrale) mandarinkami, kiwi, kaki, jablka, hrusky, banan atd. atd. a zeleninou a proste „prirozenymi“ vitaminy, nez syntetickymi… tam proste chybi ostatni enzymy, vstrebatelnost a vyuzitelnost organismem nic moc… starsi (12) tedy dostava multivitamin pres zimu, ale na toho uz nemam ve skole a na krouzcich takovy dohled, zda to ovoce/zeleninu sni ci zlikviduje… :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28889
24.11.15 09:48
@KW píše:
@Jana206 tak vitamíny, které se nemůžou užívat společně s vigantolem, k čemu teda jsou? :lol:

Asi tah farmaceutické firmy na rodiče, že si to koupí :nevim: :)
Jde o to, že vitaminy A, D mají omezené dávkování a organismus je sám nevyloučí. Do roku věku se nemá dávat vůbec nic.Do tří let jen po zralé úvaze a poradě s dr. Já jsem v tomto období koupila Multisanostol po herpetických stomatitidách, to jsou převážně vitaminy sk. B.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19218
24.11.15 12:07

@Jana206 Já si myslím, že jde hlavně o to, aby nějaká aktivní matka to dítě nepředávkovala vitamínem D, když bude dítěti lifrovat vigantol a ten druhý preparát zároveň.

@KW píše:
@Ali-Ali nemáme ještě ani tři měsíce, takže příkrmy zatím nic. Tak si ji tu zabalím doma a nebudeme chodit nikam mezi lidi, třeba to aspoň nebude horší :think:

Jako abych se zabarikádovala doma a nepáchla ani do obchodu, tak to mi jako moc dobrý nápad nepřijde.
Ono přirozené a postupné otužování imunity má něco do sebe. Když dostane rýmu v době plánovaného očkování, tak holt o týden nebo 14 dní odložíte.

Já teda kojím, ale mimino u nás je vždy nejzdravějším členem domácnosti. A to s tím aktuálním kvůli staršímu sourozenci chodíme od jejích 14 dnů i mezi batolata/školkové děti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28889
24.11.15 12:15
@Svistice píše:
@Jana206 Já si myslím, že jde hlavně o to, aby nějaká aktivní matka to dítě nepředávkovala vitamínem D, když bude dítěti lifrovat vigantol a ten druhý preparát zároveň.

Jako abych se zabarikádovala doma a nepáchla ani do obchodu, tak to mi jako moc dobrý nápad nepřijde.
Ono přirozené a postupné otužování imunity má něco do sebe. Když dostane rýmu v době plánovaného očkování, tak holt o týden nebo 14 dní odložíte.

Já teda kojím, ale mimino u nás je vždy nejzdravějším členem domácnosti. A to s tím aktuálním kvůli staršímu sourozenci chodíme od jejích 14 dnů i mezi batolata/školkové děti.

Vsak to jsem myslela, hrozi předávkování :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
57020
24.11.15 14:15
@KW píše:
@Ali-Ali nemáme ještě ani tři měsíce, takže příkrmy zatím nic. Tak si ji tu zabalím doma a nebudeme chodit nikam mezi lidi, třeba to aspoň nebude horší :think:

tohle je taky blbost - uděláš z ní skleníkovou kytku co chytne vše na pár km.. neboj se tolik.. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
KW
279
25.11.15 07:00
@Svistice píše:

Já teda kojím, ale mimino u nás je vždy nejzdravějším členem domácnosti. A to s tím aktuálním kvůli staršímu sourozenci chodíme od jejích 14 dnů i mezi batolata/školkové děti.

Tak jasně, to já chápu, chodím s ní všude, takže v tom by problém neměl být. Mě jenom zajímá, co se stane v případě, že půjdeme nás očkování a ona nebude úplně zdravá a já třeba ani nebudu vědět, že ji něco je. Co se stane, když se očkuje dítě, u kterého se nemoc teprve rozjíždí? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama