Obvod pasu u miminka

24.11.15 07:36

Obvod pasu u miminka

Ahoj, mám chlapečka 4 měsíčního. Včera na kontrole měl 7650g, 66cm… Určitě není chrastítko, ale tlustý ne. Což mi naše dětská podsouvá - už i munule a i včera povídala aby z něj nebyl budha, že má dvojitou bradu (to měl od narození a teď máme s přítelem dojem, že mu začíná mizet) a že má dvojitý pupek - co je to vůbec za výraz 8o nemá žádnou mišelinku.
Je na UM a aby nebyl tlustý jsem se bála od začátku, tak když se to hodí u známích a rodiny tak sonduju jestli se jim tlustý nezdá, slyším to vždycky jenom od ní.

Ona měří i pas a porovnává ho s hlavičkou - „no jo pas je větší“. Chvilí jsem u dětí pracovala a pas jsme tedy neměřili… Měří ho vaše dr? Řeší to nějak? Hledala jsem o tom něco na netu ale asi hledám špatně nic jsem nenašla…

Asi jsem se chtěla hlavně vypovídat, jak se jedná o moje miminko tak mi to nejde hodit za hlavu :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

56965
24.11.15 07:40

@ElisabethaElsa najdi jinou dr a je po problému :think: můj měl v půl roce téměř 10 kg, co by dělala s takovým dítětem :lol: mmchdm, nikdy jsem nezažila měření pasu u mimin, to slyšim prvně..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4784
24.11.15 07:42

@ElisabethaElsa :mrgreen: :mrgreen: ne pas mu nikdy neměřila :mrgreen: :mrgreen: mě ty míry přijdou ok. vzhledem k výšce, malej byl na um od narození, narodil se jen s 2,8kg. ve 4měsících měl 60cm 6,96kg… byl buclatej, ale ne tlustej. Teď mu budou tři a má 13,6 kg. takže je spíš štíhlejší… nedělej si z ní nervy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28884
24.11.15 07:45

O měření pasu slyším poprvé, syn měl ve třech měsících něco přes 7 kg, v půl roce něco přes 9 kg. Nejmladší dcera podobně. Teď má deset měsíců, má skoro deset kg a „vytáhla“ se. Už nemá tolik faldíčků, už jsem používali plenky č.5.ale teď jsme s radostí přešli na 4 plus nebo i 4,když tuto velikost nemají(aspoň ušetříme, je jich v balíku víc :dance: )Dcera měla dvojitou bradu taky, nejvíc kolem 3 nebo 4 měsíců, už ji má jen malou.

Připrav se na to, že taková paní doktorka bude pravděpodobně hodně „tabulková“ i v ostatních oblastech, horko těžko se s ní půjde na něčem domluvit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2205
24.11.15 07:47

Zajimavy…u dospelych plati, co v pase, to na vaze (u me to sedi na centak), nemelo by se to lisit o vic, jak +-5 kg. U deti to ale platit nebude, ja si myslim, ze ti ho hlida kvuli cukrovce. U cukrovkaru se sleduje, jestli maji pas nad 80cm, prip. nad 88cm, protoze se tam dost zvysuji rizika spojena s cukrovkou (plati pro zeny, muzi maji jine hodnoty). Vsak se ji zeptej, kvuli cemu to dela a neboj, moje deti lizou opacny konec. Bojujeme s kazdym dekem, je to dost podminene geneticky, prostredim, ve kterem dite vyrusta a samo tou stravou, prip. pohybem. Neboj se, je jeste malinkej, to se bude hodne menit :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56965
24.11.15 07:50

@Lada84 co když se to liší? mám 76 cm, ale 65 kg :mrgreen: tohle slyšim poprvé.. ségra to samé, v pase 56 cm, ale 45 kg :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2205
24.11.15 07:51

@martina.se Jste se segrou drobinci :D ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56965
24.11.15 07:52
@Lada84 píše:
@martina.se Jste se segrou drobinci :D ;)

no ségra jo, já tedy fakt ne :mrgreen: ale jako co když Ty míry nesedí? píšeš +- 5 kg :think: jen mi to zajímá.. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1292
24.11.15 07:55

Mala ve 4 mesicich 7730g, 66cm, plne kojena. Brady nemela 2, ale 3-4 :mrgreen:. A ty nozicky…pribirala kilo za mesic. Doktor mel radost, jak pekne pribira a neresil. A mereni pasu take slysim poprve :nevim:. Jak zacala behat, pribirani se dost zpomalilo a uz neni „miselinka“.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2205
24.11.15 07:56

@martina.se Martino, nejsem doktorka, takze muzu spekulovat o tom, ze zeny, co rodily, prip. nejsou vic, jak tri roky po porodu, tak to muzou mit jinak. Tohle byvala stara praktika svadlenek, babicka mi rikavala „devecko, co centimetr navic v pase, to kilecko nahore“. Neco na tom bylo. Pas zeny obecne, by mel byt pod 80cm, ma-li vic, a vyjimkou jsou tehotne, tak to svedci o tuku ulozenem u organu a to je zdravotni riziko, proto se to sleduje, zejmena u cukrovkaru..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7292
24.11.15 07:59

@ElisabethaElsa o měření pasu taky slyším poprvé, naše dr. to nedělá. Váha a výška jsou podle mě u vašeho miminka naprosto OK. Ze osobní zkušenosti - tělesné rozměry u dětí nejsou vůbec směrodatné. Kamarádka má dceru, ve třech měsících měřila a vážila stejně jako můj syn (plus minus centimetr a pár gramů, ale byli prakticky totožní). A zatímco její dcerka je mišelin jak vyšitý, je krásně faldíkatá, tak moje dítě žádné faldíky nemá, nožičky jak hůlčičky, ručičky to samé. Když byl jestě v břiše a dělali mu váhový odhad, tak tipovali o půl kila míň, než nakonec měl a to se ten samý doktor u prvního syna trefil hodně přesně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11509
24.11.15 08:09

U nás neměří pas, ale hrudníček :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11133
24.11.15 08:10

Merit obvod pasu u mimina mi prijde uplne na hlavu, protoze aspon u mych deti by se ten udaj hooodne zasadne lisil i behem 3 hod treba :lol:
jak vytahli ranni flasku, tak meli briska, ze se nemohli pomalu hybat. za to po probuzeni pred pitim to byly briska jak u atletu…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.11.15 08:16
@Lucík 25 píše:
@ElisabethaElsa :mrgreen: :mrgreen: ne pas mu nikdy neměřila :mrgreen: :mrgreen: mě ty míry přijdou ok. vzhledem k výšce, malej byl na um od narození, narodil se jen s 2,8kg. ve 4měsících měl 60cm 6,96kg… byl buclatej, ale ne tlustej. Teď mu budou tři a má 13,6 kg. takže je spíš štíhlejší… nedělej si z ní nervy.

No malý taky při narození 2,9 :) Ze začátku nabíral vážně rychle teď za měsíc „jen“ 600 gramů tak jsem měla radost jak se zpomaluje a stejně mě setřela :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.11.15 08:16
@iiiv píše:
U nás neměří pas, ale hrudníček :nevim:

ona vyloženě pupík :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...