Máme přejít na UM?

245
4.4.20 10:24

Máme přejít na UM?

Ahoj holky, chci poradit.
Malému je 5 týdnů a od začátku má problém s prdy, už delší dobu má průjem (pokaždé když jdu do plinky tak tam něco je) vůbec nespí, třeba tak půl hodinky někdy i pět minut protože ho to trápí a krouti se a hledá, pořád chce prso, chápu že mu to pomáhá, ale nemohu přece kojit pořád. Probíhá to u nás asi tak že půl hodiny kojim, hodinu uspavam a pak za půl hodiny se vzbudí a chce prso. Občas usne jen na prsu, protože má tak hysterický pláč se slzama a já na to nemám srdce, nic nepomáhá, houpání, polštářek, hlazení, vysavač, používáme biogaiu a i babycalm.
Holky jsem zoufalá je mi ho líto je unavený a nemůže spinkat protože ho to bolí. Někdy i usíná skoro spí a pak zas řev :,( :,( já z toho taky pláču protože fakt ho nechci trápit. Moje otázka zní když přejdu na UM bude to lepší nemá třeba alergii na moje mlíko??, Jestli bude líp na umělým přecházíme hned. Jo ještě má pupínky asi potnicky ale třeba taky ne a je to z alergie.
Doktorka mi ukázala jen cvičení na bříško.
Spí nejvíc v noci tři hodinky jednou a někdy odpol v kočáře jinak fakt málo max hodinku.
Díky moc za rady.
Přibírá má kilo nahoře a 5cm a mlíko teče.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1007
4.4.20 10:37

Materske mleko je lepe stravitelne nez UM. Navic u UM existuje risk, ze ma dite alergii na bilkovinu kravskeho mleka, kdezto alergie na MM neexistuje (existuje ale intolerance laktozy, ale v tom pripade by dite nemohlo ani MM ani UM, ale specialni UM). Najdes tady spousty diskuzi, jak maji deti ruzne zazivaci problemy po UM a jak tezke je najit nejake, ktere jakz takz sedi. Je dost velka pravdepodobnost, ze prechodem na UM tech zazivacich problemu jen pribude, navic uz pak nebudes mit moznost vyuzit prso k uklidneni nebo uspani (tohle flaska fakt nedokaze). Proste nektere deti ty koliky maji, s tim se az tak moc udelat neda, ale kojeni je stale pro zazivaci system ditete to nejlepsi, co muze byt.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
227
4.4.20 10:44

Co když chce být prostě jen s vámi a kojení je pro něj kontakt? Jsou děti co trpí na koliky víc ale s um se to nezmění, může to být ještě horší. Řidší stolice u kojených děti může být…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
643
4.4.20 10:50

Když kojíš tak koj. To je pro malého nejlepší. Já si taky myslím že vyžaduje kontakt a to prso ho i uklidňuje. je ještě maličkej, ono se to časem všechno zlepší. :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10817
4.4.20 10:52

Prujem nemá. Mám 6ti týdenni a kaká taky pořád, někdy to stihne i 2× během kojení. Vyrazku má taky, doktorka na kontrole mě řekla ze to je v tomto věku normální napsala mě akorát zinkovy olej na zklidneni. Máš správnou techniku kojení, nehlta moc vzduchu? Dáváš odrihnout, nahřát bříško, cvičit, rektalni rourku? Na UM bych neprechazela pokud mas dost mlika, je to zbytecny a může to být taky horší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat