Reklama

Máme stalkera - jak se zachovat?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Edita_mum
Nováček 7 příspěvků 16.03.18 16:39
máme stalkera

Ahoj všichni… cca před rokem moje čtyřiadvacetiletá dcera začala chodit s pětačtyřice­tiletým mužem. Nejdříve se nám to s manželem nelíbilo, ale když nám přítele představila, působil jako sympatická osoba. Jenomže asi před měsícem se rozešli kvůli jeho chorobné žárlivosti, o které jsme neměli ani tušení a pak to vše začalo. Z mojí mladší dcery vypadlo, že o všem už od sestry věděla. Prý si v hlavě konstruoval teorie, že Sandra má nějakého milence a byl přesvědčený, že Sandřina nejlepší kamarádka je lesba a snaží se zničit jejich vztah, což vůbec nebyla pravda. Dcera už si ho všude zablokovala, ale on občas jezdí k ní do práce a vyptává se, jestli tam je (jednou už kvůli tomu dokonce odcházela nouzovým východem). Občas jí prý napíše e-mail ve kterém jí oznamuje, že v jejím okně se nesvítí a obviňuje ji, že je u nějakého milence, kterého si právě vybájil…
Jednou se dokonce nějak dostal k nám do domu a pak čekal před bytem. Když Sandra otevřela, hodinu jsme se ho nemohli zbavit. Další den ráno přišel zas, ale to už se dceři podařilo ho odehnat… Chci se vás zeptat, jestli nemáte podobné zkušenosti. Jak bych se měla zachovat?? Co bych měla udělat??

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Mmmisule
Povídálka 18 příspěvků 16.03.18 16:41

Nahlasit na PCR

Uživatel je onlinerozand
Ukecaná baba ;) 2372 příspěvků 16.03.18 16:42

@Edita_mum Jít na policii.

Carolyn_Fern
Povídálka 17 příspěvků 16.03.18 16:43

Policie a ukázat e-maily, SMS a tak. Nemazat zprávy od něho.

cecetka
Kelišová 7173 příspěvků 16.03.18 16:44

@Edita_mum Stalking je trestny cin. At to dvera oznami, ona je tou poskozenou osobou.

martina.se
Hvězda diskuse 56919 příspěvků 16.03.18 16:47

@Edita_mum pčr a trestní oznámení

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.03.18 16:58

Mela jsem to same. Bohužel jsem snim otehotnela. Na pcr to bylo hlášeno…bylo i napadeni z jeho strany. Vse bylo předané pouze úřadu na přestupek :zed:. Nyní uz 3mes. Sním v kontaktu nejsem ale zatím ho to neodradilo. Az se dítě narodi schovavam si to k soudu. Je to beh na dlouhou trať a s psychicky nemocným člověkem to není jednoduché. Taky bojuji. Prosim o anonym. P.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.03.18 17:03

Mám skoro chuť tady napsat jméno, jestli ho náhodou neznám :mrgreen: zavolej na policii, snad budeš mít větší štěstí než já a nepošlou tě někam :kytka:.

Hanka1
Extra třída :D 13464 příspěvků 16.03.18 17:24

Mate muže a Sandra otce? Ze by mu to vysvetlil po chlapsku, třeba da klid. Kazdopadne na policii at dcera jde co nejdriv a poda TO na stalking.

wendy
Zasloužilá kecalka 737 příspěvků 16.03.18 18:02

Trosku bych tady uvedla na pravou miru to vykřikování o trestnem cinu - precin nebezpecneho pronasledovani (lidove stalking) skutecne existuje, ale ta skutkova podstata je konstruovana tak, ze je pomerne obtizne ji naplnit. Zakladni podminkou je totiz krome jiste opakovanosti a soustavnosti i vyhrozovani nejakou fyzickou ci jinou tezkou ujmou. Vetsina lidi se domniva, ze jiz ono samotne dlouhodobe obtezovani je trestne, ale nebi tomu tak, minimalne ne v CR.

cecetka
Kelišová 7173 příspěvků 16.03.18 18:09

@Edita_mum Obvykle to trva tak dlouho, nez si najde novou zenu (= nova obet) :zed:

tessa2323
Zasloužilá kecalka 913 příspěvků 16.03.18 19:01
@wendy píše:
Trosku bych tady uvedla na pravou miru to vykřikování o trestnem cinu - precin nebezpecneho pronasledovani (lidove stalking) skutecne existuje, ale ta skutkova podstata je konstruovana tak, ze je pomerne obtizne ji naplnit. Zakladni podminkou je totiz krome jiste opakovanosti a soustavnosti i vyhrozovani nejakou fyzickou ci jinou tezkou ujmou. Vetsina lidi se domniva, ze jiz ono samotne dlouhodobe obtezovani je trestne, ale nebi tomu tak, minimalne ne v CR.

Ano, mas pravdu. Mám a s tím taky zkušenost a policie to opravdu neřeší hned, ale co mi řekli, musí minimálně ten člověk dva týdny v kuse obtěžovat, psát SMS, sledovat danou osobu, atd.. Aby se to dalo řešit.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.03.18 19:28

Já jsem tedy pacifista, ale už tu zazněl názor dát mu přes tlamu. Povolejte nějakého dcery kamaráda a ať si na něj počká a vysvětlí mu to jasně a stručně, dokud nezačne v chování přitvrzovat.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.03.18 19:29
@Anonymní píše:
Mám skoro chuť tady napsat jméno, jestli ho náhodou neznám :mrgreen: zavolej na policii, snad budeš mít větší štěstí než já a nepošlou tě někam :kytka:.

Tak napiš aspoň jeho křestní jméno…

IrčaMatka
Nováček 5 příspěvků 16.03.18 19:31

Ahoj Editko, takový to problém je velmi závažný! Rozhodně to neber na lehkou váhu! Já bych na tvém místě nechala manžela ať to s ním po chlapsku vyřídí! Pokud by to však nepomohlo zařídila bych lehkou dívku aby ho sedla. Pak ho budete mochi obvinit z nevěry a budete ho mít z krku. Maximálně jí koupí usmiřovací dar. Není to lehké a budu držet palečky!!! Kdyby si chtěla nějaké kontakty či více rad, můžeš mě soukromě montaktovat!!! :srdce:

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Rekonstrukce bytu: Na co si dát pozor?

Kupujete byt a potřebuje opravit? Anebo už nejste tolik spokojení s vlastním... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Jak pokračuje cesta za zdravým životním stylem?

Naše čtyři výherkyně jsou skoro u cíle! Nebo snad teprve na počátku? Ptali... číst dále >

Články z Expres.cz

Eva Decastelo: Komentují moje tlusté ruce? Musí mít chudý vlastní život!

Patří mezi nejkrásnější české moderátorky. I když před několika dny oslavila... číst dále >

Uprchlíci se z Turecka valí dál: Moře vyměnili za souš, počty strmě rostou

Díky nasazení evropských hlídkových plavidel se sice podařilo omezit cestu... číst dále >

Články z Ona Dnes

Šestadvacetiletá žena vážila jen sedmnáct kilo, dávali jí rok života

Kristina Karyaginová (26) z Ruska byla na pokraji smrti. Vážila jako čtyřleté... číst dále >

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

Reklama