Mámin problematický přítel

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
27.10.21 16:09

Mámin problematický přítel

Krásný den, poprosím o anonym, je to dost osobní :oops:
Chci se vypovídat a přečíst si Vaše názory, co si o tom myslíte. :nevim:

Máma má dva roky přítele se kterým žije. Nastěhovala ho k sobě snad po měsíci co se znali, na jeho popud, což už asi samo o sobě není moc OK.
Za celé dva roky jí nedal ani korunu, akorát si od ní bral, bydlel zadarmo a nechal se živit, kupovat si cigára, platit telefon a všechno okolo.
Tvrdil jí, že jezdí do práce - a opravdu každé ráno někam odjížděl, ale nikdy, za celé dva roky, nedonesl žádné peníze. Mámě se to nelíbilo už dřív, ale on je skvělý manipulátor a vždy si něco vymyslel a přesvědčil jí…
Teď se máma už naštvala, protože jí snížili plat, takže by už od přítele vážně nějaké penízky potřebovala - on nasliboval, ale nic. Pořád výmluvy typu “ono se něco pokazilo, oni mi nedali výplatu, příště to vyjde”

Máma zjistila, že o něm vlastně nic neví - nezná žádného jeho kamaráda, neví kde “pracuje”, neví nic o jeho rodině, neví kde předtím žil, prostě neví co je zač.
Pak zjistila, že si napůjčoval všude okolo, od jejích kamarádek - ale bůhví kam ty peníze dal.

Před dvěma týdny znovu odjel ráno “do práce” a večer se nevrátil. Po pár dnech se objevil u mého bratra, který bydlí ve stejném městě, kde tedy údajně on má pracovat - s tím, že nemá peníze na cestu zpátky domů a uvízl tam, tak aby mu bratr dal.
Bratr ho nemá samozřejmě rád, protože ví že mámě nijak nepomáhá a jen si bere, a proto ho odehnal a nic mu nedal.
Máma z toho byla špatná, protože věřila že tam přítel uvíznul, nemá co jíst a kde spát, mobil měl vypnutý, takže se nedal kontaktovat.

Po dalších pár dnech jsme si řekli, že je to parchant který jen potřeboval peníze a jakmile už máma nechtěla dávat, tak prostě utekl a určitě tam někoho zná a má kde být - protože dospělý člověk by se přeci nějakým způsobem dokázal dostat domů, kdyby potřeboval! Mámy číslo zná, mohl si od někoho zavolat. Nebo třeba stopem - přeci padesátiletý chlap by se dokázal zařídit, ne?
Ale on se neozýval, tak jsme to nechali.

No, ale on se jí prý včera po dvou týdnech najednou zjevil doma, v hrozném stavu, smrděl, byl špinavý, prý zjevně celé ty dva týdny vážně spal na ulici.
Prý si sehnal nějakou brigádu, kde mu dali dvě stovky, což měl na cestu zpět k mámě.
Ta ho samozřejmě pustila dovnitř, prý měl horečky a tak ho nechala si lehnout. Ptala se ho, proč teda nešel do Azyláku, kterých je to město plné a on že “by mezi ty socky nešel” :roll:
Je mi ho líto, že byl dva týdny na ulici, ale může si za to sám, že?

Umí zjevně jen lhát, pracovat se mu nechce, půjčuje si okolo a bůhví kam peníze strká a zjevně je to ubožák, který nemá kam jít a jakmile mu nikdo nedá peníze, je nahraný.
Ale co s tím dělat? Máma si ho chce doma nechat, protože nechce aby znovu byl na ulici, ale on takhle ani přeci nebude mít žádnou snahu a bude to tak, jako dřív - on bude cucat penízky a máma bude v háji.
Já vážně nevím co s tím :nevim:
Vyhrožovat, aby pracoval anebo vypadnul? To určitě dopadne tak, že on tedy zase bude tvrdit že jezdí do práce, peníze vozit nebude, máma ho vyhodí a po pár dnech ho zas vezme zpět, aby chudáček nemrznul venku na ulici.
To je vážně hrozná situace a sama nevím, jak zakročit. :nevim:
Jako jediné řešení mi připadá ho prostě nekompromisně vyhodit a nestarat se. Je to smutné a možná bezcitné, ale tohle se prostě nedá, musí přeci začít něco dělat! Ale já z něj mám pocit, že by radši umřel na ulici než pracoval - a hlava mi to nebere.
Navíc manipulátor je to vážně skvělý, umí si hrát na zpráskaného psa takovým stylem, že byste mu všechno dali a pomohli mu, nemluvě o citovém vydírání - proto je to tak těžké.
Nemáte s takovým člověkem někdo zkušenosti? :oops:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2555
27.10.21 16:11

Nijak. Neni to tvoje vec. Maminka je dospela, akorat trochu blba, no.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12631
27.10.21 16:13

Tohle je těžký. Máma by ho měla přestat litovat a měla by ho definitivně vykopnout. Ten se nezmění nikdy. Divím se, že mu to ještě žere a lituje ho. Aby jí za chvilku nepřišel domů exekutor, pochybuju, že si platí asponˇzdravotní pojištění. Zkus mámě domluvit, nebo jí to individuum stáhne ke dnu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
189
27.10.21 16:13

Jestli není schopny pracovat, tak na ulici patří. Tenhle chlap je vyžírka a úplně zbytečná existence.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
402
27.10.21 16:24

Nejmenuje se Miloš?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6550
27.10.21 16:25

Příspěvek upraven 13.11.21 v 14:46

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
402
27.10.21 16:30

Silně mi to připomíná jednoho člověka- Miloš, kousek pod 50, má zálibu v baculkach, na krku několik exekuci, notoricky lhář a podvodník

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28156
27.10.21 16:40
@ZustanSeMnou píše:
Silně mi to připomíná jednoho člověka- Miloš, kousek pod 50, má zálibu v baculkach, na krku několik exekuci, notoricky lhář a podvodník

obávám se, že takových „milošů“ a jiných jmen je povícero

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28156
27.10.21 16:44
@VitaminC píše:
Nijak. Neni to tvoje vec. Maminka je dospela, akorat trochu blba, no.

jen trochu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3394
27.10.21 17:20

Pokud to mamce samotne nedocvakne, muzete do ni hustit hory doly, nenadelas nic. Je to fakt blba situace. To mamka tak zoufale potrebuje chlapa nebo proc si drzi stenici v baraku? Je schopna vam rict, co na nem vidi, nebo proc ho chce sponzorovat?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
497
27.10.21 17:25
@stinga píše:
obávám se, že takových „milošů“ a jiných jmen je povícero

Ať jich je třeba milion. Smutný je, že existujou ženský, který si tenhle materiál živí a hýčkaj.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12020
27.10.21 21:29

Vyhodit a neotvirat. Ale to by mamka musela chtít. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
992
27.10.21 21:44

A co zkusit výpis exekucí a ukázat pak mamce, že může taky o vše přijít.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
392
30.10.21 00:52

Mamka musí padnout na „držku“ aby jsi uvědomila a viděla co ma doma.. Jinak slova druhých si sice vyslechne ale druhým uchem vypustí. Ono komu není rady??? To mu není pomoci.. Ona nato musí přijít sama..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3222
30.10.21 02:25
@Nihanin.1 píše:
Mamka musí padnout na „držku“ aby jsi uvědomila a viděla co ma doma.. Jinak slova druhých si sice vyslechne ale druhým uchem vypustí. Ono komu není rady??? To mu není pomoci.. Ona nato musí přijít sama..

Máš pravdu, ale ta bezmocnost. Je to pro okolí strášně těžký…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat