Mámin přítel a moje dcera

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
25.11.21 08:43

Máminy přítel a moje dcera

Ahoj, z této situace jsem už zoufalá a nevím jak se rozhodnout. Moje máma si našla nového chlapa když mi bylo 16. Nastěhoval se k nám do RD, nic jeho nebylo, ale choval se jak kdyby mu patřil celý svět. Doma máme nepomohl s ničím. Prý je to babská práce. Udělal si kávu a hrníček nechal na stole… Dokud ho máma neuklidila. Celou dobu mě jen urážel. Nikdy jsem nebyla tlustá, měřim od 16 cca asi 168-170 cm a vážím mezi 50-55 kg, ale celou dobu jsem od něj poslouchala, že bych měla zhubnout, že mám celulitidu, že mám nepěkné strie. Že mám šikmé oči atd.. své děti má 2,ale navzájem o sebe nejeví zájem (dětem se vlastně vůbec nedivím). Nikdy mě neoslovil ani jménem, celou dobu mi říkal „mařeno“ nebo „mařko“ (Marie se nejmenuji, spíš to bylo z jeho strany zesměšnění nebo urážka. ) Když byla máma doma choval se o něco lépe. Po těchto všech urážkách jednou když máma byla v práci do mě kopl, protože jsem neuklidila jeho hrnek. To pro mě bylo už moc a v 18 jsem se odstěhovala k příteli. Mame jsem řekla důvod, ale ona mi jen řekla, že jsem proti němu zaujatá a že jsem si to asi jen špatně přebrala. On to zdůvodnil máme tak, že o mě jen zakopl… Když jsem máme řekla, že mi vadí i označení Mařeno tvrdila, že to myslí ze srandy…
Od té doby jsem za mámou jezdila jen přes týden, když jsem věděla že on bude v práci. Je mi 24 a od těch 18 jsem ho viděla asi 3-5× jen letmo. Sama mám dceru a nedokážu si představit, že by se k ní někdo choval takhle a zesměšnoval ji… Určitě bych s ním nebyla, ale na druhou stranu chápu že se ho máma asi nechce vzdát, protože ho má ráda…

No a teď můj problém. Jak jsem psala mám dceru. Jsou jí 2 roky a poslední dobou začíná chtít spát u babiček. Vždycky si řekne sama. Minulý týden spala z pátku na sobotu u tchýně.. ale vážně sama s tím přišla nikdo ji nenutil. No a teď by chtěla spát u mé mámy. Máma by ji tam taky chtěla, dokonce jsme se kvůli tomu pohádaly, protože jsem ji řekla, že ji tam na noc nedám, když tam bude on. To se zas mamka naštvala, protože si ho pořád zastává a na druhou stranu ji asi i mrzi, že tam malou nenechám. taky ji dost mrzí to, že když potřebuji pohlídat poprosím vždy tchyni a né ji. Ale já si prostě nedokážu představit nechat tam malou v jeho přítomnosti, ale nevím jak to máme vysvětlit, protože ona se ho stále zastává.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4296
25.11.21 08:48

To je mi lito, co se ti delo s tim buranem.

Jinak delej, na co se citis a vsichni budou v pohode. Ja se divim, ze tvoje mama se te ani jednou nezastala, ted by se nemela divit. Ale zjevne neni zvykla resit problemy, je stastna, ze ma chlapa, a rozhodla se nevidet, neslyset.

Ry bys asi chtela nejakou satisfakci, hlavne od mamy. Ale ta bohuzel ted neprijde. S dcerou kazdopadne delej, jak sama uznas za vhodne. Jestli prostredi mamina domku nebylo bezpecne pro tebe, tak mas svate pravo ho podobne hodnotit i z hlediska sve dcery. V tom bych te chtela podporit :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33701
25.11.21 08:54
@Anonymní píše:
Ahoj, z této situace jsem už zoufalá a nevím jak se rozhodnout. Moje máma si našla nového chlapa když mi bylo 16. Nastěhoval se k nám do RD, nic jeho nebylo, ale choval se jak kdyby mu patřil celý svět. Doma máme nepomohl s ničím. Prý je to babská práce. Udělal si kávu a hrníček nechal na stole… Dokud ho máma neuklidila. Celou dobu mě jen urážel. Nikdy jsem nebyla tlustá, měřim od 16 cca asi 168-170 cm a vážím mezi 50-55 kg, ale celou dobu jsem od něj poslouchala, že bych měla zhubnout, že mám celulitidu, že mám nepěkné strie. Že mám šikmé oči atd.. své děti má 2,ale navzájem o sebe nejeví zájem (dětem se vlastně vůbec nedivím). Nikdy mě neoslovil ani jménem, celou dobu mi říkal „mařeno“ nebo „mařko“ (Marie se nejmenuji, spíš to bylo z jeho strany zesměšnění nebo urážka. ) Když byla máma doma choval se o něco lépe. Po těchto všech urážkách jednou když máma byla v práci do mě kopl, protože jsem neuklidila jeho hrnek. To pro mě bylo už moc a v 18 jsem se odstěhovala k příteli. Mame jsem řekla důvod, ale ona mi jen řekla, že jsem proti němu zaujatá a že jsem si to asi jen špatně přebrala. On to zdůvodnil máme tak, že o mě jen zakopl… Když jsem máme řekla, že mi vadí i označení Mařeno tvrdila, že to myslí ze srandy…
Od té doby jsem za mámou jezdila jen přes týden, když jsem věděla že on bude v práci. Je mi 24 a od těch 18 jsem ho viděla asi 3-5× jen letmo. Sama mám dceru a nedokážu si představit, že by se k ní někdo choval takhle a zesměšnoval ji… Určitě bych s ním nebyla, ale na druhou stranu chápu že se ho máma asi nechce vzdát, protože ho má ráda…No a teď můj problém. Jak jsem psala mám dceru. Jsou jí 2 roky a poslední dobou začíná chtít spát u babiček. Vždycky si řekne sama. Minulý týden spala z pátku na sobotu u tchýně.. ale vážně sama s tím přišla nikdo ji nenutil. No a teď by chtěla spát u mé mámy. Máma by ji tam taky chtěla, dokonce jsme se kvůli tomu pohádaly, protože jsem ji řekla, že ji tam na noc nedám, když tam bude on. To se zas mamka naštvala, protože si ho pořád zastává a na druhou stranu ji asi i mrzi, že tam malou nenechám. taky ji dost mrzí to, že když potřebuji pohlídat poprosím vždy tchyni a né ji. Ale já si prostě nedokážu představit nechat tam malou v jeho přítomnosti, ale nevím jak to máme vysvětlit, protože ona se ho stále zastává.

Tak matka dala přednost svému nabíječi před vlastním dítětem, pro mě nepochopitelné, ale bohužel se to děje.

A Ty máš právo dceru dát jen tam, kde si budeš jistá, že bude v bezpečí.
Rozhodni si to podle sebe, matka se s tím musí srovnat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
65238
25.11.21 08:58

Po těchto zkušenostech bych tam dítě taky nedala.. a nejvíc na tom je smutné to, že ti to máma nevěří :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21732
25.11.21 08:59

Taky bych jí tam nedala. Je to tvoje dítě a tvoje zodpovědnost, pokud cítíš, že by se k ní mohl chovat podobně, jako k tobě, rozhodně to nedopusť. Mámě bych řekla, že mě mrzí, že dává přednost chlapovi před vlastním dítětem, ale že nenechám psychicky poničit vlastní dítě tak, jako to on udělal tobě. Drž se, je to těžké :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1591
25.11.21 09:00
@Anonymní píše:
Od té doby jsem za mámou jezdila jen přes týden, když jsem věděla že on bude v práci. Je mi 24 a od těch 18 jsem ho viděla asi 3-5× jen letmo. Sama mám dceru a nedokážu si představit, že by se k ní někdo choval takhle a zesměšnoval ji… Určitě bych s ním nebyla, ale na druhou stranu chápu že se ho máma asi nechce vzdát, protože ho má ráda…No a teď můj problém. Jak jsem psala mám dceru. Jsou jí 2 roky a poslední dobou začíná chtít spát u babiček. Vždycky si řekne sama. Minulý týden spala z pátku na sobotu u tchýně.. ale vážně sama s tím přišla nikdo ji nenutil. No a teď by chtěla spát u mé mámy. Máma by ji tam taky chtěla, dokonce jsme se kvůli tomu pohádaly, protože jsem ji řekla, že ji tam na noc nedám, když tam bude on. To se zas mamka naštvala, protože si ho pořád zastává a na druhou stranu ji asi i mrzi, že tam malou nenechám. taky ji dost mrzí to, že když potřebuji pohlídat poprosím vždy tchyni a né ji. Ale já si prostě nedokážu představit nechat tam malou v jeho přítomnosti, ale nevím jak to máme vysvětlit, protože ona se ho stále zastává.

Matky ani jejího přítele se nezastávám. Ale když Tvoje dcera chce být u babičky, tak bych jí to zkusil umožnit. Navíc bys jí těžko v jejím věku vysvětlila důvody, proč ne.
Přítel se mohl takhle chovat kvůli Tvé konkurenci v domácnosti, vnučka mu může být úplně jedno, když tam bude vždycky jen dočasně. A kdyby se tam dceři nelíbilo, tak si řekne a už ji tam nedáš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.11.21 09:01

@free333 nemyslím si, že dala přednost, spíše je taková moc naivní. Jednou ji podváděl a když na to přišla, protože našla jeho další telefon nakecal ji, že s těma ženskyma nikdy nic neměl a že je nezná, že si spletly číslo a on si z nich jen dělá srandu (byly to 3 úplně jiné ženské).. uvěřila mu.. nebo nevím, jestli přímo uvěřila, ale přešla to bezeproblemu. Příjde mi, že si ho spíš za každou cenu pro mě z nepochopitelného důvodu snaží udržet

• Citovat
  • Nahlásit
22
25.11.21 09:04

Je mi moc líto, co jsi musela prožívat. Dceru bych tam určitě spát nenechala, teď jsi máma ty a máš právo nechat ji jen v bezpečném prostředí, což dům s maminčiným přítelem zjevně není.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13551
25.11.21 09:04

At hlida u tebe, pres noc bych tam dite nedsla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
771
25.11.21 09:17

Pozvi babičku na návštěvu přes noc, ať se s vnučkou užije. Budou spokojené obě.

:srdce:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.11.21 09:30

@kvetanak to by neprošlo. Myslím, že jejímu příteli by dost vadilo, kdyby u nás spala. Má připomínky už když se u nás zdrží déle, než mu řekla a máma by si jí nejraději vzala k sobě domů

• Citovat
  • Nahlásit
1917
25.11.21 09:33

Máma si asi myslí, že na jiného nemá a pokud by se s ním rozešla, tak by zůstala už napořád sama. Tak je i s idiotem a zavírá před ním oči.
Dítě bych nikdy nedala přes noc někam, kde si nejsem 100% jistá, že bude v pořádku. Ale teď si taky vem, že jsou jí dva roky, takže tam bude na jednu noc. Ale počkej, až jí bude třeba osm a bude tam chtít být na týden.
Za mě blbá situace, ale ta máma jenom sklízí, co si zasela. Ona se tě nezastala, tak teď nese následky. Dceru jí neodpíráš, jenom ji tam nechceš s tamtím chlapem. Jediný řešení by asi bylo, kdyby on odjel pryč na noc (třeba na nějakou pánskou jízdu nebo něco), ale to si zase neověříš, že je pravda a ne jenom něco, co ti nakecali.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1613
25.11.21 09:36

Nedala bych k ní dítě ani za nic..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.11.21 09:36

@KimL Tam je zas problém že od doby co je máma s ním nikam nechodí. On kamarády nemá a máma už kvůli němu taky ne.. chodí maximálně do obchodu a nebo k nám na návštěvu, ale i tak pořád kontroluje hodiny, aby náhodou nepřišla později než přijede z práce, nebo než řekla v kolik bude doma.. maximálně se zakeca přes plot se sousedkou.

• Citovat
  • Nahlásit
1917
25.11.21 09:41
@Anonymní píše:
@KimL Tam je zas problém že od doby co je máma s ním nikam nechodí. On kamarády nemá a máma už kvůli němu taky ne.. chodí maximálně do obchodu a nebo k nám na návštěvu, ale i tak pořád kontroluje hodiny, aby náhodou nepřišla později než přijede z práce, nebo než řekla v kolik bude doma.. maximálně se zakeca přes plot se sousedkou.

Je to začarovanej kruh. Tam by se na to muselo jít od začátku. Psycholog, psychiatr, zvýšit sebevědomí… Aby sama prozřela. Na druhou stranu třeba má povahu, že by jinak byla sama (nebyla tmpred ním dlouho nezadaná?), tak si vypočítala, že je pro ni lepší tolerovat a obhajovat blbce, než být sama.
Ale abych odpověděla na tvou otázku, tak dceru bych jí na noc nedala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat