Mamograf prsu

Anonymni
20.4.09 20:48

Mamograf prsu

Mamka prodělala rakovinu prsa a naštěstí je teď v pořádku. Můj gynekolog když se to dozvěděl, hned mi předepsal žádanku na mamograf. Pochopitelně půjdu, ale zajímá mě jedna věc. Mám velikost prsou (narozdíl od moji mamky) kterým se říká lentilky pod kobercem:-(.
Dá se tedy mamograf. vyšetření udělat bez problému.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

18511
20.4.09 21:08

Kolik je ti let?
MG vysetreni lze udelat temer vzdy, i u malych prsu, zalezi, jak moc male jsou, fakt to nejde vyjimecne.
Kolik bylo tvoji mame, kdyz ji nasli rakovinu?
Ja bych mozna zacala UZ, zvlast pokud mas mala prsa a jeste hodne zlazy, tj. pevna - pravdepodobne nejsou tukova.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8441
20.4.09 22:01

Ahoj, tak na kontrolu prsů chodím pravidelně(mamka a teta taky měly bohužel nádor) a zatím mě vždy kontrolují ultrazvukem - je mi 27 :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
21.4.09 11:10

Děkuji za informace. Já se nevyjádřila úplně přesně. Gynekolog mi předepsal žádanku do mamografické ambulance a já z toho pochopila, že automaticky jdu na mamograf. Takže ono asi bude na rozhodnutí tamního lékaře co mi udělá. Chápu to správně, že mladším pacientkám se dělá spíš ultrazvuk? Kikijo a jak často chodíš na kontroly.
Mamka rakovinu prodělala v 50.

• Nahlásit
  • Citovat
35418
21.4.09 11:14

Mamograf udelat jde, u mladejch prsou se teda casteji dela UZ, ale snad to gyndr vi - kdyz by na mamografu nebylo nic videt (tim myslim ze by bylobrazek nehodnotitelny), takj te na UZ asi jeste posle.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
rozmary
2.4.13 09:31

Ahoj, jsem docela naštvaná, vzhledem k naší rodinné anamnéze musím chodit na mamograf každý rok, byla jsem objednaná na únor, jenže mi volali ať se objednám až v březnu že mají nějaké změny, v březnu mi řekli totéž, zavolejte si po velikonocích, ještě to tu není dořešené, tak volám dneska, sestřička mi říká zavolejte si za měsíc a musíte mít sebou doporučení s gyndy, loni mi řekla ať přijedu normálně bez doporučení :nevim: taky mi řekla ať si dám hlavně pozor aby mi to doporučení pořádně napsali, nebo jim to vedení neuzná a budu si to muset zaplatit. Sakra jak já mám vědět jak to má být správně napsaný :roll: Prsa mě bolej že ani nemluvim, takže tam půjdu i za cenu toho že to zaplatím, ale to mě teda taky pěkně sere, celej život člověk platí zdravotní a pořád je to málo :pocitac: V rodině nám všichni kromě dědy zemřeli na rakovinu, mají to tam všechno vypsaný ale já musím přinýst papír :nevim: to je fakt na budku.

• Nahlásit
  • Citovat
2.4.13 09:34

Holky, odkdy se dělá mamograf? U nás v rodině rakovina byla u dědečka, jinak nic a příští týden jdu na gyndu, tak se chci zeptat, jestli mě tam nepošle.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
rozmary
2.4.13 09:38

Mě posílali ve třiceti, ale u nás to je opravdu ze všech stran.

• Nahlásit
  • Citovat
2.4.13 09:40
@rozmary píše:
Mě posílali ve třiceti, ale u nás to je opravdu ze všech stran.

aha, tak já se aspoň zkusím zeptat, příp. kolik se platí?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
rozmary
2.4.13 09:44
@MaminkaMartinka píše:
aha, tak já se aspoň zkusím zeptat, příp. kolik se platí?

Jo to by mě taky zajímalo.

• Nahlásit
  • Citovat
482
2.4.13 09:59

Na mamograf se chodí až od 40ti. Do té doby se dělá jen ultrazvuk. Vím to, bo jsem byla na vyšetření minulý týden. Platila jsem za to 400kč.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
lenca35
24.5.13 17:21

dnešní zkušenost

Ahoj, ráda bych se podělila o svoji dnešní zkušenost…
Je mi 42 let, pravidelně jsem chodila na ultrazvuk, nyní již na mamograf. Naposledy jsem byla loni v květnu, vše bez nálezu. Minulý týden jsem si mezi prsem a podpaží nahmatala bulku ( snad uzlinu). Okamžitě jsem volala gynekoložce a ta mi řekla, že se mám objednat na sono. Jaké bylo moje zděšení, když mi řekli, že nejbližší termín je za 1,5 měsíce. Zkoušela jsem další dvě pracoviště, ale marně… a krom toho, všude chtěli doporučení, pokud ho mít nebudu, čekací lhůta na vyšetření je ještě delší. Nezbylo mi nic jiného, než se objednat na nejbližší termín ( 8.7.2013) a vyrazit pro doporučení. Na gynekologii mě doktorka odmítla s tím, že jako samoplátce ( do 45 let si vše platím sama) žádné doporučení nepotřebuji a nic takového mi nevystaví. Vyrazila jsem tedy k obvodnímu. Ten se rozčílil, že nechápe gynekoložku a doporučení mi napsal. Dnes jsem tedy znovu začala obvolávat pracoviště na vyšetření prsou a jako zázrakem se mi podařilo sehnat termín na 28.5., ovšem jinde, než kam pravidelně chodím. Byli velice příjemní a vstřícní, potřebovali jen, abych zajistila snímky z posledního mamografu. Obávala jsem se, jestli je dostanu a uklidnili mě, že mám na to právo, že není důvod, proč by mi je nedali. Původní termín jsem tedy zrušila a chtěla ony snímky… a co se nestalo… jakmile zjistili, že jsem se objednala jinde, okamžitě mi nabídli termín 27.5. a 28.5. Jak je vidět, když jde o peníze, jde všechno!!!
Tenhle ten maraton bych nikomu nepřála, jsem ve stresu z toho, aby bylo vše v pořádku a doprošovat se někde, mi opravdu nedělá dobře. Z původního pracoviště mamografu jsem odešla a doufám, že na novém budou mít lidštější přístup.
Mimochodem, ty snímky jsem nedostala a požádala nového doktora nejen o sono, ale i nový mamograf.

• Nahlásit
  • Citovat
rozmary
25.5.13 20:16

Bohužel tak to je, máme v rodině rakovinu ze všech stran, loni mi na mamografu řekli, přijeďte si normálně bez doporučení za rok, když už jsem měla jít na kontrolu, volala mi sestra, že tam mají nějaké problémy s vedením ať se přeobjednám za měsíc, tak se to opakovalo třikrát a samozřejmě potřebovali najednou doporučení, které mi gyndař nechtěl dát, protože nemám problémy a neví co tam napsat, nakonec mi ho naštěstí dal. Objednali mě na polovinu července, měla jsem tam být v březnu, naneštěstí jsem si ještě něco našla, takže jsem se přeobjednala a vzali mě v minulý týden, vše v pořádku, jen nějaká zduřelá žláza, mám přijít za rok, ale opět potřebují doporučení, říkám sestře, že už mi to gyndař nechce dávat a taky proč když už tam mají dvě doporučení ve znění velká zátěž RA nutné kontroly :nevim: prostě je to tak divně nastavené, tady vůbec nejde o lidi, ale zase jenom o peníze a je to smuté.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama