Mandlové mléko pro kojence

131
29.4.17 21:38

Mandlové mléko pro kojence

Maminky mám otázečku. Jak je to s mandlovým mlékem pro kojence? Dcerka má 9 měsíců a četla jsem, že je to snad lepší než UM? A jak je to s cukrem? Nebude dcerka moc přibírat? Kdo má zkušenosti, ráda si přečtu :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3154
29.4.17 21:40

Ne, není to lepší než UM, to je maximálně nějaké zbožné veganské přání :zed: Dejme tomu jako doplněk, ale rozhodně ne jako náhrada mléčné dávky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
131
29.4.17 21:46

@Helileli děkuji moc…takže jako občasné zpestření stravy? a jak je to s vyzivovyma hodnotama? je v tom hodne cukru?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Pandulka
29.4.17 21:53

„alternativní rostlinná mléka dostatečně nenahrazují mateřské mléko a složením živin jej skutečně už lépe nahradí umělá kojenecká výživa, která dnes poměrně slušně kopíruje (i když stále nedokonale) obsah mateřského mléka. Jednou z živin chybějících v rostlinných mlécích jsou probiotika a omega 3 mastné kyseliny. Do věku 6 měsíce je v případě nekojení také určitě potřeba konzultovat náhradní výživu s pediatrem (posuzovat její potřeby na základě zdravotního stavu konkrétního kojence) a až u starších dětí lze zvážit podávání i rostlinných mlék.“
zdroj: http://www.margit.cz/vyziva-deti/

Jinak mandlové mléko u obchodu bych určitě dětem nedávala. To nepiju ani já. Nejlepší je udělat si ho doma (namočit mandle přes noc, ráno slít a rozmixovat s vodou). Pak se dá libovolně dosladit- med, rýžový sirup, datle apod.

• Nahlásit
  • Citovat
3154
29.4.17 22:08

No cukr tam být nemusí, záleží na výrobci. Jak pise @Pandulka, domácí je asi nejlepší. A jsou to mandle, třeba živočišnou bílkovinu, kterou děti přijímají v UM či mateřském mléce, z nich nevytriskas :lol:
Jako zdroj dobře vstřebatelného vápníku je lepší třeba makové mléko.
V neposlední řadě, je potřeba mít na paměti, že je to alergen, takže zavádět jako každou novou potravinu, nekombinovat víc nových potravin naraz.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama