Prošlý jogurt Olmíci

21.4.17 15:40

Prošly jogurt olmici

Holky snědly jste někdy někdo 5dni prošly jogurt Olmíci? Snědla jsem asi tři lžičky vypadal normálně než jsem se podívala na víčko nejlepší je že jsem ho kupovala včera v obchodě z normálního regálu za plnou cenu.bylo vám po tom něco?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

9592
21.4.17 15:43

@katkacaajkova Je to MINIMALNI doba trvanlivosti, ne maximalni. Pokud mu nic neni, je skoda ho vyhazovat.
Ale zarazejici je, ze ho vcera prodavali :nevim: Pokud teda nebyl v regale slevnenych.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17780
21.4.17 15:44

Nic se nestane max se po…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11151
21.4.17 15:45

Já láduju prošlý jogurty každou chvilu :-D zavřenýmu v ledničce se fakt nic nestane, maximálně se z toho posměješ :-D To datum na víčku je minimální trvanlivost, takže to neznamená, že druhej den je to hned na výhoz :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.4.17 15:48

Sepsala bych rychle zavet, deti odvezla prarodicum, manzela odkazala kamaradce a jala se v klidu na zachode ocekavat blizky konec sveho pozemskeho byti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
42
21.4.17 15:50

Myslím že se nic nestane :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
247
21.4.17 15:51
@vonajebohyne píše:
Sepsala bych rychle zavet, deti odvezla prarodicum, manzela odkazala kamaradce a jala se v klidu na zachode ocekavat blizky konec sveho pozemskeho byti.

:lol: Přesně tak!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.4.17 15:57

Vite co je sranda já včera kupovala dva a ten jeden jsem vcera dala malému celý ale na datum jsem se nedívala když to bylo právě koupené. tak těžko říct jestli to měl chudák taky prošlé ale žije.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5935
21.4.17 15:59

Jogurt nemá minimální dobu použitelnosti, ale „spotřebujte do“. Tedy se to nesmí po tom datu prodávat. Zboží s minimální dobou se po určitých administrativních „opatřeních“ prodávat déle může. To pro obchod.
Doma to taková tragédie nebude. 5 dní po - pokud v něm nebude plíseň je OK. S plísní je ale problém, že už „tam třeba je“ a pořád není vidět. Ale s velkou pravděpodobností problém nenastane. Říká se, že úplně čerstvý jogurt má méně „živých potvor“, než po nějaké době. Ale pokud je to už déle od výroby, tak zase počet prospěšných kultur výrazně klesá… Starý bude tedy asi pořád OK, jen už nebude tak prospěšný.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.4.17 16:01
@katkacaajkova píše:
Vite co je sranda já včera kupovala dva a ten jeden jsem vcera dala malému celý ale na datum jsem se nedívala když to bylo právě koupené. tak těžko říct jestli to měl chudák taky prošlé ale žije.

V klidu. Jourt tyden prosly, ktery byl skladovan dle norem, muze byt uplne v poradku oproti jourtu s datem trvanlivosti v dali, ktery obchodnik nechal par hodin ve skladu treba nekde v teple (ano, vim, ze by to tak byt nemelo, ale..).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.4.17 16:02

A ještě bych chtěla dodat pro některé vtipné dámy já tady chodím opravdu málo a „vždy jen s blbým dotazem“a mrzí mě že některé se chováte jako chytré horákyně. ja se chodím poptat a nabrat nějaké jiné zkušenosti a jestli to někomu vadí ať neodepisuje. dekuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
423
21.4.17 16:07

Jím klidně 14 dní prošlou zakysanou smetanu, když na ní není plíseň ;) je to v pohodě. Lepší než jídlo vyhazovat, když mu nic není jen proto, že někdo na víčko napsal datum spotřeby.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22776
21.4.17 16:24

@katkacaajkova pár dnů neřeším, pokud na něm není vidět plíseň nebo nemá divnou chuť. Např. tvaroh hořkne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5794
21.4.17 17:06

Já už jsem jedla i čtrnáct dní prošlý jogurt a vůbec nic mu nebylo. :) Dětem bych ho samozřejmě nedala, ale sama se toho nebojím, když to vydrží měsíc, vydrží to i o týden déle. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31691
21.4.17 17:22

Když tam není plíseň, tak to neřeším. někdy začátkem dubna, okolo 5.-7. jsem tu objevila velkej bílej smetanovej jogurt do 22.3., zkusila jsem ho otevřít, a úplně v pohodě, i děti měly, a nikdo se nepo. vyhazuju zkažený a plesnivý věci, po expiraci vyhazuju jen uzeniny, a např. majonézový pomazánky, saláty, a tak, to automaticky, ostatní hodnotím, jestli je to ok, nebo ne, expirace mě až tak nezajímá. zrovna o bílejch jogurtech jsem někde četla, že se v drtivý většině nezkazí dřív, než za pár měsíců od výroby(ale nezkoušela jsem :oops: )

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama