Dáváte miminku "příchutě"?

25.4.17 14:10

Dáváte miminku "příchutě"?

Ahojte, paní doktorka nám řekla, že máme po ukončeném 4M začít dávat tzv. příchutě. Nejsou to příkrmy, jen takové ochutnávky. Např. bílý jogurt, pomeranč, jablko, rybu,.. Máte s tím zkušenosti? Co vše jste zkoušely miminkům dávat? Díky za rady ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

11689
25.4.17 14:14

8o To teda slyším poprvé… Ve 4m pomeranč? Rybu? Jogurt? No ani jedno bych nedala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10424
25.4.17 14:17

Tak v podstatě ano, souhlasím, my jsme i přes plné kojení po tom 4m začínali s příkrmy a mám dobrou zkušenost. Taky jsem myslela, že budou jen olizovat lžičku, ochutnávat, ale hrozně jim normální strava zachutnala a dodnes jsou to velcí jedlíci ;) Mají tatínka alergika a astmatika, takže jsem chtěla využít to tabuizované imunitní okno, bez ohledu na to, zda je to blaf nebo ne, a dodnes (5 a 2 roky) jsme žádné alergie nezaznamenali ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26750
25.4.17 14:17

@Markousek16 ne, ani náhodou. Nejdřív by se mělo naučit kloudně jíst příkrmy a pak až časem ostatní. Když mu teď dáš takový výrazný chutě, tak pak ti nebude jíst klasickou zeleninu v příkrmu. A to nemluvím o tom, že na to čtyřměsíční miminko není připravené.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10424
25.4.17 14:18
@hehehe píše:
8o To teda slyším poprvé… Ve 4m pomeranč? Rybu? Jogurt? No ani jedno bych nedala.

Ale tedy s tímto bych byla taky opatrná. Jako olíznout pomeranč proč ne, ale vyloženě dávat…to určitě ne, nejdřív tak 8m.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25.4.17 14:18

No taky jse se divila. Ale prej jsou miminka v tomto období nějak míň alergické a tak se to dá podchytit…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10424
25.4.17 14:19
@Markousek16 píše:
No taky jse se divila. Ale prej jsou miminka v tomto období nějak míň alergické a tak se to dá podchytit…

To je právě to imunologické okno, o kterém jsem psala. Zagoogli.
Já jsem pochopila, že bys jakoby měla začít dávat příkrmy v malinké míře, až teď mi došlo, že doktorka asi myslela vyloženě ty alergeny. To se mi nezdá jako ok..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25.4.17 14:21

@unuděná a co jste všechno zkoušeli??? Jogurt teda malé moc nejede, ale pomeranč jí šmakoval moc :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11689
25.4.17 14:23
@unuděná píše:
Ale tedy s tímto bych byla taky opatrná. Jako olíznout pomeranč proč ne, ale vyloženě dávat…to určitě ne, nejdřív tak 8m.

Nechápu, k čemu by takové olíznutí bylo dobré… :think: Jestli kvůli tomu momentálně modernímu oknu, tak to by asi chtělo více než-li lízanec. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11689
25.4.17 14:24
@Markousek16 píše:
@unuděná a co jste všechno zkoušeli??? Jogurt teda malé moc nejede, ale pomeranč jí šmakoval moc :D

No aby si se pak nedivila, až se ti osype… :nevim: To jsou zvláštnosti toto, nevím no. A zeleninu už jste začali?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10424
25.4.17 14:25

@Markousek16 No my jsme jeli celkem klasicky podle doporučení, nejprve všechnu možnou zeleninu, jednodruhodou, pak jsem přidávala vejce, maso a následně ovoce. Když tohle zvládali, tak postupně kaše, jogurty, lepek, ryby atd. Snažila jsem se, aby všechno ochutnali před ukončením kojení (což jsem samozřejmě nevěděla, kdy bude), ale do 8m ochutnali snad úplně vše.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10424
25.4.17 14:26
@hehehe píše:
Nechápu, k čemu by takové olíznutí bylo dobré… :think: Jestli kvůli tomu momentálně modernímu oknu, tak to by asi chtělo více než-li lízanec. :nevim:

Naopak, tam stačí úplně malinký kontakt s alergenem, aby si tělo vytvořilo imunitu. Prý. Něco jako očkování ;) Vím, že se o tom stále vedou spory, ale u nás to zjevně zafungovalo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28853
25.4.17 14:26

Nedávala jsem zadnemu dítěti, všechny plně kojila 6 měsíců. Od imunitního okna se začína už upoustet, potravinový alergik není ani jedno.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25.4.17 14:27

@Markousek16 Nic takového jsem nedělala, normalě jsem začala přikrmovat v půl roce vařenou zeleninou…Jedno dítě narozené v 1997,druhé 2014. Mě doktorka řekla, že lepek stačí ochutnat v 7 měsících, jinak že není důvod s jídlem spěchtatpokud dítě prospívá. Tak zvané imunologické okno je prý jen marketingový tah, aby se zvýšil prodej dětské výživy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25.4.17 14:27

@hehehe zatím žádnou zeleninu, začala jsem s tím, co doktorka říkala.. :nevim: Jinak malá je plně kojená a brzo přijdou asi i klasické příkrmy..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama