Manžel bez sebevědomí

Anonymní
19.4.20 14:58

manžel bez sebevědomí

Mám čím dál větší problém s manželem. Nikdy mi to nepřišlo až tak hrozné, ale poslední dobou mě hrozně štve jak manžel nemá sebevědomí. Kolikrát se chová jak úplný tydýt, cokoliv řeknu si hned bere osobně a všechno přetáčí automaticky proti sobě. Snažím se ho nějak povzbudit a říkat mu hezké věci, ale kolikrát je to spíš na škodu. On mi v životě neřekl sám od sebe, že mi něco sluší nebo se mu líbí. Je mu všechno tak nějak jedno.. usuzuji z jeho chování Teda. veškerá moje iniciativa ke zlepšení našeho vztahu vede jen k tomu, že si myslí že on je nejhorší a všechno je jeho chyba. Já už si připadám jak Jenda kolenatá????

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3055
19.4.20 15:16

Nemyslím si, že je bez sebevědomí, spíš je extrémně vztahovačný a nedospělý.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19.4.20 15:20

Každý jsme citlivý na jiné věci… Spíš zkus vypozorovat, jaký způsob komunikace mu není příjemný a zvolit něco vhodnějšího.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.4.20 15:26

Jemu není příjemná asi žádná komunikace :) nikdy nebyl zrovna ukecany, ale co předvádí poslední dobou.. nechce nic řešit, všechno je ok, a když něco chci řešit já - protože prostě mi nepřijde normální takhle žít, tak se akorát urazi a řešit to vlastně nebude, jen mi řekne, že řeším kraviny a že ví, že za všechno může on.. kdybych s ním ale mluvila nějak nehezky, tak se nedivím, jenže s ním musím mluvit už jak s deckem a už se celkem bojím cokoliv říct :)

• Citovat
  • Nahlásit
19.4.20 15:31
@Anonymní píše:
Jemu není příjemná asi žádná komunikace :) nikdy nebyl zrovna ukecany, ale co předvádí poslední dobou.. nechce nic řešit, všechno je ok, a když něco chci řešit já - protože prostě mi nepřijde normální takhle žít, tak se akorát urazi a řešit to vlastně nebude, jen mi řekne, že řeším kraviny a že ví, že za všechno může on.. kdybych s ním ale mluvila nějak nehezky, tak se nedivím, jenže s ním musím mluvit už jak s deckem a už se celkem bojím cokoliv říct :)

Nesnižuj sama sebe tím, že s ním budeš mluvit jako s dítětem… On když problém nevidí, tak skutečně NEMÁ CO řešit. Že pro něj ale není důležité to, že ty mu vyjadřuješ, že nejsi spokojená, to je druhá věc. Tedy… Skutečně to pro něj není důležité? Řekl ti někdy v klidu něco ve smyslu, že má na věc jiný názor a že ho mrzí, že tě to a to trápí, ale že on to má prostě jinak?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3373
19.4.20 15:37
@ZuzaM píše:
Nemyslím si, že je bez sebevědomí, spíš je extrémně vztahovačný a nedospělý.

Můj Ex byl a je to samé. Podědil to po své máti. Bylo to nesnesitelné, a to člověk může říkat, co chce a stejně se to nezmění… Takový chlap je spíše malé dítě, nežli vyspělá osoba..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.4.20 15:47

Ty jo, nemas meho manzela? Driv mi to taky tak hrozne neprislo. Ale cokoliv reknu, hned to otoci proti me. Nemam ho porad peskovat a poucovat, pripadne vytáhne „ty taky delas tohle a tohle“'
Resit nechce nic, svet je zlej a nikdo ho nema rad.
Vyzkousela jsem uz dost veci (trva to par let, nekdy lepsi, nekdy strasny). Upozornovat, mluvit vecne, rikat to jako muj problem, nedelat nic (to dopadlo uplne nejhur, protoz a to ostatni aspon obcas zkusil zareagovat). Ted se snazim nasadit hodne principy nenasilne komunikace, ale buďto mi to nejde, nebo to nema efekt. A jsem z toho zoufala. Tchyne to svadi na depresi. Tvrdila, ze to manzel uznal, kdyz s nim mluvila a ze slibil, ze s tim neco udela. Tak zas cekam. Jo, ze mi to slusi nebo tak obcas rekne. A pak je období, kdy nechce nic-udelat si hezky vecer, podniknout neco spolu…
Ale uz nemam moc sil. Mam dve deti, doma jedu za jeden a pul cloveka minimalne. Protoze jedu i vsechny chlapske veci a mam toho dost. Uz se asi nechci snazit.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
19.4.20 15:48

Ono se to tak hrozně špatně vysvětluje.. sama nevím jak na to.. nikdy mi nerekl, že to vidí jinak. Vím a poznám, že spokojeny s naším vztahem není.. To snad ani nejde, protože jsme jak dva spolubydlící, on žijící práci, ja žijící dětmi. Ovšem mezi námi absolutní prázdno, nedokážeme spolu komunikovat, netravime spolu čas, nespíme spolu, nemáme už ani společný humor, on nechápe ten můj a já hledám ten jeho, protože se mu nějak vytratil. Ale když to chce řešit, respektive se k tom pobavit, tak je oheň na střeše (ten oheň si můžete představit asi jako to, že se urazi jak malý a neřekne už ani slovo nebo raději odejde). Takže ano, jak tak čtu váš příspěvek, tak možná nemá co řešit, jestli mu to nedochází :) když sem se ho párkrát zeptala jestli mu to takhle vyhovuje, řekl, že si nestezuje..ze by jsme spolu mohli víc spát, ale když já mu nijak nenaznacim že zrovna dneska chci, tak jak to jako má poznat (jeho slova). Ježíši.. já když to takhle čtu po sobě..připadám si jak největší BÚ

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
19.4.20 15:52
@Anonymní píše:
Ty jo, nemas meho manzela? Driv mi to taky tak hrozne neprislo. Ale cokoliv reknu, hned to otoci proti me. Nemam ho porad peskovat a poucovat, pripadne vytáhne „ty taky delas tohle a tohle“'
Resit nechce nic, svet je zlej a nikdo ho nema rad.
Vyzkousela jsem uz dost veci (trva to par let, nekdy lepsi, nekdy strasny). Upozornovat, mluvit vecne, rikat to jako muj problem, nedelat nic (to dopadlo uplne nejhur, protoz a to ostatni aspon obcas zkusil zareagovat). Ted se snazim nasadit hodne principy nenasilne komunikace, ale buďto mi to nejde, nebo to nema efekt. A jsem z toho zoufala. Tchyne to svadi na depresi. Tvrdila, ze to manzel uznal, kdyz s nim mluvila a ze slibil, ze s tim neco udela. Tak zas cekam. Jo, ze mi to slusi nebo tak obcas rekne. A pak je období, kdy nechce nic-udelat si hezky vecer, podniknout neco spolu…
Ale uz nemam moc sil. Mam dve deti, doma jedu za jeden a pul cloveka minimalne. Protoze jedu i vsechny chlapske veci a mam toho dost. Uz se asi nechci snazit.

tak to je děsivý až, protože to máme hodně podobné Teda :( manžel doma nic nedělá, jen chodí do práce a z práce.. máme úplně nový barák, ještě pořádně nedodelany, ale on dělat nic nechce teď.. všechno musím začít já, pak se možná chytne, ale stejně s kyselým obličejem

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
19.4.20 16:05
@Anonymní píše:
tak to je děsivý až, protože to máme hodně podobné Teda :( manžel doma nic nedělá, jen chodí do práce a z práce.. máme úplně nový barák, ještě pořádně nedodelany, ale on dělat nic nechce teď.. všechno musím začít já, pak se možná chytne, ale stejně s kyselým obličejem

Muj zvlada deti. Vodil do skolky, obcas vyzvedl. Ted se stridame doma a kdyz výslovně reknu, tak i neco uklidi. Nastesti ae byt, on nikdy nebyl na remesla, s tim jsem ok. Ale nechce resit nic organizacne, pokud to není jeho akce, neřeší penize, urady nebo papirovani ho desi. Ted v zime byly asi tri měsíce fakt naprostého nezájmu, kdyz jsem chtela resit, jedine co jsem z nej dostala bylo, ze jsem se zmenila a ze by chtel zivot jako pred detma…
No ted je hezky, nemusi zvladat praci a deti naraz. Kdyz jsem v praci ma ocr, ( ja jedu ho nebo dny v praci) tak je to lepsi. Z jeho strany. Ja ted nevim.
Jo a teda spime spolu, ale taky jsem ted musela z 90% prijit ja

• Citovat
  • Nahlásit
21805
19.4.20 16:20
@Anonymní píše:
Jemu není příjemná asi žádná komunikace :) nikdy nebyl zrovna ukecany, ale co předvádí poslední dobou.. nechce nic řešit, všechno je ok, a když něco chci řešit já - protože prostě mi nepřijde normální takhle žít, tak se akorát urazi a řešit to vlastně nebude, jen mi řekne, že řeším kraviny a že ví, že za všechno může on.. kdybych s ním ale mluvila nějak nehezky, tak se nedivím, jenže s ním musím mluvit už jak s deckem a už se celkem bojím cokoliv říct :)

Hm, to by mě fakt bavilo mít místo partnera fakana

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.4.20 16:24
@Anonymní píše:
Muj zvlada deti. Vodil do skolky, obcas vyzvedl. Ted se stridame doma a kdyz výslovně reknu, tak i neco uklidi. Nastesti ae byt, on nikdy nebyl na remesla, s tim jsem ok. Ale nechce resit nic organizacne, pokud to není jeho akce, neřeší penize, urady nebo papirovani ho desi. Ted v zime byly asi tri měsíce fakt naprostého nezájmu, kdyz jsem chtela resit, jedine co jsem z nej dostala bylo, ze jsem se zmenila a ze by chtel zivot jako pred detma…
No ted je hezky, nemusi zvladat praci a deti naraz. Kdyz jsem v praci ma ocr, ( ja jedu ho nebo dny v praci) tak je to lepsi. Z jeho strany. Ja ted nevim.
Jo a teda spime spolu, ale taky jsem ted musela z 90% prijit ja

hodně by mě zajímalo čím to je.. jestli za tohle můžeme my ženský, nebo prostě jen změna - děti 2 přeci jen změna jsou :) já si osobně myslím, že ten můj by hrozně dlouho na volné noze (téměř 30 let žil u rodičů).. a teď to pro něho je asi velká změna, svůj dům, povinnosti, děti :) ale to musel asi čekat

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
19.4.20 16:36
@Anonymní píše:
hodně by mě zajímalo čím to je.. jestli za tohle můžeme my ženský, nebo Zprostě jen změna - děti 2 přeci jen změna jsou :) já si osobně myslím, že ten můj by hrozně dlouho na volné noze (téměř 30 let žil u rodičů).. a teď to pro něho je asi velká změna, svůj dům, povinnosti, děti :) ale to musel asi čekat

Ja se ted asi upnula k te depresi. Maji k tomu sklony v rodine a muj prvni porod byl pro nej fakt hnusny zazitek, kdy nikdo nevedel jestli to přežiju. I kdyz myslim, ze uplny zactek byl jeste driv. A to by znamenalo, ze se to tahne nejakych 7 let. :( S lepsimi a horsimi obdobimi a vygradovalo ted na přelomu roku.
Ja uz i řešila jestli fakt jen neprudim. Taky jsem s tim vsim musela nejak poradit, ze. Ale ani kdyz jsem ho teda nechala byt, tak zadna zmena.
Ted tedy cekam, jestli zkusí resit nejaka ad a jinak do toho asi riznu

• Citovat
  • Nahlásit
17759
19.4.20 16:43
@Anonymní píše:

a když se něco snažíš „řešit“, tak třeba říkáš, vím, že v našem vztahu dělám to a to špatně já, pokusím se to změnit, co si o tom mysllíš? anebo říkáš. v našem vztahu mi vadí to a to a souvisí to chováním manžela? když na to odpovíš, hodně to tuhle debatu posune

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.4.20 16:45

Já se právě snažím najít nějakou cestu, která by mu vyhovovala. Ale mluvit o tom nebude, tak se hledá fakt špatně. momentálně teď sem prostě rezignovala a nechávám to tedy tak, jak on říká že je to v pohodě. Nic po něm nechci, mluvit s ním nezačínám, řešíme jen ty důležité provozní věci a podobně. O sexu nemluvím a prostě dělám to, co on dělal do teď :) a uvidíme jestli mu to dojde nebo mu to bude opravdu vyhovovat. Pokud ano, tak pro mě Teda špatný, protože takhle žít nechci :)

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat