Manžel chce dát syna s PAS do ústavu (17 měsíců)

Anonymní
19.4.21 20:14

Manzel chce dat syna s PAS do ustavu (17 mesicu)

Ahoj maminky, chci se tady vybrecet a mozna i poprosit nejaka slova utechy..
Mame syna 17 mesicu s podezrenim na PAS. Diagnostiku mame az za mesic ale i tak je to skoro zrejme. Uz nezvladame jeho vychovu, je nespolupracujici, neslysi na jmeno, nemluvi nic, nerozumi, porad pisti a jeci, nejde ho v klidu nakrmit, uspat, proste nic, vsechno je boj. Nemame hlidani ani rodinu pobliz takze je cela vychova na me. V jeslich vydrzel tyden pak byl nemocny 3 tydny, uz jsme ho zpatky nedali. Manzel dneska cely den nadava ze z nej nemame zadnou radost ani satisfakci, ze je jeden velky problem a ze je z nej vyrizeny. Manzel tedy bere antidepresiva ale nepomaha to.
Dnes vecer mi naznacil ze neni jina cesta, nez ho dat do ustavu, nebo se rozvest nebo se…proste to nejhorsi..
Uplne padam unavou, mame 3 smrti v rodine za posledni 3 mesice a uz to nedavam.
Prosim o nejakou radu, mozna kontakt na psychologa online nebo cokoliv. Dekuju
Prosim anonym

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2706
19.4.21 20:17

Kontaktujte rannou péči. Určitě vám pomůžou. A já si tedy myslím, že na nějakou diagnózu je opravdu brzo. O autismus se vůbec jednat nemusí.
Postoj tvého muže komentovat nebudu :oops:

Příspěvek upraven 19.04.21 v 20:29

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
63520
19.4.21 20:18

Ranna péče, appla atd.. Je hodně organizací, kde dokážou pomoct :think: popř pokud fakt nevíš, tak rodinné poradny, kontakty najdeš přes Google

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4009
19.4.21 20:20

Jo, pár facek manželovi na probrání. Slyší dobře? Zkusila bych znovu ty jesličky. Chápu, že je to náročné. Nechápu chlapa, kterej se hroutí a ženská má být ta silná. A co chceš ty?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.4.21 20:20

@kavenka s rannou peci jsem jiz mluvila, doporucili nam baby sign language na porozumeni, ale to dite je proste za trest, nejde ho nic naucit, ani kdo je mama… Jsem uz tak vyrizena ze mi dochazi vule zit :,(

• Citovat
  • Nahlásit
4009
19.4.21 20:21

@kavenka já komentovala. Bych s takovým chlapem být nemohla. :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
635
19.4.21 20:21

Zakladatelko, určitě se obrať na ranou péči. Dokáží hodně pomocí. Každopádně názor tvého manžela je na facku. Jak může tohle říct o vlastním dítěti? :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.4.21 20:22

@Amelie30 jo byli jsme na foniatrii a slysi dobre…

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
19.4.21 20:23

@Barry1997 no misto toho mi rika ze jeho syn z predchoziho manzelstvi uz v tomto veku mluvil, rozumel a umel i cisla a to nase je uplne mimo. Coz je pravda ale co ja s tim muzu udelat?

• Citovat
  • Nahlásit
6277
19.4.21 20:25

Nevím no… Jako ano viděla jsem dokument děti úplňku a ano je to drsný a věřím že mnoho lidí v to nedalo a takové děti v ústavu asi často konci.. Ale teda házet 17 měsíční dítě takto přes palubu mi přijde šílený. 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1752
19.4.21 20:25

Rozhodnutí je jen na Vás. I kdyby ty tady napsalo x lidí dát jej do ústavů nebo nedávat, že co to jsi za matku. Rozhodnutí je pouze a pouze na vás. Nikdo jiný Váš život nežije, žít nebude a neumí si představit co musíte prožívat.
Upřímně ty přejí hodně sil aby jste se rozhodli dobře.
O postižení PAS jsem ještě neslyšela nebo letmo (něco si o tom přečtu ať vím víc).
Ale v rodině máme postižené dítě od narození. Mentálně a i fyzický. Párkrát jsem ho hlídala, čím starší tím je ta péče těžší a náročnější.
A upřímně vím, že na to bych jsem neměla ani psychický ani fyzický a své dítě bych jsem umístila do ústavu. I ostatní sourozenci by takovým dítětem trpěli, protože na prvním místě by vždy bylo postižené dítě.
Takže ať se rozhodnete jak se rozhodnete. Rozhodněte se podle sebe a přejí vám spoustu sil :hug: :hug: :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
334
19.4.21 20:26

Chudáku…to je šílený. Chlapa dej do ústavu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6277
19.4.21 20:27
@Anonymní píše:
@Barry1997 no misto toho mi rika ze jeho syn z predchoziho manzelstvi uz v tomto veku mluvil, rozumel a umel i cisla a to nase je uplne mimo. Coz je pravda ale co ja s tim muzu udelat?

Úžasný takže když dítě neumí v 17 měsících čísla je třeba ho dát do ústavu neb je mimo. No nevím kdo je mimo vždyť ani nevíte zda má PAS to ještě nemůže mít diagnostikované.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
16331
19.4.21 20:27

Najděte si v okolí někoho kdo se věnuje ranné péči a k antidepresivům přpidejte párovou terapii.

Jste v hodně těžké situaci, máte toho oba dost - nemá smysl se zdráhat říct si o pomoc, když tak jsou lidi co k tomu jsou ochotní.

Jinak teda i zcela zdrav batole vyžaduje daleko víc energie, než kolik vrací.

Držím palce, ať najdete službu co vám uleví a ať to celé ustojíte.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19629
19.4.21 20:29

A ty mu věříš? Mluvil a uměl čísla v 17 měsících? Ha ha. Tak to do ústavu patří 99,9% děti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat