Od jakého věku s dětmi na hřiště?

263
17.4.21 13:58

Od jakeho veku na hriste

Od jakeho veku jste chodili s miminem/batoletem na hriste za jinymi detmi?
Zatim (7m, jeste ani neleze) si vystacime sami, vylety po prirode a pobyt na zahrade. Za jinymi maminkami mne to nijak netahne, jsem silny introvert, ale je mi jasne ze dite to casem potrebovat bude.
Takze kdy zacit?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
26208
17.4.21 14:00

Já chodila jak lezli, ale musela jsem kvůli starší a zahradu nemám :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
49635
17.4.21 14:03

Na hřiště jak začal lézt, takže od cca 7 měsíců. S jinými maminkami a jejich dětmi jsem se stykalaz tak od 3 měsíců.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53500
17.4.21 14:03

Klidně už.
Na hřišti bývají ty houpačky, ten košík buď na ležení nebo sedění pro menší děti. Dcera byla v půl roce drobná. Tak v tom klouzala. Jsem jí to vystlala dekou.
Ta vždy v kočáře byla a normálně se dalo houpat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21078
17.4.21 14:08

U prvního kolem 11 měsíců, když začal chodit. S mladším chodíme míň, tomu teď budou 2 roky a byl dohromady tak 5×, spis už podnikáme věci s tím starším a menší nás doprovází. Taky nejsem zrovna typ na vysedavani na hřišti, radši jdeme na výlet nebo třeba kolobezku. Ale dítěti tak do roka je určitě jedno jestli leze po zahradě nebo mezi detma :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19666
17.4.21 14:10

S prvním dítětem až tak po roce, nebylo mne příjemné, jak si dítě olizovalo ruce, po kterých lezlo všude možně. Další děti od narození, nejdříve na něm spaly v kočárku, když pak už nespaly tak dlouho, tak po probuzení šly na deku. Hloupé je to teď, jak je zima a dítě musí být v kombinéze, tak je naštvaně, že je nepohyblivé.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11018
17.4.21 14:11

Ono si časem začne ostatních dětí/lidí všímat, a pak je vhodné se nějak motat tam, kde jsou, ať může přinejmenším pozorovat. To pozorování je hlavní. Nějaká větší interakce mezi dětmi začne až mnohem později, třeba kolem dvou let (podle dítěte).

Já třeba chodila do koutku i v době, kdy jsem tam dítě jen položila/posadila, příp. si tam lezlo, ale cílem bylo primárně si tam sednout, dát kafe, přečíst časopis, pokecat s někým a tak :).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1057
17.4.21 14:13

Na hřiště jsem dceru vzala v 11 měsícich, ale další dítě bych vzala, jakmile začne lézt. Mám kamarádky s dětmi, dvě mají stejné staré dcery, vídáme se asi od 3 měsíců.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
150
17.4.21 14:27

Pokud jde konkretne o klasicky venkovni hriste, tak podle fotek koukam, ze poprve na nejakym byl v roce a ctyrech mesicich, ale vic jsme zacli chodit az v roce a trictvrte, to uz bylo i pocasi, zajimal se o vic veci, zajimala ho trosku i klouzacka a tak. Piskoviste ho moc nebere dodnes.
Pokud jde spis o to brani mezi deti, tak do hernicek jsme obcas sli od cca 11 mesicu, zkouseli jsme plavani, sem tam detsky cviceni, na ktery poradne (kazdy tyden) zacal chodit az v necelym roce a pul… a zahy vse zkolabovalo kvuli pandemii, a to ho to konecne zacalo tak bavit! :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
PHV
1298
17.4.21 14:34

S první poprvé cca na 11měsících když začala chodit. Dřív bych nešla, taky to nemusím. Radši jsem ji brala do lesa, na procházky,.. cokoli jen ne k ostatním matkám :lol:
Ale samozřejmě když chtěla, šly jsme.
A u druhého jakože cílená a aktivně na hřiště až cca v roce a půl, byl dlouho buchta a nechtěl moc chodit :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5
17.4.21 14:39

Ja s dcerou zacala chodit, az kdyz chodila. Nejak nejsem na to, aby mi po verejnem hristi lezla po čtyřech 🤷‍♀️ 🤣 a protože covid, tak v hernicce jsme jeste nebyly, tam bych ji vzala i jako lezouna.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
856
17.4.21 14:57

No tak ono taky záleží, kdy začne dítě chodit a kdy je narozeno, mám prosincového syna, takže jsme šli na jaře a to mu bylo asi 16 měsíců. Začal chodit mezi 12 - 13 m. Nedavalo mi smysl dávat plazit dítě na hřiště v září/říjnu, kdy už je zima a pak už tam stejně nikdo nebyl. Možná to pro někoho vypadá že jsme začli pozdě, ale hned se rozkoukal a problém nebyl… Teď mu jsou 4

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6461
17.4.21 15:00

S malou jsem začala chodit cca v jejich 9 / 10 měsících. Ale ona tak nějak i začala lézt. A bylo teplo kdyby to vycházelo na zimu tak bych to posunula až by se oteplilo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6461
17.4.21 15:00

Ale jinak máme zahradu takže na dece na zemi byla od cca půl roku v dubnu hned jak se oteplilo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31295
17.4.21 15:28

Začal v létě na roce a půl. Ale volno jsme trávili i jinde, u babičky, na výletě, u vody. Až další léto si to na odrážedle a prolejzačkách pořádně užil.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat