Roční dítě neslyší když na ni volám a nedivá se mi do oči

66
17.4.21 02:15

Rocni dite neslysi kdyz na ni volam a nediva se mi do oci

Ahoj 🙋‍♀️ 😌
Mame rocni holcicku, ktera vubec neslysi na jmeno…zkousela jsem I kricet, ale vubec se neotaci, at reknu nebo ukazu cokoliv.
Do oci se mi nekouka skoro vubec.
Rano, kdyz se vzbudi dela jako kdybych nebyla v mistnosti, malo kdy se na me podiva, ani kdyz prijde nekdo cizi vubec ji to nezajima…
Prvni jsem si myslela, ze treba neslysi, ale kdyz pustim treba nejakou muziku, tak si zacne tancovat…uz vazne nevim co dal zkouset
Kdyz vidim ostatni miminka jak delaji dlouhe pohledy na lidi a zkoumaji kazdou malickost 💔…porad doufam, ze se to zlepsi
NEMATE PROSIM NEKDO STEJNY PROBLEM?? 😥

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2501
17.4.21 06:37

Tohle chce říct ošetřující lékařce. Nechci psát nic dál. Nikdo holčičku nevidí a ty bys z toho mohla byt zbytecne vyplasena.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4078
17.4.21 06:59

Teď na roční prohlídce to určitě říci paní doktorce. Může se jednat o PAS - autismus, ale neděs se, na závěry je brzy. Jinak ty dotazníky na tuto poruchu se dělají až v 18ti médiích, takže je ještě brzy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2730
17.4.21 07:44

A nepozoruješ jí moc? Ani přes den nemá oční kontakt? Když jí třeba lechtáš? Nebo děláš něco srandovního?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1153
17.4.21 08:00

A to ztratila ten kontakt až teď nebo se ti do očí nedívala nikdy?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
422
17.4.21 08:05

A to jsi nebyla na screeningu ušiček už u miminka?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
16405
17.4.21 08:51

Neřeš to na internetu, ale s ošetřujícím pediatrem/pediatrou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
66
17.4.21 09:14

Kdyz ji bylo tak 4-5 mesicu koukala se na nas normalne ale od toho 6 ne…
Na ouskach jsem s ni byla kdyz se narodila a vse prej OK
Jsem v zahranici takze to je na nic…doktori vam tady s nicim nepomuzou..proto se ptam jestli nahodou nemel nekdo to same a nepozoruju ji moc

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1780
17.4.21 10:32
@Mayaa007 píše:
A to jsi nebyla na screeningu ušiček už u miminka?

Screening sluchu se dělá všem novorozencům, takže to určitě zakladatelky dcera taky podstoupila. Ale to je dost orientační a projeví se přitom jen nějaká zásadní vada. Je spousta dětí, co měly tento screening negativní a přesto se v budoucnu ukázalo, že špatně slyší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2730
17.4.21 10:33

@Ivčá44 určitě bych ještě nechala vyšetřit ouška na foniatrii :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
66
17.4.21 11:02

Joo uz cekame budou nam volat z nemocnice…ale ja uz si vubec nemyslim ze neslysi rekla bych ze ignoruje…I kdyz ji treba zaklepu na raminko ona se neotoci proste vubec nic porad kouka tam kam chce :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
129
17.4.21 15:50
@Ivčá44 píše:
Ahoj 🙋‍♀️ 😌
Mame rocni holcicku, ktera vubec neslysi na jmeno…zkousela jsem I kricet, ale vubec se neotaci, at reknu nebo ukazu cokoliv.
Do oci se mi nekouka skoro vubec.
Rano, kdyz se vzbudi dela jako kdybych nebyla v mistnosti, malo kdy se na me podiva, ani kdyz prijde nekdo cizi vubec ji to nezajima…
Prvni jsem si myslela, ze treba neslysi, ale kdyz pustim treba nejakou muziku, tak si zacne tancovat…uz vazne nevim co dal zkouset
Kdyz vidim ostatni miminka jak delaji dlouhe pohledy na lidi a zkoumaji kazdou malickost 💔…porad doufam, ze se to zlepsi
NEMATE PROSIM NEKDO STEJNY PROBLEM?? 😥

Na zavery a diagnostiku je zatim strasne brzo, je jeste prilis mala. Muj syn take mel chvili obdobi kolem 1roka, ze neotacel se na jmeno a nekdy chvili koukal jako kdyby skrze mne.
Ukazuje prstikem? Kdyz ji houpes na kline, libi se ji to?
Od prakticke lekarky bych nicmoc necekala, ty to obvykle prilis neresi, jen udelaji dotaznik na PAS. Jenze ten je stejny az do veku 2,5 let. Tedy ted by te to akorat tak vydesilo jeste vic, protoze spoustu veci se ti nauci nebo zacne delat az v roce a pul nebo ve 2 letech, kazde dite je jine.
Zacala bych tim, ze bych si rekla o zadanku na foneatrii. Zkus se uklidnit a nenervovat ji (nenutit hystericky k necemu, nesnazit se najednou casto cpat nejake hry apod.).
Chapu tvoji hruzu, ale pokud tam neco je, ted bohuzel nejde nic udelat, jen vyckavat, aspon pulroku. Mezitim ji jen mit rada a nenervovat :hug:

Příspěvek upraven 17.04.21 v 15:54

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
129
17.4.21 15:54
@Ivčá44 píše:
Joo uz cekame budou nam volat z nemocnice…ale ja uz si vubec nemyslim ze neslysi rekla bych ze ignoruje…I kdyz ji treba zaklepu na raminko ona se neotoci proste vubec nic porad kouka tam kam chce :(

Pockat, a nemluvite na ni dvema jazyky?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
129
17.4.21 15:58
@Ivčá44 píše:
Kdyz ji bylo tak 4-5 mesicu koukala se na nas normalne ale od toho 6 ne…
Na ouskach jsem s ni byla kdyz se narodila a vse prej OK
Jsem v zahranici takze to je na nic…doktori vam tady s nicim nepomuzou..proto se ptam jestli nahodou nemel nekdo to same a nepozoruju ji moc

Co to je za zemi, kde lekari diteti s nicim nepomohou? 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5
18.4.21 00:47

@Mayaa007 jaký má tenhle komentář smysl nebo cíl, když píše že na hudbu reaguje? Děkuji. :)))

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat