Jsem divná a uťáplá matka?

Anonymní
17.4.21 01:17

Jsem divná a uťáplá matka?

Ahoj všichni, kdo máte doma prcky..máme rok a půl staré dítko…a já pořád ze všech stran poslouchám, proč nejedete někam na výlet, proč nejdeš s malou na písek a proč tohle a proč tamto.. Jsem tak hrozná a uťáplá matka, že nedopřeju svému dítěti prostě něco, na co má čas? Počasí stejně stojí za prd..a mmch představa, že mi jí na pískovišti písek, mě zas úplně nenechává v klidu. I když my jako děti taky žraly písek :D Chodíme na procházky, doma si hrajeme, kamarádky resp. známé nemají čas. Já nejsem ten typ, co se pořád někomu vnucuje, jestli má čas a udělá si ho. To jsem už vzdala po několika pokusech.
Má to někdo taky tak?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
63701
17.4.21 04:33

Proč by měla písek hned jist? Písek je skvělá zábava, za mě jedna z top věci.. Jak s tok souvisí kámošky, to moc nevím :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
373
17.4.21 06:06
@Anonymní píše:
Ahoj všichni, kdo máte doma prcky..máme rok a půl staré dítko…a já pořád ze všech stran poslouchám, proč nejedete někam na výlet, proč nejdeš s malou na písek a proč tohle a proč tamto.. Jsem tak hrozná a uťáplá matka, že nedopřeju svému dítěti prostě něco, na co má čas? Počasí stejně stojí za prd..a mmch představa, že mi jí na pískovišti písek, mě zas úplně nenechává v klidu. I když my jako děti taky žraly písek :D Chodíme na procházky, doma si hrajeme, kamarádky resp. známé nemají čas. Já nejsem ten typ, co se pořád někomu vnucuje, jestli má čas a udělá si ho. To jsem už vzdala po několika pokusech.
Má to někdo taky tak?

Jestli dítě izolujete od cizích lidí a dětí a zná jen rodinu, tak má chudák zaděláno na problémy ve školce a škole. Pískoviště je fajn i na seznámení, hlavně pro dítě 😏

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1211
17.4.21 06:36

Mam stejně starého syna a písek nejí na pískovišti vůbec. Poprvé jsem ho dávala vloni na podzim s bratranci, teď už hezky sám plní kyblík atd.. Ani ruce ne olizuje nic..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10616
17.4.21 06:39

Ja třeba na písek s dětmi nechodila, zajímá je to až teď, malé jsou 2 a synovi 3,5. Ještě loni ho jen vyhazoval z pískoviště. A jo, písku mi snědly hromady, jenže máme pískoviště na zahradě a druhý den v pleně to byl nářez. Chodila jsem s nimi jen občas do herniček, ale to tak 2× do měsíce. V zimě jsme chodili jen na krátké procházky, malá se bála sněhu a starší řval, kdykoliv se mu sníh dostal, kam neměl. Bobování ho bavilo, jen pokud s námi jel jeho kamarád. Já třeba zase nechápu, kde vzniklo to, že dítě musí být nejméně 2× venku za každého počasí. :nevim:
A tedy jinak, před půl rokem, kdy byl dceři rok a půl, bylo nejlepší ji vypustit na ohraničeném a bezpečném prostoru. Nic cíleného ještě nebyla schopna pochopit, na výlety to tedy nebylo díky Coroně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1274
17.4.21 06:40

Za mě jít ven s dítětem je to nejlepší co mu můžeš naplanovat :palec: rok a půl staré dítě ti snad už chodí tak se projít, kouknout na kytičky, chvíli se zastavit na hřišti mezi dětma… Pokud ho budeš izolovat od dětí tak pak bude horko těžko zapadat do kolektivu ve školce/škole. A písek je bezva věc, možná ti ho trochu sní(ale které dítě ho nevyzkouselo, že…) ale malé bude šťastné, že má jinou zábavu než domácí okoukaný hračky…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
LD1
244
17.4.21 06:42

Mam stejne staré dítě, na pískoviště někde na veřejnosti teda nechodíme, ne ze bych se bála, že bude jist písek, ale spíš mě úplně neláká to, aby si hrál někde, kam chodí curat psi a kočky. Jinak s neteremi blbne na zahradě naprosto bezne.
No a co znamená, že chodíte na procházky? To chodíte jen po městě/vesnici, kde žijete? My se synem jezdíme všude možně, aby mel nějakou změnu. Jednou do ZOO, jindy vlakem do vedlejší obce, kde se projdeme a jedeme zase vlakem zpět… auto mame, ale on vlak miluje, tak jednou za čas tak vyrazíme. Nebo vezmeme auto a jedeme aspoň někam do blízké vesnice, abychom nebyli jen ve městě a on viděl taky slepice, rybník, skály… prostě s nim nejezdíme porad doma kolem komina. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1274
17.4.21 06:42

A ještě dodám ne, nemám to tak :mrgreen: sdetma chodím ven za každého počasí, vždy se venku dá najít zábava a ta hodlá/dvě klidně v mírném dešti se dá zvladnout

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2516
17.4.21 06:49
@Celeana píše:
Jestli dítě izolujete od cizích lidí a dětí a zná jen rodinu, tak má chudák zaděláno na problémy ve školce a škole. Pískoviště je fajn i na seznámení, hlavně pro dítě 😏

Tak oni by se izolovat kvuli covidu měli všichni už asi rok… :zed: Jinak děti maji lezt kazdej den ven a dychat cerstvy vzduch.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20948
17.4.21 07:03

Jestli si toho všímá i okolí, tak asi jo, asi jsi divná a uťáplá

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4078
17.4.21 07:06

Až bude teplo, tak je piskoviste k nezaplacení… Hlavně tam vždy někoho potkáte a bude po „nevyzadanaych radach“.

Když byl syn malý cca do 2,5 let, tak moje kamarádky denně chodily do hrníček atd., mně to nelakalo. Nám bylo nejlíp spolu na procházkách, hřištích atd. Od toho věku jsme spolu pak chodili do kroužku. Teď je mu 6, kamarádů má hodně, bud ve školce nebo chodíme s kamarádkou a jejími dětmi, BRATRANKY, má sestřičku. Nic nám neuteklo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
381
17.4.21 07:07

My to máme tak nějak podobně, jako ty. S tím, ale, že když bylo dceři jako tvým dětem, byly jsme na hřišti víc, asi každý druhý den (a den na zahradě). Taky jsem chodily na cvičení, do herny, plavat a na výlety. Teď je ráda, když se se mnou dostane na nákup nebo vyřídit pracovní věci. Na hřišti jsme tak 1× týdně. Ale pořád mi přijde sociálně zdatnější než já, takže o její socializaci se nebojím. Kamarády si najde do pěti minut všude. Mimochodem tahle kombinace - rodič tichý introvert, dítě těžký, neustále mluvící extrovert, mi dává zabrat. Takže za mě divná a uťáplá matka nejsi a na hřišti být nemusíš, pokud se ti nechce. Konzultováno i s odborníkem :-) Hlavně buď ty v pohodě, to je pro děti nejvíc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4078
17.4.21 07:09

Jinak výlety teď asi moc neuděláš… Ale až bude svět normální, tak Zoo, jízda vláčkem atd. Z toho bude nadšený

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18526
17.4.21 07:28

No podobně teď žije spousta maminek. Mně teda kluk písek snad ani nejedl. V podstatě tour de hřiště je náš denní chleba, tam někdy utíká za dětma a někdy má náladu a rve jen když někdo jiný otevírá vrátka. Jo taky bych šla na hudební kroužek, do velké herny nebo jela vlakem, ale jako bohužel covid no.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6428
17.4.21 07:29

Já se vždy hodně těšila na všechno, nového, co děti zvládly. Bavilo mě pozorovat jejich pokroky a vnímání světa. Ne, neřekla jsem si v době, kdy zvládlo sedět na písku, že má na to čas. Každý nový vjem pomáhá dítěti se rozvíjet a stejná zábava dá něco jiného ročnímu a něco jiného čtyřletému. Využívala jsem všech možnosti kolem sebe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat