Manžel má pravdu, závidím

Fotoalbum tématu (3) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.02.18 09:43
Manžel má pravdu - závidím

Dobrý den, ze snad pochopitelných důvodů anonym, nebo raději smazat.

Trápím sebe sama. A pěkně mě to štve. Mám dvě krásné a úžasné děti, ale od miminek jsou, jak to říct, trochu pro pokročilé. :) Malá už se srovnala, nedávno jsme oslavili 4. narozeniny a je to s ní lepší a lepší, ale užila jsem si svoje - nespavost, nechutenství, prostě takové to mimčo, o kterém neustále víte a neustále něco řešíte. Druhý syn, dvouletý, něco podobného, akorát ze začátku se jevil nadějněji, ale s jídlem bojujeme taky, je to malá vzteklina, chvíli neposedí, pořád něco vytahuje, rozmontovává, je docela hlasitý a je jak fretka. Myslím, že právě prožívá pořádné období vzdoru, protože jakákoliv činnost - sezení na nočníku, převlékání je adrenalinový zážitek. Vlastně už to kromě mě nikdo nechce dělat, když ho občas pohlídá, a to se o něj prarodiče dřív byť nepřetahovali. Prostě malej hysterickej, uřvanej kluk a neposeda. A neskutečnej zvědavec. A protože jsem na děti víceméně pořád sama, večer už padám na h… teda do postele, totálně s nervama v kýblu, i když samozřejmě šťastná, že je mám.

Naštěstí mám kolem sebe pár kamarádek a díky nim samozřejmě chápu, že nemám nervy na pochodu jen já sama - téměř všude je něco, co by měli rodiče rádi jinak. Takže si vlastně s nimi připadám docela v pohodě, normální maminka. Jenomže jak na potvoru - zrovna děti příbuzných ze strany manžela jsou totálně bezproblémové, ukázkové a dokonalé děti z katalogu - hlavně teda mladší dvouleťačka. A jelikož se jako rodina často scházíme, odcházím z těchto sešlostí jak zbitá. Ta holka NIKDY nezabrečela (a prý to ani doma nedělává), i když spadla tuhle ze schodů (fakt), sní úplně všechno (i olivy a kozí rohy, o pikantním guláši!!! pro dospělé nemluvě), recituje básničky (jsou jí dva), na všechny se usmívá, sedí způsobně na klíně, mluví ve větách, stačí jí říct jednou, že nesmí a prostě to neudělá, je prostě dokonale hodná, klidná a neuvěřitelná. Když tak nad tím přemýšlím, můj syn je skoro její opak. Fakt tomu nerozumím, protože o její mamince jsem si vždycky myslela, že moc rozumu nepobrala (tuhle se divila, že je něco jako „přestupný rok“ a že Slovanskou epopej „napsal“ L. Janáčkek). :roll: Prostě už úplně nesnáším tyhle rodinné sešlosti, kdy svou malou předvádí jak cvičenou opičku, co všechno umí a já si připadám jako totálně nemožná matka, co svého stejně starého syna nic nenaučila, a navíc za ním pořád jen poletuju, aby něco nevyvedl. Nejradši bych se neúčastnila, ale zase vím, že tohle je malicherný důvod, chci dopřát rodinné sešlosti nejen sobě, ale i dětem a manželovi. Tuhle jsem nevydržela a manželovi se se svými pocity svěřila, načež opáčil, že nevěděl, že jsem tak závistivá… A co je na tom nejhorší? Že má pravdu. Fakt jim to bezúdržbové dítě závidím. Zatímco se můžu přetrhnout, abych jim dala to nejlepší (každý den teplou večeři, peču o sto pryč), příbuzná se tuhle chlubila, jak krásně ušetří, že její děti jedí už 5. den tlačenku od tety z Moravy. Prostě nechápu. Moje děti jsou v tomhle úplně na ránu a ze mě je stará, zapšklá, závistivá ženská. :oops: Možná jsem si chtěla jen vylít :srdce:, takže pokud mě chcete jen zkritizovat, jak jsem strašná, prosím odpusťte si to, vím to sama.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Reakce:
Amelie30
Ukecaná baba ;) 1994 příspěvků 27.02.18 09:49

Holka, máš zdravé děti? Máš. Vyprdni se na to, co dělá Pepíček nebo Maruška. Já si tenkrát taky posteskla, jaké má kamarádka hodné děti, kam jsi je posadila, tam jsi je našla, dcera byla strašná čertice. A teď je jí 12 a jsem na ni neuvěřitelně pyšná. Samostatná, inteligentní se smyslem pro humor. Osobnost. Má i své negativní stránky, ale kdo ne. :lol: takže z mého pohledu bude jen lépe, neboj. :srdce:

Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 33506 příspěvků 10 inzerátů 27.02.18 09:50

:hug: :hug: Ještě že máš ty kamarádky, díky kterým víš, že to, co se na návštěvě může zdát růžovoučké, ve skutečnosti až tak růžové není. Ano, některé děti jsou náročnější v nějaké oblasti, jiné jsou jak píšeš bezúdržbové :D. Můžeš se třeba utěšit tím, že nevíš, co nastane, že takový kliďas zase může mít šílenou pubertu :nevim:. Určitě bych zapracovala na tom, abych si tak osobně nebrala to předvádění na návštěvách. Proč? Nalož si chlebíčky, nalij kafe a buď v klidu ;). Třeba tě tvoje náročné děti brzo mile překvapí. :kytka:

xjuklickova
Kelišová 5147 příspěvků 1 inzerát 27.02.18 09:51

Deti za to nemuzou, zkus nesrovnavat a prijmout sve deti takove jake jsou.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.02.18 09:51

Radu nemám, ale nejsi v tom sama. mám dva kluky a od rána do vecera rev. hlídani nic moc. jednou bude lip. :hug:

Aduš8
Ukecaná baba ;) 2313 příspěvků 27.02.18 09:54

Milá maminko, vždyť není za co kritizovat..ale naopak bych ti chtěla dodat sílu! Děti, které jsou zvídavé, chvilku neposedí a pořád něco vyvádí jsou sice náročné, ale sama uvidíš později, že je to jen důkaz jejich inteligence. Musí prostě všechno vidět a zkusit. To, že dcera vašich příbuzných opakuje básničky, mluví ve větách atd…to ještě nic neznamená. Opakování toho, co okolo sebe slyší, je pro děti to nejjednodušší. Další věc je ta, že kluci jsou ve všem tak trochu pomalejší a třeba maličký potřebuje jen více času. Navíc ty musíš zvládat dvě děti, učit je vše nové a tvuj čas spravedlivě rozdělovat mezi ně.. naše babička vždycky říkávala,,zlobivé dítě=chytré…

Sashie
Ukecaná baba ;) 1984 příspěvků 27.02.18 09:54

Chápu tě, ale myslím, že to zbytečně hrotíš. Možná proto, že je maminka holčičky z tvého pohledu „jednoduchá“, tak prostě některé věci neřeší a jen si užívá. Ono to občas není na škodu, vykašlat se na domácnost (nemusíš být SUPERMATKA, abys všem dokázala, že se neflákáš).
Za poslední rok jsem zjistila, že spousta lidí zbytečně řeší pitomosti. Místo závisti se zkus podívat, co ta „jednoduchá“ ženská dělá a třeba se zklidní i tvoje děti. Většinou bývají děti obrazem svých rodičů - jsou nervózní a neposedí? A ty si posedíš, když vyváříš, pečeš a vše MUSÍŠ zvládnout sama? Tak se na něco prostě vykašli! Děti i manžel to bez domácí buchty přežijí. Udělej i něco pro sebe. Dokud nebudeš klidná a spokojená sama se sebou, tak to nemůžeš přenést ani na děti.

la_amanita
Kecalka 391 příspěvků 27.02.18 09:55

Upřímně, manžela bych za takový kec zabila. Samozřejmě že závidíš, když jsi, jak jsi přiznala výše, na děti sama. Z toho vyvozuju, že muž se angažuje především finančním zajištěním s pocitem, že to stačí. Normálně bych změnila režim, děcka mu začala svěřovat do péče, či si najala placené hlídání, a upustila bych od snahy o „dokonalost“, denně teplá večeře není nutná.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.02.18 09:57

Ano, holky, to já samozřejmě vím, srovnávání je k ničemu. Vlastně jsem takovou reakci i čekala. Ale vy, které s tím máte zkušenost, víte, jak dobře míněná poznámka (pochvala příbuzných) dokáže tu „míň úspěšnou“ kvočnu píchnout do srdce. Je to pravda, může mile překvapit, starší je teď, jak pobírá rozum, taky naprosto skvělá a dokonalá (pro mě) - vtipná osobnost, přemýšlivá, jsem na ni už teď nesmírně pyšná, ale u mladšího zatím nevidím světlo na konci tunelu. :oops:

Anonymní Lucka

belladonna
Závislačka 2626 příspěvků 27.02.18 09:58

Jako já tě chápu. Ono je to hlavně v těch chvílích, kdy ten rozdíl vidíš nejvíce, jak ty píšeš na těch setkáních. Já si vzpomenu, můj tehdy rok a půl syn a kamarádky báječná roční dcerka. Já kmitala kolem rybníka za torpédem, který neposeděl, nebo poplakával a byl nespokojený. Spokojený byl jen, když někam běžel. A její holčička způsobně seděla na dece a hrála si s kyblíčkem a lopatičkou. Kamarádka neřešila, pokuřovala užívala si sluníčka, ze mě tekl pot. V rybníku můj syn samozřejmě bál se a řev, její slečna ani nepípla, nechala se polévat vodou atd. Obrovský rozdíl a taky jsem jí to klidné dítě ma jednu stranu záviděla. V dobrém, ale záviděla, v tu chvíli ten klid a pohodu :-) A je to rozdíl pořád, i když už i to její dítko zazlobí a začíná být paličatá. Prostě chápu tě. Až povyroste tvé dítě, tak se to srovná. Musíš to vydžet.

Marthi
Kecalka 195 příspěvků 27.02.18 09:58
@Anonymní píše:

Trápím sebe sama. A pěkně mě to štve. Mám dvě krásné a úžasné děti, ale od miminek jsou, jak to říct, trochu pro pokročilé. :) Malá už se srovnala, nedávno jsme oslavili 4. narozeniny a je to s ní lepší a lepší, ale užila jsem si svoje - nespavost, nechutenství, prostě takové to mimčo, o kterém neustále víte a neustále něco řešíte. Druhý syn, dvouletý, něco podobného, akorát ze začátku se jevil nadějněji, ale s jídlem bojujeme taky, je to malá vzteklina, chvíli neposedí, pořád něco vytahuje, rozmontovává, je docela hlasitý a je jak fretka. Myslím, že právě prožívá pořádné období vzdoru, protože jakákoliv činnost - sezení na nočníku, převlékání je adrenalinový zážitek. Vlastně už to kromě mě nikdo nechce dělat, když ho občas pohlídá, a to se o něj prarodiče dřív byť nepřetahovali. Prostě malej hysterickej, uřvanej kluk a neposeda. A neskutečnej zvědavec. A protože jsem na děti víceméně pořád sama, večer už padám na h… teda do postele, totálně s nervama v kýblu, i když samozřejmě šťastná, že je mám.

Naštěstí mám kolem sebe pár kamarádek a díky nim samozřejmě chápu, že nemám nervy na pochodu jen já sama - téměř všude je něco, co by měli rodiče rádi jinak. Takže si vlastně s nimi připadám docela v pohodě, normální maminka. Jenomže jak na potvoru - zrovna děti příbuzných ze strany manžela jsou totálně bezproblémové, ukázkové a dokonalé děti z katalogu - hlavně teda mladší dvouleťačka. A jelikož se jako rodina často scházíme, odcházím z těchto sešlostí jak zbitá. Ta holka NIKDY nezabrečela (a prý to ani doma nedělává), i když spadla tuhle ze schodů (fakt), sní úplně všechno (i olivy a kozí rohy, o pikantním guláši!!! pro dospělé nemluvě), recituje básničky (jsou jí dva), na všechny se usmívá, sedí způsobně na klíně, mluví ve větách, stačí jí říct jednou, že nesmí a prostě to neudělá, je prostě dokonale hodná, klidná a neuvěřitelná. Když tak nad tím přemýšlím, můj syn je skoro její opak. Fakt tomu nerozumím, protože o její mamince jsem si vždycky myslela, že moc rozumu nepobrala (tuhle se divila, že je něco jako „přestupný rok“ a že Slovanskou epopej „napsal“ L. Janáčkek). :roll: Prostě už úplně nesnáším tyhle rodinné sešlosti, kdy svou malou předvádí jak cvičenou opičku, co všechno umí a já si připadám jako totálně nemožná matka, co svého stejně starého syna nic nenaučila, a navíc za ním pořád jen poletuju, aby něco nevyvedl. Nejradši bych se neúčastnila, ale zase vím, že tohle je malicherný důvod, chci dopřát rodinné sešlosti nejen sobě, ale i dětem a manželovi. Tuhle jsem nevydržela a manželovi se se svými pocity svěřila, načež opáčil, že nevěděl, že jsem tak závistivá… A co je na tom nejhorší? Že má pravdu. Fakt jim to bezúdržbové dítě závidím. Zatímco se můžu přetrhnout, abych jim dala to nejlepší (každý den teplou večeři, peču o sto pryč), příbuzná se tuhle chlubila, jak krásně ušetří, že její děti jedí už 5. den tlačenku od tety z Moravy. Prostě nechápu. Moje děti jsou v tomhle úplně na ránu a ze mě je stará, zapšklá, závistivá ženská. :oops: Možná jsem si chtěla jen vylít :srdce:, takže pokud mě chcete jen zkritizovat, jak jsem strašná, prosím odpusťte si to, vím to sama.

Holka tys mě pobavila slohem :-) Vůbec se nenervač, děti vyrostou a „uklidní“ se. Skoro každá máma, má takové živé zdravé dítě. Já mám taky dva rošťáky a jsou mé všechno. Pevné nervy :mavam:

BohunkaP
Extra třída :D 14969 příspěvků 27.02.18 10:00

Velká část Tvého problému je z mého pohledu shrnuta v tomto, cos sama napsala:

@Anonymní píše:
Zatímco se můžu přetrhnout, abych jim dala to nejlepší (každý den teplou večeři, peču o sto pryč), příbuzná se tuhle chlubila, jak krásně ušetří, že její děti jedí už 5. den tlačenku od tety z Moravy. Prostě nechápu.

Výchova dětí je běh na dlouhou trať a mnoho rodičů (zejména maminek) bohužel psychicky doplácí na to, že očekává okamžité výsledky. A co hůř… nejen, že je očekává, ale také je posuzuje a hodnotí - nejen u sebe, ale také u svého okolí.

A pak snadno dochází k tomu, že při porovnání dvouletých dětí je jedno evidentně jinde než druhé - na což jedna z maminek upadne do deprese („naše dítě je úplně mimo a přitom pro něj tolik dělám, jsem k ničemu“) a druhá do euforie („máme super dítě, to je tím, co všechno pro něj děláme a jak jsem skvělá“).

Ve skutečnosti je to o něčem jiném - „výsledky“ výchovy se ukážou až za dlouhý čas. Je velký nesmysl očekávat nějaké okamžité efekty nebo dokonce cokoli ve smyslu okamžité vděčnosti… přirovnala bych to k zasazení stromu. Bohatou úrodu můžeš očekávat teprve po mnoha letech trpělivé péče - a „mezistupně“ mohou snadno zmást. Strom, který se první tři roky jeví úžasně rovný a s kůrou bez kazu, může za deset let rodit jen padavčata - zatímco křivá jabloňka bude mít nejsladší jablíčka z okolí…

Věnuj se svým dětem podle svého vlastního svědomí - sama z toho musíš mít dobrý pocit, protože za pár let se otočíš a řekneš si „dala jsem Vám všechno, co považuji za důležité“. Jestli nebudeš šťastná, pokud jim neuvaříš teplou večeři, tak vař po libosti - a respektuj, že jiná matka jim lupne tlačenku a místo vaření se s nimi povaluje na gauči.

Neboj… :kytka: Za pár let se nad těmihle problémy pousměješ, uvidíš - až se podíváš na svoje dospělé děti a uvidíš, jací z nich s Tvou pomocí vyrostli krásní a hotoví lidé. :)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.02.18 10:01

@la_amanita On je jinak super, ale tyhle věci vidí dost mužsky, zjednodušeně. Jako ne že by nepomáhal, nebo vyžadoval servis, ale jsme prostě takoví - oba docela aktivní - asi budou ty děti fakt trochu po nás. :lol:

@Aduš8 Moc, moc děkuji, možná zrovna tohle potřebuje moje bolavá duše slyšet. :hug:

An. Lucka

Therushka
Kecalka 441 příspěvků 27.02.18 10:02
@Anonymní píše:

Naštěstí mám kolem sebe pár kamarádek a díky nim samozřejmě chápu, že nemám nervy na pochodu jen já sama - téměř všude je něco, co by měli rodiče rádi jinak. Takže si vlastně s nimi připadám docela v pohodě, normální maminka. Jenomže jak na potvoru - zrovna děti příbuzných ze strany manžela jsou totálně bezproblémové, ukázkové a dokonalé děti z katalogu - hlavně teda mladší dvouleťačka. A jelikož se jako rodina často scházíme, odcházím z těchto sešlostí jak zbitá. Ta holka NIKDY nezabrečela (a prý to ani doma nedělává), i když spadla tuhle ze schodů (fakt), sní úplně všechno (i olivy a kozí rohy, o pikantním guláši!!! pro dospělé nemluvě), recituje básničky (jsou jí dva), na všechny se usmívá, sedí způsobně na klíně, mluví ve větách, stačí jí říct jednou, že nesmí a prostě to neudělá, je prostě dokonale hodná, klidná a neuvěřitelná. Když tak nad tím přemýšlím, můj syn je skoro její opak. Fakt tomu nerozumím, protože o její mamince jsem si vždycky myslela, že moc rozumu nepobrala (tuhle se divila, že je něco jako „přestupný rok“ a že Slovanskou epopej „napsal“ L. Janáčkek). :roll: Prostě už úplně nesnáším tyhle rodinné sešlosti, kdy svou malou předvádí jak cvičenou opičku, co všechno umí a já si připadám jako totálně nemožná matka, co svého stejně starého syna nic nenaučila, a navíc za ním pořád jen poletuju, aby něco nevyvedl. Nejradši bych se neúčastnila, ale zase vím, že tohle je malicherný důvod, chci dopřát rodinné sešlosti nejen sobě, ale i dětem a manželovi. Tuhle jsem nevydržela a manželovi se se svými pocity svěřila, načež opáčil, že nevěděl, že jsem tak závistivá… A co je na tom nejhorší? Že má pravdu. Fakt jim to bezúdržbové dítě závidím. Zatímco se můžu přetrhnout, abych jim dala to nejlepší (každý den teplou večeři, peču o sto pryč), příbuzná se tuhle chlubila, jak krásně ušetří, že její děti jedí už 5. den tlačenku od tety z Moravy. Prostě nechápu. Moje děti jsou v tomhle úplně na ránu a ze mě je stará, zapšklá, závistivá ženská. :oops: Možná jsem si chtěla jen vylít :srdce:, takže pokud mě chcete jen zkritizovat, jak jsem strašná, prosím odpusťte si to, vím to sama.

Mám to podobné. Moje dvouleťačka skoro nemluví, jen ječí a kňučí. Švagrové dvouleťačka už mluví docela pěkně od roka. Poslouchám o tom pořád a dost mě to mrzí.

sissi001
Ukecaná baba ;) 1038 příspěvků 27.02.18 10:03

Dopřála bych manžílkovi společnost vašich dítek bez tvé přítomnosti. Třeba na prodloužený víkend a hezky se vším všudy ( ať jim uvaří, vezme je na výlet) ať ví, co je full servis. Nejspíš pak bude stejnej „závistivec“ jako jsi ty :mrgreen:.
Na příbuzenstvo kašli a užívej si dětí.
Jako dítě jsem byla taky dokonalá ( brzo jsem chodila, mluvila, byla soběstačná, usměvavá, poslušná.. ), v pubertě jsem byla na zabití ( a to jsem blbla do pětadvaceti… ) :mrgreen:.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Dobrý den, prsa ven: Vnadná Štěpánová ukázala víc, než chtěla

Herečka Bára Štěpánová (59) sice filmy, v nichž hrají prim její vnady, nemá... číst dále >

Šlofík dne: Pašeračka Tereza si u soudu zdřímla. „Je nemocná,“ řekl nám zdroj

Pravidelné návštěvy soudu ji pěkně zmáhají. Během posledního soudního líčení... číst dále >

Články z Ona Dnes

Na plastiku jsem šla kvůli šikaně, říká kdysi obézní žena

Annie McManisová (25) z Nového Zélandu od mala zažívala kvůli obezitě šikanu.... číst dále >

Pracny, košíčky a další skvělé cukroví, které pečeme v redakci

Také letos vám přinášíme osvědčené recepty na vánoční cukroví, které se peče... číst dále >