Manžel mě podváděl

Anonymní
1.3.21 14:32

Manžel mě podváděl

Prosím anonym. Dozvěděla jsem se, že mě manžel několik měsíců podváděl se svojí asistentkou. Sice jsem si myslela, že po něm ona jede, ale nenapadlo by mě že by manžel byl schopný mě podvádět. Dalo by se říct že naše manželství bylo bez problémové. Manžel se mi omlouvá a snaží se to napravit, ale taky mi zároveň vyčítá že zato můžu i já, že jsem se mu dostatečně nevěnovala. Nevím co dělat, s manželem jsme spolu hodně dlouho, já už taky nejsem nejmladší a nechci se mi začít od začátku. Ale taky vím, že po tomhle už manžela tolik nemiluju, už si ho nevážím, už mu nevěřím. Nejhorší na tom je že to ona se s manželem rozešla, manžel říká že by se sní určitě rozešel, že miluje jenom mě a že jí bral jen jako svou šlapku. Ale já už mu prostě nevěřím. Prožil si někdo něčím podobným?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
1.3.21 14:41

Je to heozne tezke, chapu, ze bys ho na jednu stranu nejradsi roztrhla ale ve skrytu duse se ti nechce hned palit mosty. Navic kdyz je to cerstva informace. Zkus se na par dni trochu od manzela drzet stranou, nech si to projit hlavou… ono je hrozne snadne poradit, sbal si kufry a cau! Ale kdy by to realne chtel udelat, ze? Uz se stalo a zpatky to nelze vratit, proto nemusis asi s nejakym rozhodnutim spechat.

• Citovat
  • Nahlásit
1001
1.3.21 14:53
@Anonymní píše: … ale taky mi zároveň vyčítá že zato můžu i já, že jsem se mu dostatečně nevěnovala.

A jak to vidis ty?

Venovala ses mu dostatecne, nebo je ta skutecnost, ze sukal svou asistentku dusledkem toho, ze ses mu nevenovala dostatecne?

Teprve pak k tomu muzou druzi rict neco, co by dalo smysl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
886
1.3.21 14:58

A co od něj vlastně chceš? Bude žít jako spolubydlící, aby se ti nezhoršila ekonomická situace a budeš myslet na to, že spal s jinou? Nebo mu odpustíš? Co máš v plánu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1282
1.3.21 15:00

A má manžel pravdu? Věnovala si se mu? Jasně i tak to není omluva to co udělal, ale na jednu stranu takovy jeden důvod se přes to zkusit společně přenést a oba se poučit z chyb..
Sama nevím co bych dělala.. Děti máte?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.3.21 15:11

@carsin Myslím že jsem se v rámci možností manželovi věnovala dostatečně.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
1.3.21 15:14

@Magical-eyes Nikde nepíšu, že zůstávám s manželem jen aby se mi nezhoršila finační situace. V plánu nemám zatím nic.

• Citovat
  • Nahlásit
31396
1.3.21 15:17
@Anonymní píše:
Prosím anonym. Dozvěděla jsem se, že mě manžel několik měsíců podváděl se svojí asistentkou. Sice jsem si myslela, že po něm ona jede, ale nenapadlo by mě že by manžel byl schopný mě podvádět. Dalo by se říct že naše manželství bylo bez problémové. Manžel se mi omlouvá a snaží se to napravit, ale taky mi zároveň vyčítá že zato můžu i já, že jsem se mu dostatečně nevěnovala. Nevím co dělat, s manželem jsme spolu hodně dlouho, já už taky nejsem nejmladší a nechci se mi začít od začátku. Ale taky vím, že po tomhle už manžela tolik nemiluju, už si ho nevážím, už mu nevěřím. Nejhorší na tom je že to ona se s manželem rozešla, manžel říká že by se sní určitě rozešel, že miluje jenom mě a že jí bral jen jako svou šlapku. Ale já už mu prostě nevěřím. Prožil si někdo něčím podobným?

A oni spolu dál pracují?

A co myslí manžel tím, že ses mu nevěnovala?

Jinak bych ted nedělala žádná závažná rozhodnutí, vyčkala bych, jak se to vyvrbí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.3.21 15:18

@Deneriss Myslím že jsem mu v rámci možností věnovala dostatečně. Máme dceru ale už je skoro dospěla.

• Citovat
  • Nahlásit
2950
1.3.21 15:21

Ničím podobným jsem neprošla, ale asi bez ohledu na detaily těchto příběhů to jediné důležité je, jestli ti ten chlap (vztah) stojí za to, abys odpustila a oba jste pracovali na nápravě a zlepšení do budoucna. Dala bych tomu nějaký čas a uvidíš, jestli to překousneš nebo ne. Třeba se podaří důvěru obnovit. Pokud ti manžel říká, že ses mu nevěnovala, může to být bohapustá výmluva, ale taky na tom může něco být, takže by bylo vhodné zjistit, jak je to ve skutečnosti, nestrkat hlavu do písku a přiznat si, jestli na tom přece jen něco není (vůbec jsi ho nemusela zanedbávat vědomě, on to tak mohl vnímat-je např. spousta lidí, kteří jsou si sami sebou tak nejistí, že potřebují od partnera permanentní pozornost, domazlit a kdo ví co ještě). Párový terapeut může pomoci, pokud k tomu oba dospějete.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.3.21 15:23

@free333 Nepracují, ona dala výpověď. Já myslím že jsem se manželovi v rámci možností věnovala dostatečně, jen občas neměl uvařeno, nebo jsem se sním párkrát odmítla vyspat, ale nebylo to nějaké časté.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
1.3.21 15:28

Já se ti nedivím, že se cítíš, jak se cítíš. Já osobně bych byla naprosto znechucená. Každý má na nevěru jiný pohled. Já jsem teď těhotná na rizikovém..nespali jsme spolu s manželem věčnost. Nemůžu zdravotně. Ale kdyby mne podvedl, tak to nedám. Můj ex málem umřel a nespali jsme spolu taky dlouhou dobu…prostě nejsme zvířátka. Máme mozek a sebereflexi. Máme city, empatii. Pokud si tě ten druhý váží, tak problémy řeší a nenechává se jen tak unášet proudem a chtíčem. Protože je tam ta morálka, empatie…u někoho i strach, že by mohl přijít o toho, koho si vybral pro život. Ten tvůj má podle mne velmi chabou výmluvu. Co udělal pro to, aby ses mu více věnovala? Usnadnil ti to, proč na něj nemáš čas? Vymýšlel výlety, vařil ti večeře a těšil se s vínem v ruce na společně trávený večer? Koupil ti dárečky, snažil se tě rozesmát, aby jsi nebyla ustaraná? Udělal ti masáž po náročném dni? Ne…on totiž šukal s asistentkou misto toho. Větsina lidí možná tvrdí, že za nevěru můžou vzdycky oba. Já si to nemyslím. Slušný člověk předtím než opícha někoho jiného, ukončí vztah se stávajícím partnerem. Je to mnohem lepší i z hlediska přenosu pohlavních nemocí. Zdraví má člověk jen jedno a nikdy nezapomenu na svoji nejlepší kamarádku, jak kvůli pohlavní nemoci v ordinaci lékaře přišla na to, že ji partner zahýbá. Člověk nikdy neví, jak se zachová, ale já bych nic neslepovala asi. Život je hrozně moc krátkej a já byla blízkým svědkem, kdy těm ženskejm bylo 40 a 10 let se v tom plácaly a stejně šli od sebe až kolem padesátky. A těch deseti let je velká škoda…Ani jedna už nikoho nenašla. Rozhodnout se budeš muset ty. Třeba to ustojíte. Treba spolu zase dokážete být šťastní a budeš mu důvěřovat. Osobně bych si dala ale časový rámec - k ochraně sebe - abych dlouho nežila nešťastně. Držím palce. Zuzka

• Citovat
  • Nahlásit
10711
1.3.21 15:30
@Anonymní píše:
@free333 Nepracují, ona dala výpověď. Já myslím že jsem se manželovi v rámci možností věnovala dostatečně, jen občas neměl uvařeno, nebo jsem se sním párkrát odmítla vyspat, ale nebylo to nějaké časté.

A on se tobě věnoval dostatečně? Přijde mi ubohé, když ti řekne, že za to můžeš z části i ty. Pokud měl pocit že se mu málo věnuješ, nebo prostě něco, tak to měl s tebou řešit a ne jít rovnou jinam.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3013
1.3.21 15:33

No, asi by mi na tom nejvíc vadilo, že se to snaží postavit do obrazu, že ji měl jako šlapku. To si dost protiřečí se vším ostatním, ne?

Kdyby měl aspoň úroveň. Ale tvrdit, že by se s ní stejně rozešel, když se rozešla ona s ním…

Spíš to vypadá, že ona ho chtěla jen na sex (a možná prachy), a on to kapánek nedal, tak ho pustila k vodě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.3.21 15:39

Tak já si tím prošla před rokem, s tím ale, že můj manžel ji miloval, kdyby ji měl jen jako šlapku. A máme malé děti, takže o to horší rozhodování. Já se mu věnovala, manželství super, manžel říkal, že nic nebyla moje chyba, jen jeho. Dostal druhou šanci. Ale je to peklo, nedokážu to dostat z hlavy ani po roce, je ze mě jiný člověk, smutný bez radosti, plný bolesti. Manžel se snaží, ale já mám v hlavě ta slova miluju jí ne tebe. Už ho to asi přešlo to pobláznění, chová se krásně, ale nejde to překlenout. Snažím se, i jsem mu asi odpustila, ale nejde to dostat z hlavy. taky mu nevěřím. Nic jako tlustá čára neexistuje, já mu nevyčítám, nedělám scény, nevracím se k tomu, nepopichuju, ale jak má v ruce telefon a něco tam datluje, nebo jak mu pípne zpráva, vždycky mě píchne u srdce, v mozku naskočí kdo to asi je. Nedá se to vůlí ovládnout, takže mě to ničí zevnitř. Upřímně ti tady jako anonym řeknu, že jsem hluboko tak zoufalá a nešťastná, že mám xkrát do týdne chuť to ukončit. Pak vidím děti, vidím naši rodinu, jak se máme hezky ( taky nemluvím o financích), jak jsme spolu, ale ta bolest z té zrady mám pocit, že mě stejně zabije. Ani po roce jsem to nedokázala odžít. Miluju ho, ale ta moje láska k němu mě bolí. A změnilo mě to hodně, z veselé bezstarostné spokojené ženy je smutná bytost bez energie a radosti ze života, jen přežívám. Nakonec to stejně asi vzdám, někdy už jsem úplně apatická. Kdybych to udělala hned, už jsem možná za ten rk byla z nejhoršího venku. Pokud s ním zůstaneš, připrav se na to, že to pro tebe nebude lehké. Pro mě je to to nejtěžší, co jsem zažila.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat