Manžel na OČR před porodem?

9
28.7.21 10:09

Manžel na OČR před porodem?

Ahoj, chtěla bych se zeptat, zda je možné, aby šel manžel na OČR u staršího dítko např. 3 týdny před porodem. Jde mi o to, že kdyby se spustil porod, aby měl staršího, kdo hlídat. Manžel jezdí po ČR a než by dojel domu, možná bych porodila :roll: :) díky za zkušenosti ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10946
28.7.21 10:11

Ne. Na OČR může jít jen když ty nemůžeš že zdravotních důvodů pečovat o dítě a stejně je placených jen 9 dní. Bud dovolená, neplacené volno pokud mu to zamestnavatel umožní a nebo mit nekoho v zaloze kdo může přijet.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17251
28.7.21 10:16
@Neiky píše:
Ahoj, chtěla bych se zeptat, zda je možné, aby šel manžel na OČR u staršího dítko např. 3 týdny před porodem. Jde mi o to, že kdyby se spustil porod, aby měl staršího, kdo hlídat. Manžel jezdí po ČR a než by dojel domu, možná bych porodila :roll: :) díky za zkušenosti ;)

Ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2151
28.7.21 10:16

Na očr musí být zdravotní důvod, na „co kdyby náhodou“ to opravdu nejde a i tak je očr jen 9 dní myslim (jako samoživitelka to mam jinak, tak si tim nejsem přesně jistá), ale určitě to nejde na 3 týdny. Jedině to vyřešit dovolenou, nebo si zajistit krizový hlídání třeba u sousedů, pokud nemůže rodina… :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18534
28.7.21 10:17
@Neiky píše:
Ahoj, chtěla bych se zeptat, zda je možné, aby šel manžel na OČR u staršího dítko např. 3 týdny před porodem. Jde mi o to, že kdyby se spustil porod, aby měl staršího, kdo hlídat. Manžel jezdí po ČR a než by dojel domu, možná bych porodila :roll: :) díky za zkušenosti ;)

A ty mas nějaké zdravotní problémy? Navíc placeno bude jen 9dnu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9
28.7.21 10:22
@lachtanice86 píše:
A ty mas nějaké zdravotní problémy? Navíc placeno bude jen 9dnu

Jsem 29tt a ptám se zatím dopředu. U prvního měl mít manžel 14dni dovolenou, nakonec jsem začla rodit o 3 tydny dříve, takže stejně se mnou nebyl. Tentokrát tedy nevím, jak vyřešit.
Děkuji za odpovědi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10946
28.7.21 10:29
@Neiky píše:
Jsem 29tt a ptám se zatím dopředu. U prvního měl mít manžel 14dni dovolenou, nakonec jsem začla rodit o 3 tydny dříve, takže stejně se mnou nebyl. Tentokrát tedy nevím, jak vyřešit.
Děkuji za odpovědi.

Kámoška, sousedka, někdo z rodiny kdo by na chvili pohlídal? Nemáte v okoli vubec nikoho?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18534
28.7.21 10:30
@Neiky píše:
Děkuji za odpovědi.

Normální je zajistit si náhradu a více variant. Těhotenství trva 9mesicu, tedy času vyřešit to, je opravdu hodně. Si 29tt, tak začni hledat alternativy

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14
28.7.21 11:26
@Neiky píše:

Šlo by to, pokud tě bude poslední fáze těhotenství omezovat natolik, že nebudeš schopna postarat se o starší dítě. OČR je sice placeno jen 9 dní, ale následně může běžet dál a fungovat jako omluvenka do práce, není tedy nutné řešit se zaměstnavatelem neplacené volno. Preventivně to opravdu zařídit nejde, jelikož lékař zpravidla potřebuje objektivní zdravotní důvod, aby OČR vystavil.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1726
28.7.21 11:34

Asi to zde nebude úplně populární názor, ale když už by to fakt jinak udělat neslo a měl by vstřícného doktora, ať jde na neschopenku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2637
28.7.21 11:56

@Neiky Já jsem teda 38 týden, ale taky nevím jak to udělám. V okolí vůbec nikoho na hlídání, asi pojedu rodit s batoletem na rukách :lol:

Chlap ať si jedině vezme dovolenou… Co jiného, že…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9796
28.7.21 12:03

Tak prostě ať se v práci domluví a jezdí jen nějaký nejbližší zakázky. Ať to má dom kousek. Znám to takto u hodně budoucích otců, že si to chlapi i mezi sebou povymenuji, aby si navzájem pomohli. A jinak na odvoz ženy do porodnice je volno v práci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2933
28.7.21 12:23

@Neiky asi by s tím musel prostě na místě praštit a odjet, asi jako když ti zavolají ze školy, že je dítěti zle. Protože tím okamžikem už ten důvod nastane. Ale jo, raději bych také požádala někoho o eventuální krizové pohlídání, ještě lépe více lidí. Lepší mít tu věc pojištěnou víc než min ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
217
28.7.21 13:44

Práce je taková že ho nepustí hned? Jestli jezdí po čr tak do pár hodin je doma. Vy nemáte možnost hlídání prarodiči? Stačí kdokoliv, kamarádka přece na chvíli malého pohlídá než manžel dorazí z práce domů

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
97
29.7.21 05:54

Ahoj, to stejné jsme řešili s manželem, já navíc po čtyřech krátkodobých hospitalizací v nemocnici s krvácením.
Hlídání nemáme pro staršího syna, respektive přes den ano, to jsem se domluvila se sousedy, ale v noci to bylo horší. Zeptala jsem se na to v poradně a dítě si v takových případech můžeš vzít s sebou, ale bude umístěné na dětském oddělení dokud si ho někdo Z rodiny nevyzvedne nebo dokud tebe nepropustí.
Sestra říkala, že je to naprosto vsude běžná věc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat