Manžel nechce druhé dítě, já ano

Anonymní
13.1.21 23:17

Manžel nechce druhé dítě, já ano

S manželem jsme spolu 7 let a vždy, když jsme se bavili o budoucnosti, oba jsme chtěli 2 děti. Máme rok a půl starého syna, těhotenství jsem měla poměrně náročné, ležela jsem i v nemocnici, do toho jsme rekonstruovali byt a rodila jsem o 4 týdne dříve. Takže začátky nebyly příliš jednoduché a strach, aby byl syn v pořádku, byl obrovský. Na syna jsem byla dost sama, rodiče mám daleko a manžel má docela náročnou práci, navíc často pracuje ještě i doma, jeho práce je i jeho koníčkem. A když jsem se teď začala bavit o druhém, manžel řekl, že už druhé nechce - že chce synovi vše dopřát, chce abychom mohli cestovat, aby syn nemusel se sourozencem sdílet pokoj a nechce znovu zažít ten stres, který nastal po porodu syna. Na jednu stranu ho chápu, na druhou stranu mám hrozný vztek, přijde mi to od něj hrozně nefér. Já bych si druhé moc přála, nejsem takový kariérní typ jako manžel. Navíc vše, co se týká syna a domácnosti je na mě, přijde mi, že manžel má strach, že s 2 dětmi by se musel více zapojit a měl by méně času na sebe, takže mi to z jeho strany přijde sobecké. Kdyby třeba řekl, že je ještě brzy a že si o tom promluvíme za půl roku, on ale nekompromisně řekl, že druhé nechce, bez jakékoliv diskuze, řekl, že je rád, že má syna a že to mu stačí. Nevím, co mám dělat, nechci na něj tlačit, ale jsem zklamaná a vím, že kompromis mezi jedním a druhým dítětem není, navíc mám pocit, že by rozhodnutí mělo být víc na mě (nebo, že bych měla dostat alespoň pochopení a diskusi ještě neuzavírat) já se starám a já bych byla doma… mám strach, že mu to neodpustím… máte s tím někdo zkušenosti? Změnili muži názor po nějaké době?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5114
13.1.21 23:25

Počkala bych až budou malému min. 3 roky. Po tom všem se manželovi nedivím, že to nechce tak brzo znovu podstupovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.1.21 23:37

Já bych mu dala čas, pokud Vás nějak vyloženě netlačí třeba věk. Manžel taky dlouho nechtěl druhé, přemluvila jsem ho až když bylo 1.ditěti skoro 5 let a bylo víceméně úplně soběstačné.

• Citovat
  • Nahlásit
339
13.1.21 23:38

I on ma volbu kolik deti chce tak jako ty a tobe nezbyva nic jineho nez to prijmout. Chapu ho, ze nechce kdyz jste to nemeli jednoduche ze zacatku. Bud zmeni nazor casem a nebo ne a ty se s tim musis smiriti a nemuzes mu nic vycitat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
L23
101
13.1.21 23:41

@Maria37 chápu, kdyby řekl, že se o tom teď nechce bavit, nebo, že si o tom promluvíme později, vždycky jsme se bavili, že bychom chtěli, aby měli děti rozdíl cca 3 roky, kdyby to vyšlo. Kdyby řekl, že chce druhé ještě později, až první syn bude o hodně samostatnější, všechno bych chápala. Spíš mě dost zarazilo, že je přesvědčený, že už je rozhodnutý… Doufám, že ještě sám změní názor…

Příspěvek upraven 13.01.21 v 23:43

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1348
13.1.21 23:42

@Hvezda70 Říkáš, že i on má volbu - stejnou jako ona. Zároveň, píšeš, že ona se tedy musí přizpůsobit. Kde je ta rovnost volby pro oba?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
339
13.1.21 23:43

@mrazik6 nemusi se prizpusobit, muze udelat volbu a jit si udelat dite jinam.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.1.21 23:45
@mrazik6 píše:
@Hvezda70 Říkáš, že i on má volbu - stejnou jako ona. Zároveň, píšeš, že ona se tedy musí přizpůsobit. Kde je ta rovnost volby pro oba?

Samozřejmě, že on má taky právo na svůj názor a volbu, kolik chce dětí, chápu ho a respektovala bych jakýkoliv názor. Nikdy bych neudělala nic proti jeho vůli. Ale já tím pádem nemám právo na to mít dvě děti. Když kompromis mezi jedním a druhým není? :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
4956
13.1.21 23:47

Manžel byl přesvědčený, že druhé dítě nechce. Šla jsem do práce a po čase si to rozmyslel a je mezi dětmi 6 let rozdíl a hrají si spolu perfektně. Taky to pro nás bylo prvně náročné, pak asi zapomněl jak moc :mrgreen: no a teď je to ještě náročnější :mrgreen:

Příspěvek upraven 13.01.21 v 23:47

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1348

@Hvezda70 " jít si udělat dítě jinam"… jak jednoduché

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
891

Taky si myslím, že to chce víc času, kluk je ještě malinký.

A jinak ti poradím osvědčenou taktiku, už jsem to sem někam psala. Chce to míň mluvit a víc souložit. O dítěti se rozhodně několik měsíců nezmiňuj. A pak:

1. může se stát nehoda ;)
  2. pokud máte ještě vášnivý sex, tak mu zašeptej něco jako „dneska bych chtěla napustit až po okraj!“

Funguje to. Manžel taky nechtěl druhé, za žádnou cenu. Už máme 3 ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1348
13.1.21 23:49

Zakl. - čas obrušuje ostré hrany. Chápu tvoje zklamání a pocit podrazu, ale ono se to ukáže. Jak píšeš, nic nelámat přes koleno, ono se to vyvrbí tak, jak má

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6039
14.1.21 00:10
@ruzovasrnka píše:

A jinak ti poradím osvědčenou taktiku, už jsem to sem někam psala. Chce to míň mluvit a víc souložit. O dítěti se rozhodně několik měsíců nezmiňuj. A pak:

2. pokud máte ještě vášnivý sex, tak mu zašeptej něco jako „dneska bych chtěla napustit až po okraj!“
Funguje to. Manžel taky nechtěl druhé, za žádnou cenu. Už máme 3 ;)

no nechtěla bych být Tvým chlapem. Tohle mi přijde docela podpásovka…

Zakladatelko - dej tomu čas. Zkus téma nadhodit třeba za půl roku až rok a pak uvidíš i jaká bude Tvoje touha.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
597
14.1.21 00:27
@ruzovasrnka píše:

Funguje to. Manžel taky nechtěl druhé, za žádnou cenu. Už máme 3 ;)

To je teda úžasná rada, že ti není hanba. Kdopak ty tři děti asi živí? Předpokládám, že ty sedíš doma na rodicaku, proto asi tahle podpasovka :roll: I mateřská jednou skončí. Řešení je udělat si čtvrté! Přece těch dalších 300 000 státu nenechas :P

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
891
14.1.21 00:32
@Mialina píše:
To je teda úžasná rada, že ti není hanba. Kdopak ty tři děti asi živí? Předpokládám, že ty sedíš doma na rodicaku, proto asi tahle podpasovka :roll: I mateřská jednou skončí. Řešení je udělat si čtvrté! Přece těch dalších 300 000 státu nenechas :P

Ty jsi nemožná. Podle sebe soudím tebe? Do práce jsem vždycky nastoupila do roka věku nejmenšího dítěte (na částečný úvazek tedy), u posledního jsem pracovala z domova od šestinedělí. Moje děti ze svých daní fakt neživíš :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat