Manžel se chce zbavit starého psa

Anonymní
15.9.19 12:31

Manžel se chce zbavit starého psa

Dobrý den, jsme s manželem ve vleklé při. Manžel se chce zbavit našeho starého psa. Pořídili jsme si jej společně před 15 lety jako svobodní a bezdetní. Byl jako naše první dítě. Postupně přibyly dvě děti naše a po letech společného soužití pes již nebyl tak aktivní jako dříve. Jde o střední plemeno a máme jej v bytě, manžel si stěžuje, že je pes cítit, ale snažím se jej koupat a udržovat jeho pelech v čistotě. O stravu - krmení + nákup granulí se již několik let starám pouze já. Manžel přešel z lásky ke lhostejnosti a posledních pár měsíců neustále hovoří o tom, že jej nechá uspat. Není přitom důvod, pes je na svůj věk zdravý i čistotný. Je proto pro mě naprosto nepřijatelné jej nechat uspat. Přece jen je to po dlouhá léta právoplatný člen naší rodiny a nikdy s ním nebyly problémy. Jsem zaskočená manželovým trucem, kdy chce dát psa uspat za každou cenu, i za cenu toho, že toto jednání zanechá na našem manželství nevratný šrám, nemluvě pak o dětech, které jsou na psa zvyklé. Chápu, že jednou by stejně konec přišel, ale je pro mě nepřijatelné zabít zdravé, i když staré zvíře. Zajímají mě názory nestranných. Děkuji a prosím o zachování anonymity.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

12512
15.9.19 12:37

Manžela bych propleskla. Když si pořídí psa, tak se o něj musí postarat i na stará kolena. Snad žádný příčetný veterinář neuspi psa jen proto, že je starší a už se majitelům nehodí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7664

Já si nedokážu představit, že toto někdo myslí vážně.
Jinak se chová jako citlivě, zodpovědně a zdravě uvažující jedinec?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8767
@Anonymní píše:
Dobrý den, jsme s manželem ve vleklé při. Manžel se chce zbavit našeho starého psa. Pořídili jsme si jej společně před 15 lety jako svobodní a bezdetní. Byl jako naše první dítě. Postupně přibyly dvě děti naše a po letech společného soužití pes již nebyl tak aktivní jako dříve. Jde o střední plemeno a máme jej v bytě, manžel si stěžuje, že je pes cítit, ale snažím se jej koupat a udržovat jeho pelech v čistotě. O stravu - krmení + nákup granulí se již několik let starám pouze já. Manžel přešel z lásky ke lhostejnosti a posledních pár měsíců neustále hovoří o tom, že jej nechá uspat. Není přitom důvod, pes je na svůj věk zdravý i čistotný. Je proto pro mě naprosto nepřijatelné jej nechat uspat. Přece jen je to po dlouhá léta právoplatný člen naší rodiny a nikdy s ním nebyly problémy. Jsem zaskočená manželovým trucem, kdy chce dát psa uspat za každou cenu, i za cenu toho, že toto jednání zanechá na našem manželství nevratný šrám, nemluvě pak o dětech, které jsou na psa zvyklé. Chápu, že jednou by stejně konec přišel, ale je pro mě nepřijatelné zabít zdravé, i když staré zvíře. Zajímají mě názory nestranných. Děkuji a prosím o zachování anonymity.

Bylo by to pro mě naprosto stejně nepřijatelné jako pro tebe :cert:.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28791
15.9.19 12:38

Jsem si myslela, že nechat uspat psa je možné jen ze zdravotních důvodů, bez ohledu na věk. Prostě když je nevylecitelne nemocný a trápí se.
Taky je jeho myšlení pro mě nepochopitelné. Musel vedet, že jednou pes bude starý.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
StaráPuška
15.9.19 12:40

Veterinář to neudělá, nesmí uspat zdravé zvíře z vůle majitelů.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
15.9.19 12:41
@Sany80s píše:
Já si nedokážu představit, že toto někdo myslí vážně.
Jinak se chová jako citlivě, zodpovědně a zdravě uvažující jedinec?

Je milujícím a pečující otcem a nikdy nevykazoval žádné známky nějaké poruchy :relaxed:️ O našeho psa se dříve běžně staral, sama jsem šokovaná z jeho jednání.

• Nahlásit
  • Citovat
1445
15.9.19 12:42

Pokud nema vazne zdravotni problemy, kde uz pes vylozene trpi. Tak k tomu neni duvod. Vsak s nim byl 15 let. To tech max par dalsich let zvladne. Rekne te mu, ze uz je to postarsi psi duchodce a kazdou chvili umre, ze neni duvod jej uspavat. At si jeste na posledni chvili zivot uzije. A taky manzelovi reknete, ze v 55 uz bude starej a taky ho nechate uspat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1041
15.9.19 12:45

Zbav se manžela :roll:
Tohle by na mě zkusil jednou, a vysvětlila bych mu to tak, že by se o něj ještě s láskou staral.. :cert:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
46700
15.9.19 12:48

A jaký uvádí důvod? Beru to pokud je pes na tom špatně a jen přežívá :? Ani veterinář neuspí psa jen kvůli věku ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
625
15.9.19 12:51

To by mohl nechat rovnou uspat svoji matku, až bude dostatečně stará a „smrdet“ staresinou. Twl co to je za
člověka. Snad když si pořídím psa, tak jsem s ním až do konce!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
15.9.19 12:52
@Markéta80 píše:
A jaký uvádí důvod? Beru to pokud je pes na tom špatně a jen přežívá :? Ani veterinář neuspí psa jen kvůli věku ;)

Důvodem je pro něj to, že ho již pes nebaví, a nechce ho. Jsem z jeho jednání rozpačitá, naštvaná. Už vůbec z toho, že odmítá diskuzi na téma, co si k sobě připoutáš, o to se musíš postarat.

• Nahlásit
  • Citovat
2874
15.9.19 12:54

Zkusila bych opatrně navrhnou manželovi vyšetrení u psychologa/psychiatra. Tohle není normální, zvlášť když to není krátkodobé…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
625
15.9.19 12:56
@Anonymní píše:
Důvodem je pro něj to, že ho již pes nebaví, a nechce ho. Jsem z jeho jednání rozpačitá, naštvaná. Už vůbec z toho, že odmítá diskuzi na téma, co si k sobě připoutáš, o to se musíš postarat.
Že ho již nebaví? A až ho omrzis ty a děti, tak půjde taky pryč? Ten pejsek si zaslouží dožít a s láskou a úctou odejít a ne, že ho bude někdo jen tak vyhazovat. V tomhle si dupni…
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3872
15.9.19 12:56
@Anonymní píše:

8o Tak to je prostě blb, to se na mě nezlob. Až ho přestaneš bavit ty nebo děti, tak se sbalí a odejde? :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama