Manžel vráží peníze jinam

Anonymní
16.4.20 12:32

Manžel vrazi penize jinam

Ahoj. O víkendu jsem se „nahodou“ dozvěděla, že manzel za poslední 2 roky vrazil (pro me) docela dost penez, asi 15 tis., do domu rodičů - nutne opravy atd. Potíž je v tom, že je to 2generacni dům, v pri zemi bydlí tchán s tchyni, v patře sestra s manželem a detmi. Desne me to naštvalo. Se švagrovou se v lásce zrovna nemame, podle mě je hrozně vycurana. Má slušně vydelavajiciho chlapa (vime, kolik bere - ma nadprůměrný plat). Já jsem na RD a kolikrat musim manzelovi vysvětlovat, za co jsem utratila „tolik“ penez - jidlo, domacnost, deti. U moře napr. jsme nebyli, co se starší dcera narodila (5 let), dům dáváme dokupy pomaličku, penez neni nazbyt. Pohádali jsme se, on tvrdí, že to dělá kvuli rodičům (investice do společných prostor), já to beru tak, že tam bydlí s dcerou (na kterou dům prejde), tak chci šetřit pro SVOU rodinu. Podotýkám, že ona už má deti větší a chodi normalne do zaměstnání, já jdu až za rok. Jsem vytocena a nedokážu se přes to přenést. Jak byste to brali vy? Anonym, třeba Lida

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

4472
16.4.20 12:36

:zed: absolutně ne. Bude to dům sestry. m nemá tam co nenávratně investovat. Dům má opravovat sestra s manželem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
53

Podle me od tebe prehnana reakce. Necpe to do zadnych kamarádů, do chlastu, hazardu, co ja vím. Dava to svým vlastním rodičům. Neres to nebo se zblaznis.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9161

Asi takto, vadilo by mi, že by se o tom se mnou neporadil. Osobně bych rodičům pomohla, pokud bych mohla. Z Tebe bohužel cítím spíše závist a nenávist vůči švagrové.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28797
16.4.20 12:39

15 tis nebo 150? Jestli jen 15 tak to bych fakt neresila to toho moc nespravili. Tak jim trochu pomohl no, vlastnim rodicum, svagrovou neres a promluvte si vic o financich.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2921
16.4.20 12:45
@veria píše:
15 tis nebo 150? Jestli jen 15 tak to bych fakt neresila to toho moc nespravili. Tak jim trochu pomohl no, vlastnim rodicum, svagrovou neres a promluvte si vic o financich.

Hele, pro někoho může i těch 15 tisíc být hodně, zejména jestli je zakladatelka na RD už dlouho.. Za to se dá koupit nábytek dětem, oprava auta, dovolená.. My treba máme skoro za tu cenu materiál na novou fasádu a kdyby to chlap dal rodičům do jejich domu, kde bydlí i jeho sestra, tak by mi to taky vadilo. Zvlášť, jestli ji ještě vyčítá, že utrácí za běžné věci a dělá ti za jejími zády. To svědčí o tom, že sám ví, že by to asi dělat neměl. Pomoc rodičům je v pořádku, ale ne na úkor vlastní rodiny.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
245
16.4.20 12:46

Já bych taky rodičům pomohla, kdyby to potřebovali. Chyba je, že se s tebou chlap o této investici neporadil, myslím, že bys o tom měla vědět i ty, než ty peníze někam dá. O tom si s ním promluv. Ale jinak pokud vyloženě nedřete bídu s nouzí, neřešila bych to. :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2921
16.4.20 12:48

@brokoliccaa Souhlasím s pomocí rodičům, ale tady by měla primárně financovat sestra jejíž dům potom bude a která tam bydlí. Taky bydlíme s našima, opravy financujeme napul a ani by mě nenapadlo do toho tahat bratra, který bydlí jinde, přestože jeho příjmy jsou oproti našim několikanásobně vyšší.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
683
16.4.20 12:50

Mne by vadilo, ze musim dokladat, zac jsem kolik utratila a on se mnou neprobere nic, jedno, o jakou jde castku. Pokud by slo o urgentni zalezitost a sestrina rodina by mela zrovna problemy, nemela bych problem. Takhle to muze pusobit, ze chtel byt za granta- pritom ale s penezi bojujete asi vic nez oni sami…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
245
16.4.20 12:52
@ProfZav píše:
@brokoliccaa Souhlasím s pomocí rodičům, ale tady by měla primárně financovat sestra jejíž dům potom bude a která tam bydlí. Taky bydlíme s našima, opravy financujeme napul a ani by mě nenapadlo do toho tahat bratra, který bydlí jinde, přestože jeho příjmy jsou oproti našim několikanásobně vyšší.

To je pravda, sestra tam bydlí, ona s chlapem by měli primárně pomáhat. Jen bych kvůli této jedné investici nedělala dusno. Promluvila bych si s chlapem, řekla bych mu, že se o velkých výdajích bude radit se mnou (to by mě štvalo nejvíc, že to udělal zakladatelce za zády) a pak bych se mu snažila vysvětlit, že tam bydlí hlavně sestra s manželem, takže oni by měli platit, pokud na to mají, kde je co potřeba po rodiče. Ale kvůli těm 15 000,– bych se nehádala, to ne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2081
16.4.20 12:53

Pomoc rodičům ano. To je samozřejmé. Ale je pro mě absurdní investovat do domu, který obývá a bude vlastnit někdo jiný. Měla by tyto opravy hradit tato osoba pokud na to má finance :nevim: A měl se s tebou poradit. Jde přece o rodinný rozpočet. A v případě, že sám utrácí jinde, nemá ti vůbec co vyčítat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.4.20 12:56

Myslím, že víc než 15 tisíc tě žere ta švagrová, která dostane barák a ty ne ( a nebude muset Ev bráchu nějak vyplatit? Moc se mi nezdá, že by to rodiče jen tak převedli na jedno dítě a druhé by mělo prd…). Cloumaji tebou emoce, přitom máš chlapa, který pomáhá rodičům. Máte sice míň než bys chtěla, ale jestli ty nejsi tak trošku krkna…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2378
16.4.20 12:59

Na druhou stranu to je, jak kdybych vyčítala manželovi, že jednou za čas koupí tchýni nějaký nákup, postřiky na záhony. A přitom vím, že z toho vaří i švagrové a neteři, které tam jezdí každý víkend. A mám být naštvaná, že je občas živíme? prakticky 15tis. za 2 roky je cca 600Kč měsíčně :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
303
16.4.20 13:02

No řekla bych mu, ať nepočítá s tím, že mu budeš referovat, za co jsi utratila ty a ať ho chrání ruka páně, jestli ti bude výdaje vyčítat. A že jsi na něj pyšná, že bez porady dal vaše peníze, kterých moc nemáte, do domu sestry. Pašák.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9470
16.4.20 13:19

A jak se jinak manžel finančně chová, utrácí, nebo za sebe nic neutratí a vše dává do rodiny? 15tis. za 2 roky je 20,–Kč denně, což je 1 kafe z automatu v práci nebo žvýkačky koupené na benzínce.
Pokud jinak manžel neutrácí a nežije si hogo fogo (že on by si utrácel za požitky a tobě a dětem vyčítal nákup botiček), tak bych opravdu dvacku denně neřešila.
Určete si každý peníze čistě pro sebe (např. každý z vás tisícovku měsíčně) a pokud je bude dotovat z toho, neřekla bych ani popel, pokud by chtěl vybírat ze společných úspor, chtěla bych u toho být.
Já totiž znám opravdu chlapy, kteří makají, nosí domů peníze, sami si koupí maximálně novou pumpičku na kolo, a jejich žena na MD chodí k drahému kadeřníkovi, dětem kupuje výhradně drahé bio příkrmy, a pak remcá, když si chlap chce něco dopřát.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama