Manželství pro 3 a více lidí

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
6645
11.6.22 20:33

Manželství pro 3 a více lidí

Ahoj,

Už delší dobu přemýšlím, proč se pořád mluví jen o manželství pro homosexuály. Já na toto nemám jednoznačný názor, ale vy, kteří podporujete manželství pro gaye, byli byste i pro manželství 3 a více osob jakéhokoliv pohlaví? Proč ano/proč ne?

Mně přijde, že buď je manželství tradičně svazek muže a ženy, nebo pokud nechceme diskriminovat, dává smysl uzákonit pak manželství libovolného množství osob jakéhokoliv pohlaví.

Uzákonění pouze svazků 2 osob libovolného pohlaví nedává smysl, není to „rovná šance pro všechny“ ani „tradiční přístup“.

Jaký máte názor vy?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7862
11.6.22 20:36

A ty znáš takovou partičku lidí kteří se chtějí spojit do manželství?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6645
11.6.22 20:38
@Alušáček píše:
A ty znáš takovou partičku lidí kteří se chtějí spojit do manželství?

Tak polyamorní vztahy jsou teď v módě. Určitě takoví budou. Tam, kde je povolené mnohoženství, také zájem je…

Třeba svého času Janeček? :mrgreen:

Příspěvek upraven 11.06.22 v 20:39

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
59867
11.6.22 20:39

V manželství mají být dva partneři. Je jedno, jestli stejné nebo odlišné pohlaví.
To by nebyl můj šálek kávy partnerství ve třech.
Myslím si, že nejsem lakomá. Ale o chlapa a spodní prádlo se nedělím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24510
11.6.22 20:41

Názor na to mám takový, že ať si každý dělá, co chce. Kdo si koho vezme je mi úplně šumák.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6645
11.6.22 20:41
@Kelsey píše:
V manželství mají být dva partneři. Je jedno, jestli stejné nebo odlišné pohlaví.
To by nebyl můj šálek kávy partnerství ve třech.
Myslím si, že nejsem lakomá. Ale o chlapa a spodní prádlo se nedělím.

Nikdo by tě nenutil :mrgreen:

Jde o to, že mně to přijde na roveň svazku 2 homosexuálů - argument rovných práv pro všechny. Pokud není cílem manželství založení tradiční rodiny, pak nerozumím tomu, proč limitovat zákonem manželství na počet lidí v něm.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34526
11.6.22 20:43
@Limi123 píše:
Nikdo by tě nenutil :mrgreen:Jde o to, že mně to přijde na roveň svazku 2 homosexuálů - argument rovných práv pro všechny. Pokud není cílem manželství založení tradiční rodiny, pak nerozumím tomu, proč limitovat zákonem manželství na počet lidí dáv něm.

dávám tomu ještě tak 20 let, dnes je to výstřední myšlenka, za čas realita

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16053
11.6.22 20:44

@Limi123 no, docela homosexuální svazky shszujes

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6645
@g.sandova píše:
@Limi123 no, docela homosexuální svazky shszujes

Proč?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3664

Nevidím důvod, proč lpět na manželství jako svazku ženy a muže. Pokud se chtějí vzít dospělé, svéprávné osoby, tak ať je to třeba celá fotbalová jedenáctka. Mně je to vcelku fuk :nevim: Jen by to asi bylo právně poněkud komplikovanější v případě rozvodu :mrgreen: Ale co už, j právníci musí z něčeho žít :jazyk:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6645
11.6.22 20:45
@Jahru píše:
Nevidím důvod, proč lpět na manželství jako svazku ženy a muže. Pokud se chtějí vzít dospělé, svéprávné osoby, tak ať je to třeba celá fotbalová jedenáctka. Mně je to vcelku fuk :nevim: Jen by to asi bylo právně poněkud komplikovanější v případě rozvodu :mrgreen: Ale co už, j právníci musí z něčeho žít :jazyk:

Mně to právě také dává smysl v téhle podobě, pokud nějak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7420
11.6.22 20:57
@Limi123 píše:
Ahoj,

Už delší dobu přemýšlím, proč se pořád mluví jen o manželství pro homosexuály. Já na toto nemám jednoznačný názor, ale vy, kteří podporujete manželství pro gaye, byli byste i pro manželství 3 a více osob jakéhokoliv pohlaví? Proč ano/proč ne?

Mně přijde, že buď je manželství tradičně svazek muže a ženy, nebo pokud nechceme diskriminovat, dává smysl uzákonit pak manželství libovolného množství osob jakéhokoliv pohlaví.

Uzákonění pouze svazků 2 osob libovolného pohlaví nedává smysl, není to „rovná šance pro všechny“ ani „tradiční přístup“.

Jaký máte názor vy?

Máš recht. Jenom by se tomu nemělo říkat manželství. Za mě by bylo cajk uchovat blbě rozveditelný manželství jak za Rakouska, a pak by mohly být svazky n-tic ( i dvojic, samo( různého pohlaví, na dobu určitou, neurčitou, co se daj rozvést snadno jak teď…Jak je komu libo. Jen aby bylo jasný, co kdo od koho potřebuje, jak to myslí vážně a jestli se hodlá snažit dlouhodobě, aby se k bližním(u) nechoval jak de.il. A taky, aby to bylo jasný pro děcka už dopředu, jak to s nima rodiče myslej vážně :?. Takhle je v tom zbytečnej bordel.

Příspěvek upraven 11.06.22 v 20:58

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20606
11.6.22 20:57

Tak za par (desitek) let bude v Evrope saria, takze klid, dockas se ;) :zed:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6645
11.6.22 21:12
@Lucie_Sx píše:
Tak za par (desitek) let bude v Evrope saria, takze klid, dockas se ;) :zed:.

Snad ne :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
182
11.6.22 21:12

Manželství je pro mě svazek muže a ženy: manžel a protiklad manželka. Za mě by homosexuální páry měly mít možnost právního svazku poskytujícího stejné výhody a práva jako manželství, nicméně bych se to nemělo jmenovat manželství. Prostě mi to nedává smysl. Pokud by uzákonili manželství homosexuálů, bylo by mi jedno, jestli by pak do manželského svazku mohlo vstupovat 3 až 100 lidí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat