Marihuana pred tehotenstvim

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
4
22.6.22 13:21

Marihuana pred tehotenstvim

Dobry den. Mam jednoduchy dotaz. Pritelkyne je zavisla na marihuane. Musi kourit rano a vecer 1/2 az cely joint. Chci ji dat podminku, ze pujdem do zalozeni rodiny v pripade, ze prestane, aby nekourila v tehotenstvi, protoze rizika mi jsou znama. Zajima mne ale, protoze kouri pres 10 let a ma dokonce problemy se zaludkem, jak dlouho pred pocetim musi prestat kourit marihuanu v absolutni hodnote, aby telo bylo ciste a plod se nijak neposkodil? Dekuji za odpoved :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
16130
22.6.22 13:24
@Jeden píše:
Dobry den. Mam jednoduchy dotaz. Pritelkyne je zavisla na marihuane. Musi kourit rano a vecer 1/2 az cely joint. Chci ji dat podminku, ze pujdem do zalozeni rodiny v pripade, ze prestane, aby nekourila v tehotenstvi, protoze rizika mi jsou znama. Zajima mne ale, protoze kouri pres 10 let a ma dokonce problemy se zaludkem, jak dlouho pred pocetim musi prestat kourit marihuanu v absolutni hodnote, aby telo bylo ciste a plod se nijak neposkodil? Dekuji za odpoved :)

Vážně chceš dítě s feťačkou?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2638
22.6.22 13:32
@Jeden píše:
Dobry den. Mam jednoduchy dotaz. Pritelkyne je zavisla na marihuane. Musi kourit rano a vecer 1/2 az cely joint. Chci ji dat podminku, ze pujdem do zalozeni rodiny v pripade, ze prestane, aby nekourila v tehotenstvi, protoze rizika mi jsou znama. Zajima mne ale, protoze kouri pres 10 let a ma dokonce problemy se zaludkem, jak dlouho pred pocetim musi prestat kourit marihuanu v absolutni hodnote, aby telo bylo ciste a plod se nijak neposkodil? Dekuji za odpoved :)

Vážně si myslíš, že přestane? Kdyby chtěla skrze těhotenství, sekne s tím dávno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4
22.6.22 13:35

@EvieK neni predmetem diskuse, co si myslim, zajima mne odpoved na to, na co se ptam, tak prosim smerujte energii treba na tiktok, diky :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28193
22.6.22 13:45

THC jako takové bude detekovatelné v těle možná pár týdnů, samotné tělo se ale z takto dlouhé konzumace drogy bude vzpamatovávat roky! Po vysazení přijdou fyzické potíže jako totálně rozházený cyklus, psychické potíže, nervozita a milion dalších. Ona s tím chce přestat? To je totiž stěžejní. Pokud ano, ať přestane a za půl roku uvidíš, jak na tom bude. Pokud nechce a chceš jí jen dítětem dostat z bludného kruhu, tak je to ten nejblbější nápad, co tu za posledních pár měsíců kdo napsal.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4
22.6.22 13:51

@unuděná dekuji za odpoved. Chce prestat, ale vsichni vime, jake to je se zavislostma. Takze zatim se drzi a postupne snizuje. Tahle vecna odpoved mi takto staci. Zajimala mne “regenerace” :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28193
22.6.22 13:54
@Jeden píše:
@unuděná dekuji za odpoved. Chce prestat, ale vsichni vime, jake to je se zavislostma. Takze zatim se drzi a postupne snizuje. Tahle vecna odpoved mi takto staci. Zajimala mne “regenerace” :)

Když to má každý jinak. Znám týpka, co se po 3 letech denního hulení trávy totálně vygumoval, prostě si zničil mozek. Potom přestal, ale už navždycky z něj bude zpomalenej deb. ílek. Naopak vím o vysoce postaveném člověku, který si dává jointa každý večer už snad 20 let a na něm bys to nepoznal. Je to hrozně individuální. Ale pokud jí naskočí normální cyklus a vydrží abstinovat, tak na dítě by to vliv mít nemělo. Spíš bych se bála, že do toho vlivem stresu po porodu spadne znovu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4698
22.6.22 13:55

Minimálně 6 měsíců. THC má vliv i na plodnost - negativní.
Nehledě na celkovou psychickou nestabilitu při absolutním vysazení.
Pokud kouří přes 10 let a je závislá, tak to nedá. Bude to lhát.
Jedině ji pravidelně kontrolovat testy a na to dle mého nepřistoupí.
Děti uživatelek mají nižší porodní hmotnost a to mi z toho všeho přijde jako to nejmenší riziko.
To dítě vás bude spojovat doživotně… Rozhoduješ se o tom, kdo bude matkou tvého dítěte, tak to dobře zvaž…
Detekce THC v těle se různí podle toho, jaký materiál je odebrán a testován. THC v krvi je průkazné do cca 14 dní, THC v moči až 30 dní, ze vzorku vlasů i několik týdnů až měsíců - toto je typické pro častého uživatele marihuany…
Prozatimní důkazy naznačují, že konzumace marihuany může snížit plodnost u žen přerušením hypotalamického uvolňování hormonu známého jako „gonadotropin“. To vede ke snížení tvorby estrogenu a progesteronu, čímž dochází k narušení menstruačních cyklů.
Současně může být narušena rovnovážná funkce vaječníků, a to je taky velký problém v otázce budoucí snahy o početí. Na druhou stranu je prokázáno, že užívání konopí před pohlavním stykem vedlo ke zlepšení kvality sexu, zvýšilo touhu a mělo vliv na schopnost dosažení orgasmu. V případě snahy o početí se ale užívání konopí nedoporučuje. Úspěšná reprodukce vyžaduje detailně řízenou regulaci endokanabinoidního systému, přičemž některé kanabinoidy (zejména THC) by mohly narušit tento křehký balanc v ženském reprodukčním systému.

Příspěvek upraven 22.06.22 v 13:59

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23118
22.6.22 13:57
@Jeden píše:

přidej tam i dobu kojení. Takže tak rok před otěhotněním + 9 měsíců těhotenství + 12 měsíců kojení…a plod sice nebude poškozen, ale bude mít za matku dost možná feťačku, ale to asi nebude problém, že? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4698
22.6.22 14:04
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4
22.6.22 14:08

@unuděná rozumim. Na ni to vliv nema vubec. Odnasim si, ze po puk roce se uvidi co dal, mozna bude zapotrebi delsi casovy usek.. jeste jednou dekuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26409
22.6.22 14:08

Tak jak dlouho před těhotenstvím skončit s tím nebo jiným zlozvykem, je spíš dotaz na doktora (najdi si nějakou poradnu).
Za mě marihuana v normálních dávkách není nic tak strašlivě toxickýho, co by se muselo vyhánět z těla roky před těhotenstvím. Alkohol je v mnoha ohledech větší jed, a že by ženský preventivně třeba dva roky před plánovaným těhotenstvím vysazovaly alkohol, sem si úplně nevšimla.
Možná by třeba šlo se domluvit, že když už plánujete do toho praštit, tak přejít z marjány na CBD, aby pro ní pak to úplné vysazení v těhotenství nebyla taková prda (hlavně psychicky). Jinak podle mého by mělo jít o její rozhodnutí a né tvoje ultimáta, takže se na tom spíš domluvte, než abys ji stavěl před hotovou věc a nekompromisně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.6.22 14:17

Závislá? Musí? Jak se to projevuje? Ce se stane když si ráno nedá jointa? Taky jsem hulila dost, protože jsem chtěla, ale neřekla bych, že jsem někdy musela. :think: Ale vidím, že tě zajímá jediná věc. Já jsem přestala, až když jsem zjístila, že jsem těhotná (nebyl to plán). Všude jsem to poctivě hlásila, protože jsem z toho měla špatný pocit a všichni mě uklidňovali, že jestli od doby co to vím, (od nějakého 4tt) nehulím tak je to v pohodě. :nevim: Pokud tedy přestane, dala bych tomu pro klid v duši 4-6 týdnů, než se začnete snažit. Ono to v tom těle tak dlouho není, spíše bych řešila jak na tom bude psychicky.

• Citovat
  • Nahlásit
33630
22.6.22 14:25
@Jeden píše:

Opravdu chceš dítě s drogově závislou ženou?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2638
22.6.22 15:22
@Jeden píše:
@EvieK neni predmetem diskuse, co si myslim, zajima mne odpoved na to, na co se ptam, tak prosim smerujte energii treba na tiktok, diky :D

Ty si položil otázku a já též.
To bych ti taky mohla klidně odpovědět, směřuj energii na to mít dítě že ženou, která není závislá. 🤞

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat