Masáž hráze 22 týden těhotenství, zkušenosti

922
23.8.05 11:30

masáž hráze

Ahoj,
vím že už tu tohle téma proběhlo, ale zajímalo by mě, jaký máte názor a zkušenosti s masírováním hráze.
Končím 22 tt a už bych s tím ráda začala. Chci si koupit ten olej od Weledy. Pomohla masáž některé z vás při porodu-že díky ní nemusela být nastřižená?
Díky za rady a postřehy :) .
Berča

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymni
23.8.05 11:45

Ahoj Berca,
no podla mna dooost zalezi v akej porodnici budes rodit. Niekde nastrih robia rutinne bez ohladu na to ci si masirovala alebo nie.
Ja som masirovala Bio madlovym a slnecnicovym olejom a keby som nemala porod zadockom, myslim ze by ma nenastrihli. No tazko povedat. Doktor musel nastrihnut „preventivne“ no nastrih som mala asi iba 2centimerrovy.
Holky s ktorymi som bola na izbe nastrihnute neboli. Masirovali obe, no mozno nastrih nebol aj preto ze rodili do vody :?
Podla mna tym urcite nic nepokazis. Urcite by som masirovala.
Ak uz nic, urychluje to aspon hojenie nastrihu. Mne sa nastrih zhojil behom niekolkych dni. Do tyzdna som o nom nevedela :)
Tak masazi zdar :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
1917
23.8.05 11:47

Ahoj,

nam PA doporucovala zacit s masazi az, kdyz je mimco vicemene dopecene a vse je vporadku - nehrozi ti predcasny porod, 22tt je moc brzy. U oleje weleda doporucuji tusim od 34tt, tak driv bych urcite nezacinala, spis pozdeji. My jsme masirovali a nastrih jsem mela maly, ale fakt nevim, jestli to bylo tim - ale urcite jsme tim nic nezkazili ;).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
23.8.05 11:56

Ahoj,
já si myslím, že mi masírování hodně pomohlo, je fakt, že to trošku bolí, když to děláš poctivě, nejlépe je, když pomůže partner, protože tu hráz musíš jakoby stlačit dolů, aby se ‚natáhla‘ a to sama asi nezvládneš. Každopáně malíček se narodil bez nástřihu, jen jsem asi 0,5cm praskla.
Simona

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
23.8.05 12:23

Ahoj,
masírovat bych ti taky doporučila,ale jak psala Simona tak od toho 34 týdne.Já jsem masírovala taky olejíčkem od weledy ze začátku to bylo nepříjemné ale pak už ok.Byl to můj 4 porod a bez nástřihu ty předchozí byli s násřihem takže mě to určitě pomohlo.Takže masážím zdar :D pa Monika

• Nahlásit
  • Citovat
475
23.8.05 12:47

Ahojky. Masírování taky doporučuji. Já jsem vyčetla, že se má masírovat tak 6-4 týdny před termínem porodu. Mě nakonec taky nastřihávali, ale i k tomu jsem se natrhla jako směrem k břichu. Aspoň jsem si ale mohla říct, že jsem pro to něco dělala. A na hojení to bude mít taky dobrý vliv. Už při odchodu z porodnice jsem o tom nevěděla. Jenom jsem to pak cítila po 40.ti minutách v autě a v riflích :x
pohodový porod.
Kuřátko

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1785
23.8.05 12:49

Ahojka, taky můžu vřele doporučit. jak říkaly holky, masírovat nejdřív od 34.tt, spešl olejíček jsem neměla, nejdřív nějaký s tea tree olejíčkem a pak normální lubrikant a stačilo to. Masíroval manža, sama si to nedovedu technicky představit, taky se nám osvědčilo, když si manža navlíkl prezervativ na prsty..;-))
Porodila jsem coby prvorodička bez nástřihu a jakéhokoliv poranění a sednout jsem si dokázala ještě na porodním sále, takže pokud bude ještě nějaké mimčo, půjdem do toho zas.
Jo a pozor, masírovat opravdu až do bolesti, je to hodně nepříjemné, ale výsledky vidíš už za týden.
Práci zdar a pohodové těhu:-)

Jazzi a Matýsek 4m.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
922
23.8.05 13:18

Díky všem za odpovědi. Masírovat budu, ale až od toho 34. týdne, jak doporučujete :) .
Berča

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
238
23.8.05 13:21

Holčiny,
musím si zahrát trochu na jidáše, protože před prvním porodem jsem taky o masáži uvažovala a pak po rozmluvě s gynekologem, dermatologem a chirurgem jsem to vzdala. Jejich argumenty byly dosti logické proč ne - když si budete denně masírovat a mazat pusu, kde je sval i kůže mnohem tenčí… tak za pár týdnů taky nebudete mít pusu od ucha k uchu. Zvláště když se doporučuje masírovat až po 34tt. Jinak rodila jsem bez nástřihu a jen jeden steh jak mě holčina natrhla a to tak hluboko, že tam bych opravdu nemasírovala.
Eva + 2,5r + 35tt

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3152
23.8.05 14:29

Evulik:
Dovolím si nesouhlasit… Takový názor opravdu mají „odborníci“? Já si myslím, že srovnávat pusu a hráz je jako míchat jablka s hruškami :). Přece to svalstvo „tam dole“ je úplně jiné a má tu vyjímečnou schopnost se roztáhnout, což pusa asi nemá, že… :D . Takže já bych se přimlouvala za masírování! Určitě tím nic nezkazíte. Překvapuje mě i názor, že to za každou cenu musí bolet. Já jsem snad byla při masírování poctivá, ale že by to nějak zvlášť bolelo, to nemohu říct. Každopádně mám za sebou dva porody bez nástřihu (děti: 3,20 kg a 3,64 kg), takže na tom možná něco bude.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
945
23.8.05 17:55

Iviku, souhlasim s tebou. Navíc mám pocit, že při masáži nejde ani tak o to hráz nějak hodně roztáhnout jako spíš o to, aby byla pružnější a vláčnější, až ji bude roztahovat miminko. Když už tu padlo to podivný srovnání s pusou, tak co třeba rty pravidelně natírané balzámem versus oschlé - to je spíš o té pružnosti, ale taky je to rozdíl, ne? :)
Jinak taky si nejsem úplně jistá tím, že by masáž měla bolet. Mám dojem, že mi moje PA říkala, že to právě bolet nemá. A taky jsem to celkem bez problémů zvládla sama, takže zapojovat manžela můžete i nemusíte. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
79
23.8.05 19:09

Ahojky,
mam taky dobre zkusenosti s pouzivanim masazniho oleje od weledy - radsi jsme taky masirovali az od 34.tydne (samozrejme s asistenci manzela - prece jenom jsem se uz pres brisko tezko ohnula, takze nejake 5 - 10 minutove masirovani by se rovnalo akrobatickemu vykonu :lol: )
Ze zacatku to nebylo dvakrat prijemne, ale brzy to preslo - zrejme to chtelo cvik :wink:
Jinak pri porodu me nakonec stejne nastrihli, ale jen malinko, coz pricitam pravidelne masazi a kdyby to tim nebylo, tak alespon mam dobry pocit, ze jsem pro to neco udelala - jak uz se tu psalo..:o))

Lehky porod a zdrave miminko,

Andrea a Lukasek

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
513
26.8.05 23:04

Ahoj,
také jsem chtěla napomoci snadnějšímu porodu masáží hráze. Snad více můj partner, který se na to těšil už od začátku těhotentství. Koupila jsem si masážní olej od Weledy. Masáž jsme prováděli podle návodu, tak snad tedy dobře. I přesto jsem byla při porodu nastřižena. Docela mě to zklamalo. Uklidňovala jsem se tím, že lepší je být nastřižená než natrhnutá.
Ella

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25
3.9.05 18:04

Pro Berca: V žádném případě s masáží hráze teď nezačínej, masírovat se začíná až od 34tt! Olej od weledy mám a jsem s ním moc spokojená, jde cítit i při pohl. styku že je ta hráz povolená.

zdravé mimčo a klidný porod Twoangels 37+2tt

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
278
3.9.05 22:43

Ahoj Berco,

masírovala jsem po 34 týdnu a stejně mě nastřihlia šití bylo habaděj… :-( Masírovala jsem s manželem olejíkem od Weledy a musím říct, že mě to bylo teda dost nepříjemné, možná až bolestivé. ale během toho masírování jsem se uvolnila a bylo to lepší - možná i to pomáhá, uvědomit si jak se dají uvolnit ty svaly tam vlastní vůlí… No, teď jsem ve 14tt a masírovat budu (zůstala mi ještě většina toho olejíčku z prvního těhu a byl teda dost drahý, tak ho budu muset využít :-D přece ho nevyhodím, že?)
Mějte se
Hanka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama