Další porod po císaři

43
11.8.05 16:02

Další porod po císaři

Ahoj, chtěla bych se zeptat, jestli někdo máte zkušenost s dalším porodem po císařském řezu.
Naše Lucinka (11M) se totiž narodila císařem. Po 6 hodinách poměrně silných kontrakcí jsem byla otevřená teprve na 2 prsty a kvůli špatnému CTG miminka rozhodli o okamžitém císařském řezu.
Ptala jsem se hned v porodnici, zda druhé miminko může přijít na svět přirozenou cestou a řekli mi, že ano. Ale chtěla bych ještě vědět, jaký je vhodný časový odstup pro otěhotnění po císařském řezu,tzn. kdy bude sešitá děloha schopna znovu snést zatížení dalším těhotenstvím?
Také se říká, že druhý porod bývá rychlejší než ten první. Myslíte, že to platí i v takovémto případě??
Zatím druhé miminko neplánujeme :) , ale určitě by mi vaše zkušenosti pomohly při dalším rozhodování. Chtěla bych druhé miminko asi tak až malé budou 3 roky. Nebo si myslíte, že je lepší ještě delší časový odstup - z hlediska toho císaře?
Moc děkuji za odpovědi.

Adri

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

535
11.8.05 17:06

ahoj,
já sama sice zkušenost s císařem nemám, rodila jsem přirozeně, ale moje kamarádka má dva kluky, věkový rozdíl je mezi nimi je necelé dva roky.Toho prvního rodila cisařským řezem z důvodu nepostupujícího porodu a toho druhého porodila přirozenou cestou. A bylo to v pohodě.
Peggi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
11.8.05 18:09

Ahoj Adri,
Neznáme se náhodou? Něco mi Tvoje vyprávění připomíná :D !!! To by musela být móóóc velká náhoda a shoda obou jmen, aby jsi to nebyla Ty!

Zdraví

Ještěrka

P.S.: A koukej napsat mail! :D :D :D

• Nahlásit
  • Citovat
2341
11.8.05 19:22

Ahoj Adri,
taky jsem poprvé rodila císařem pro nepostupující porod. Akorát, že mě nechali 12 hodin, snažila jsem se CŘ co nejvíc oddálit, ale plodová voda byla úplně zelená takže to už jinak nešlo. Doktor mi doporučil počkat 2 roky než znovu otěhotním což jsem skoro dodržela. Pokud druhý porod postupuje normálně a dítě není příliš velké (v Motole považují za hraniční hmotnost 3,5 kg, aspoň tak to bylo u mě), není důvod k CŘ. Náš druhý brouček ale na svět nespěchal, už bylo po termínu, odhad hmotnosti 3,5 kg, zátěžový test ani injekce na podporu děložní činnosti nezabraly, nález nebyl ani na vyvolání takže i podruhé jsem rodila CŘ. Plánovaně, v naprosté pohodě oproti 1. porodu. I třetí těhotenství je možné, to už by byl ale 100% porod CŘ. No nám ti 2 lumpíci bohatě stačí :lol:
Katka a Michalka 3,5 r a Vítek 10 m

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2341
11.8.05 19:26

Ještě mi doktor říkal, že pokud se otěhotní moc brzy po CŘ tak ten další porod je pak taky plánovaně CŘ. Největší riziko je právě při kontrakcích.
K.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
11.8.05 21:16

Ahojky ano říká se že nejlepší dodržet odstup idealně aspon 2 roky ,Já mám 3 holčičky všechny šli císařem ,první listopad 98,druhá červen 2001,a třetí listopad 2004 .Po prvním císaři mi taky dávali šanci že porodim normálně a nakonec se o to nepokusili protože ta druhá princezna měla dle odhadu větší váhu tak chtěli vyloučit rizika a třeti cisař byl na den plánovanej ,jsem nakonec ráda že jsem si odbyla porod jen vždy cisařem ,nějak nemusim mit všechno:D:D.U tebe odhaduju že bys asi ráda rodila podruhé normálně tak pokud jo at se zadaří i když na druhou stranu člověk je rád pokud se něco děje že to šlo jakkoli hlavně že budete v pořádku.Přeji hodně sil až to přijde:)s pozdravem Majdalenka

• Nahlásit
  • Citovat
6429
12.8.05 18:28

Ahoj,

mně řekla doktorka rok počkat, že to pak je OK. Jiní doktoři tvrdí 2. Ten váš plánovaný rozestup je tedy v pořádku. :D

E.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28
15.5.13 15:36

Holky nechaj me rodit přirozene pokud mam cisař v 2011?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6528
8.2.15 15:38

Ahoj holky, chci se zeptat, jestli někdo nemáte zkušenost, že bych po předchozím císaři (rozestup bude přesně 3 roky) rodila zase císařem. Jde o porodnici v Olomouci a důvod předchozího císaře byl KP. Vím, že tam hraje roli více faktorů, jako odhad velikosti plodu, síla jizvy apod., ale jestli i pokud je vše OK, tak si mohu ten císař přát, když už jeden byl. Díky za případné zkušenosti :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11133
8.2.15 15:47

Vzdy zalezi na nejen nemocnici, ale i konkretnim lekari. vetsina ti rekne, ze ti vyjdou vstric. ale 100% to neni ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6528
8.2.15 15:52
@Ali-Ali píše:
Vzdy zalezi na nejen nemocnici, ale i konkretnim lekari. vetsina ti rekne, ze ti vyjdou vstric. ale 100% to neni ;)

tak nějak jsem si to myslela a doufala, že se ozve někdo z Ol. a řekne, že tam dávají vybrat :jazyk:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3
8.2.15 20:42

Další porod po císaři

Ahoj, já mám dva kluky a oba jsem rodila plánovaným císařským řezem. Prvního syna pro příčnou polohu, a druhého, protože jsem byla ve 40 tt. Kluci jsou od sebe 4,5 roku. Moje zkušenost je následující, moje dr. mi řekla, že mi dá vybrat. Pokud bych si přála rodit druhého syna opět císařem, tak mi ho napíše. Ale standartní postup je takový, že pokud je vše v pořádku, váhový odhad je do 3,50 kg a chtěla bys rodit přirozeně, čeká se do 40 tt a na termín porodu se plánuje císař. Porod se po císaři nevyvolává. Ale myslím, že tvůj dr. by ti měl vyjít vstříc:).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6528
8.2.15 20:46

@miska229 mám tendenci rodit spíš dřív než vydržet do termínu, takže u mě by důvod pro dalšího císaře nebylo to, že už jsem v termínu a nemůže se vyvolávat. Snad mi tedy dají taky vybrat :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
178
8.2.15 20:55

Ahoj ja byla dvacet měsíců po císaři, ktery byl pro nepostupujici porod po třech dnech vyvolávání akutne, kdyz malému padaly ozvy… Opet me hnali na vyvolávání.. A znovu po třech dnech cisar pro bolesti a ztenceni jizvy. Paráda.. Uz bych do vyvolávání nikdy nesla. Neslo to jednou a zkouset to podruhé a s jizvou, des. Co porodnice, to jiny přístup.. Rada bych podruhé rodina normalne ale v termínu uz vyvolavaji. A vyvolavany porod pro me neni přirozený ani trochu.. Pokud chcete normalne tak držím pesti at to jde samo pred termínem :-)ale lepsi zkušenost. Pani co ležela se mnou, po císaři treti rok, porodila druhy den vyvolávání a vse ok. A pokud jste nerodila normalne, jste v podstate prvorodicka..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6528
8.2.15 21:00

@elimili díky za zkušenost. já rodila tak i tak a teď bych ráda zase toho císaře, tak zjišťuji, jak to kde je

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama